Jump to content
Българският форум за музиканти

Къде мога да пробвам тази китара?

Annonnymоus
 Share

Recommended Posts

https://www.thomann.de/gb/jackson_slathx_m_3_7_sw.htm

356511.jpg
(Jackson SLATHX-M 3-7 SW)

Наясно съм, че Динакорд доставят от Томан, но има ли къде да се пробва тази китара преди да се поръча? В самия им магазин нямаше последно, когато ходих (преди месец?), нямам идея дали сайта им се обновява, тъй като липсват модели, които съм видял, че има в наличност в самия магазин.
Благодаря предварително!  :cheers2:

Така като гледам цената защо не я поръчаш директно от Томан... Ще бъде с безплатна доставка, 3 години гаранция (каквото и да означава това) и имаш възможност да им я върнеш до месец ако не ти допадне...

Ами, засега нямам парите и за да преценя дали ми се дават - трябва първо да я пипна. Поне за мен това не са малко пари.
Пък и кой знае после колко разправия ще е по пощите да им я връщам, пък защо не ми е харесала, и т.н.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• By didko_mz
      Здравейте, колеги! 

Спрял съм се на следните две китари: 

1. Jackson JS22:

Body shape: Single cutaway
      Body type: Solid body
      Body material: Solid wood
      Top wood: Not applicable
      Body wood: Basswood
      Body finish: Satin
      Orientation: Right handed

Neck shape: .755 / .815
      Neck wood: Maple with graphite reinforcement
      Joint: Bolt-on
      Scale length: 25.5"
      Truss rod: Standard
      Neck finish: Satin
      Fretboard
      Material: Rosewood
      Radius: Compound
      Fret size: Jumbo
      Number of frets: 24
      Inlays: Sharkfin
      Nut width: 1.687" (42.8mm)

Neck: High output humbucker
      Middle: Not applicable
      Bridge: High output humbucker
      Brand: Jackson
      Active or passive: Passive
      Series or parallel: Series
      Piezo: No
      Active EQ: No
      Special electronics: None
      Controls
      Control layout: Master volume, tone
      Pickup switch: 3-way
      Coil tap or split: No
      Kill switch: No

Bridge type: Tremolo/Vibrato
      Bridge design: 2-point Fulcrum tremolo
      Tailpiece: Not applicable
      Tuning machines: Die-cast sealed
      Color: white
      Number of strings: 6-string

2. Cort X-6:

CONSTRUCTION: Bolt-on 
      BODY: Basswood 
      NECK: 5pc Stripe Reinforcement • Modern ''U'' Shape 
      NECK WIDTH: 1F:43mm / 24F:56mm 
      NECK THICKNESS: 1F:19mm / 12F:21mm 
      FINGERBOARD: Rosewood • 15 3/4'' Radius(400mm) 
      FRET: 24 / Jumbo (2.9mm) 
      INLAY: White Dot 
      TUNER: Die cast 
      SCALE: 25 1/2'' (648mm) 
      NUT: Locking Nut w/ Retainer Bar 
      BRIDGE: Double locking-III 
      PICKUP: Bluebucker BBHGB-BBMMSB-BBHGB (H-S-H) 
      CONTROL: 1vol • 1tone (w/ push pull) • 5way s/w 
      PICKUP SWITCHING: 
      Coil Tap Push Down 
      Position1 : Neck 
      Position2 : Neck & Middle 
      Position3 : Middle 
      Position4 : Middle & Bridge 
      Position5 : Bridge 
      Coil Tap Pull Up 
      Position1 : Rear Coil of Neck 
      Position2 : Rear Coil of Neck & Middle 
      Position3 : Middle 
      Position4 : Middle & Front Coil of Bridge 
      Position5 : Front Coil of Bridge 
      HARDWARE: Black

Според тези спецификации си правя някои изводи. Знам, че е най-добре да отида и да пробвам на място, но в моя случай няма как... Ще ми се наложи да поръчам онлайн (като предварително ще искам информация къде е произведена китарата) и да се надявам на добра бройка... Ще свиря предимно рок, хеви метъл, тук там нещо блусарско, свиря често и на "clean". 
      Моля, ако някой има някакви отзиви и мнения от личен опит за двете китари, ще съм благодарен да сподели. Благодаря!

• By ViniVidiCici
      Здравейте,

Свиря на електрическа от 4-5 години (но не всеки ден, за жалост).

Почти съм се решил за 8-струнна и се спирам на Tam10.

Има ли някой във форума с такава китара или има ли някой който е свирил на такава и може да даде мнение?

От собствено проучване чрез чичко ти Гугъл чета, че хората са доволни и, че това е качествен инструмент.

Тъжното е, че до сега не съм пипал дори 7-струнна. Но съм прекалено надъхан да ме спре нещо такова.

Вторият ми въпрос е - от къде да си я взема? Да си я поръчам ли или да използвам услугите за доставка през български магазин?

Ще имам ли вариант да я пробвам и ако има забележка да я върна за друга?

Просто, отскоро бачкам и мога да си позволя скъп инструмент и съм малко невеж в това как става покупката.

Като цяло как става схемата със signature моделите?

Ако има нещо, което трябва да знам, но не съм споменал, ще бъда благодарен да ме уведомите.

Поздрави,
      ВиниВидиЦици
    • By bogibo
      Ozric Tentacles или Underground-ът на Underground-а с концерт в София на 10 Март
      Една от най – емблематичните британски спейс рок / сайкъделик групи ще направят за пръв път концерт в Родината ни на 10 март в София по покана на Wrong Fest. Концертът ще се състои в Mixtape 5. Съвсем скоро ще бъдат пуснати и 100 билета Early Bird от 20лв в мрежата на ticketlogic.bg

Ozric Tentacles са  psychedelic / space rock / ambient / trance формация от Съмърсет, Англия, чието начало започва в далечната 1983г с  6-часова вечерна джем импровизация на сцената на свободния фестивал Stonehenge. Според Ед Уайн, който е и едиснтвеният останал оригинален член на групата, "'Ozric” е древното име за „Свещенна Енергия”, а „Tentacles” (пипала) е „просто глупава дума, която реших да сложа накрая” – колко хипарско нали?!

Mузиката им е намерилa своя път към сърцата на хипита, електронни музикални ентусиасти, рокаджии, PSY-trance маниаци, прогресив фанатици, та дори и на откачалки, които са станали жертви на отвличания от извънземни.

Групата има зад гърба си 29 албума, продавайки повече от милион копия, без да има подкрепата на  голям лейбъл. Бандата е призната като една от най–влиятелните за фестивалната сцена и култура в Обединеното Кралство и тяхното развитие е тясно свързано с участията им на Glastonbury Festival.

Очаквайте скоро и повече информация за тяхната съпорт група, както и евентуален Български съпорт за концерта им в София!
    • By Villskap
      Здравейте! Ние сме група Hecktic  и това е първият ни демо запис. Стилът, който свирим, е траш с мелодет елементи.
      Приемаме всякакъв вид критика
      Надявам се да ви хареса!

• By Krovuel
      Здравейте !
      Песента , която представям е нещо доста различно от това , което съм записвал до момента . Надявам се ще ви хареса и ще да бъде разбрана ! Като стил почти нямам представа какъв е , но имали значение , музиката е важна , може би точно това стилово определяне води до доста дразги , които са съвсем излишни . Да определено музиката е много важна , би трябвало да сме адски щастливи хората от този форум и не само , че този вид изкуство съществува , че е реалност !
      Музиката е живот, слушайте музика ! Музиката е въздух , тя е магия !! 
      Хм , колко е тънка линията между тъмната и светлата страна , единствено от нас зависи коя ще изберем ! Бъдете добри хора и нека само хубави неща се случват на всички !!! Благодаря за вниманието ! Приятно слушане !

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.