Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем със звукова карта


svet.k

Recommended Posts

Свали си някакво тестово BootCD, тествай процесора, паметта, дисковете.

Ако всичко е наред, най-вероятно имаш IRQ проблем - пробвай да поразместиш картите в слотовете.

Плюс това, не всяка дънна платка е много подходяща за обработки в реално време с ниска латенция.

Ако процесорът ти беше повреден, компютърът по всяка вероятност нямаше въобще да работи.

Ако беше паметта, щеше да забива в произволни моменти.

По принцип, едни от най-големите консуматори на IRQ-та са видеокартите...

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за всички отговори. Проблема е точно такъв - произволно се появява и изчезва, нямам видео карта, освен вградената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вградената също е видео карта. Пробвай да поразместиш картите.

Виж и в Device Manager -> View - > Resources by type дали саунд картата на дели IRQ с други ресурсоемки хардуери.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрах само как да сменя от единия режим на другия? На инпут/айтпут имам сума ти неща, на директ мемори аксес само флопито и още едно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там какво - имам много неща на (ISA) и по малко на (PCI). Не виждам от къде да променям нещо. На звуковата карта като се кликне два пъти на ресурсес пише - irq - 0x000000010 (16) и отдолу че няма конфликт. А има една отметка която е сложена - да се ползва автоматични настройки и тя не е активна за промяна

Редактирано от svet.k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рядко могат да се променят оттам IRQ-та. Просто можеш да ги видиш и да провериш дали не е саунд картата на едно и също IRQ с видео, мрежова платка или нещо такова. Ако е, можеш да сменяш местата на картите по слотовете и евентуално да ги напаснеш да работят добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Мерси, това е доста полезно, ще го прочета внимателно. Казаха ми че е възможно и процесора да не се охлажда добре, не само звука дава проблеми, понякога е доста бавно всичко, накъсва и забива. Възможно ли е термопастата да е остаряла? Или някъв проблем с вентилатора? Чистя го компа редовно от праха - с една прахосмукачка, стара, ползвам от другата страна, където духа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Термо пастата се сменя веднъж на две години. Ето ти линк към една хубава: http://www.dekada.com/catalog/arctic-cooling-%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%BE-%D0%BF%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B0-mx4-thermal-compound-4gr-p-995.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, които се включиха. Компютъра ми е нов човек вече :) , особено след смяната на термопастата. Другото, което помогна беше - деинсталация на драйвера, прочисване на системата за останали файлчета от него, също и на реджистрито, рестарт и инсталиране наново. За сега варианта от обложката на дебютния албум на Металица се отлага :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откъде го измисли това за 2-те и години и ако е вярно (много ясно, че не е) - трябва ли да си разглабям компа/лаптопа на всеки 2 г., за да сменям пастата? Ами сървърите ми в офиса?

Можеш и да не ми отговаряш... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това е и едно от големите предимства на 2-процесорните сървъри - можеш да сменяш пастата последователно без да имаш downtime...  :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.