Jump to content
Българският форум за музиканти

Cakewalk Sonar


Glacierise

Recommended Posts

Един нелош е Хиперсоник. Също ми хареса една колекция на Корг, ама...Легаси ли се казваше...дето са 4 инструмента. Колегата Занев я има и ползва и е писал няколко пъти за нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Hypersonic е на steinberg и не съм сигурен, дали ще тръгне със Сонар.

Не съм работил с тази програма и нямам идея.

Ако не става, можеш да сложиш примерно Roland.Virtual.Sound.Canvas с който ще си озвучиш мидито и ще експортваш в аудио

без проблем. Ако обаче търсиш саунд дизайн, тогава ще трябва да ползваш качествени семпли и банки с които да работиш, но...

въпрос на вкус и избор.

Редактирано от Reckless
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си закупил Sonar, от версия 6.2 се поддържа официално за 32 и 64 битова Vista. Cakewalk бяха първите, които предложиха някаква 64 битова версия на самият софтуер ( http://www.cakewalk.com/x64/ ), докато останалите (Steinberg, Magix и т.н.) все още имат само 32 битови версии, които работят и под 32 и под 64 битови версии на Windows, но си остават 32 битови приложения. Въпросната 64 битова версия на Sonar съм я пробвал на Windows XP 64 bit и си бачкаше добре.

 

Друг въпрос е, че въпросната 64 битова версия на Sonar май си остана само като една демонстрация, че могат да направят такава - не знам (не ползвам Сонар) дали официалните версии (6, 7) имат 32 битов и 64 битов вариант. Реално това не грее никого, тъй като чиста 64 битова версия на хоста не би могла да зарежда 32 битови плъгини, а болшинството, да не кажем всички VST/VSTi са 32 битови.

 

Разбира се, 32 битово приложение (Sonar 6, 7) би трябвало да работи нормално (с емулацията WOW64) под 64 битова операционна система (Windows XP 64bit, Windows Vista 64bit, Windows 2003 64 bit, Windows 2008 64bit). Същото това 32 битово приложение, спокойно ще си зарежда 32 битови VST/VSTi въпреки, че работи под 64 битова операционна система.

 

Ако Cakewalk не са компилирали 32 битовата версия на Sonar със поддръжка за разширена памет ( /LARGEADDRESSAWARE:YES), то тя нама да има никаква полза от това че върви на 64 битов Windows, тъй като пак ще е ограничена до 2 GB памет. Ако е компилирана с въпросната поддръжка, ще има право на до 4 GB памет ако работи под 64 битов Windows и до 3 GB ако работи на 32 битов Windows, на който са му направени съответните промени в boot.ini - т.е. добавен е флага /3GB).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа Нямаш никакъв проблем с подкарването на Сонар под Виста, от опит говоря

Аз лично на новия комп качих Виста 64 със Сонар 7 64бита и работи като пушка :greenangel:

Но много ВСТ не бачкат както и каза Ники, Но Адактив Дръмс работи, другите Вст така или иначе много не ги ползвам, щот както знаем Сонар 7 има

здрав арсенал от ВСТ и то никак не Лоши :rolleyes:

 

Ако имаш проблем с качването на Луейвс пакета на виста и разпознаването му от Сонар под Виста

по точно ми пиши да ти кажа как се оправя проблема :thumbs_up: /това го пиша щото аз без Уейвс не мога/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А кой от двама ви ако има свободно време ще ми обясни как да накарам въпросния Wow64 да тръгне за инсталацията на Сонар?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

WOW64 е подсистема на Windows и автоматично се използва като се опиташ да пуснеш 32 битово приложение под 64 битов уиндоус - т.е. напълно без твое знание си работи :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това успях да го разбера през Гуугле , ама ... защо тогава ми казва , че приложението което се опитвам да изпълня не е за тази операционна система и ме кара да проверя дали е 32битово или 64битово . Wow64 в нито един от случаите не се включва - нито на ауторъна , нито на Setup.Exe ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно има някакъв проблем с файлът или ако е кракнат, това създава проблем и т.н.

 

До колкото разбирам не си закупил въпросният софтуер, така че да те насочвам към официалната техническа поддръжка на Sonar няма смисъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами по принцип ... да ;) Но не мога да разбера как програма ... уж нейтив 64 ... има 16 битова проверка за вид на системата (поне с моя акъл и интернет това разбрах за проблема си) . Как да инсталирам нещо като заобиколя тази проверка . И защо при "Run as Administrator" ми дава само грешка , че не може да открие файла , който се опитвам да пусна :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама то наистина много забавно било това ... Единствения сонар който тръгна е Сонар 6 Бийт Релийз (като стана голям ще си купя сонар) . За още по-голяма наглост ме пита дори дали да инсталира 32бита или 64бита .

+ И без това бъгавия Н2О донгтъл се отказа да се сложи и сега се чувствам ... добре :bravo:

 

пп. Последен въпрос към работещите с виста - можете ли да ми предложите фонетика в която на W да е В и на Q да е Я както ми беше предишната ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С това трябваше да почнеш - донгъла на H2О не работи добре под Vista 32, а под Vista 64 въобще няма как са се инсталира освен ако не са изкарали 64 битова версия. Причината е, че въпросният донгъл е реално драйвер, а не потребителска програма, а под XP/Vista 64 bit могат да се инсталират само 64 битови драйвери.

 

Ползвам ето тази фонетична клавиатура: http://www.iltchev.com/?p=50 и съм доволен - точно като фонетичната клавиатура за XP. Компилирана е за XP 64bit, но работи перфектно на Vista 64bit.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е , той донгъла няма общо със сонар ... за останалото вече мисля :bravo: Рийзън 4 тръгна , на Нейтив Инструментс всичко стреля ...

Редактирано от Lord Of Darkness
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Айде честито на феновете на Сонар излезна и 8 версия с някои много интересни благинки :cheers2:

http://www.cakewalk.com/Products/SONAR/English/default.asp

 

Остава да се надяваме и нас да ни огрее по народно му..... :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.