Jump to content
Българският форум за музиканти

synchu

"Ъгълче" за екзотични ефекти и (донякъде екзотични) усилватели

Recommended Posts

Схема де :) Чертичките са постфактум, затова си се изтощил...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!С молба за помощ относно намирането на DIY схема на този ефект

Maxon D&S Distortion and Sustainer

Или евентуално най-близкия като схема ефект на въпросния Maxon D&S Distortion and Sustajner.

Благодаря ви ! :godbless:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам представа, всичко е възможно. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Teaser

The Wrong Kon Amp, ;) събрани, избрани, нафъргани, останали, изостанали чарколя с любезно предоставени трафчета от mr.jabs. Повече - после

43405600554_18044768d5_z.jpg

Звук:

• Like 4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и малко повече за The Wrong Kon Amp :). Защо е кон е дълга и за някои може би объркана история, а е грешен защото са използвани разни компоненти от сгрешени поръчки (имах, например, цокли за лампи, които в момент на умопомрачение явно, преди години, съм поръчал такива за PCB монтаж), сгрешена платка за захранване от друг проект, стандартна платка за проектиране от Tube-town, която преди много години пак явно в момент на умопомрачение съм поръчал и разбира се изначално друг проект.

Та преди време, може би доста стана, Mr. Jabs предостави любезно комплект станали популярни трафчета от вехто радио Акорд, както и шаси, видно предвидено за друг проект. Първоначалната идея беше да си сглобя набързо един модифициран 5F1 Champ, подобно на неговия, но бидейки известен експериментатор, тази първоначална идея пое в съвсем друга посока и в крайна сметка завърши като базиран, с известни видоизменения (може и малко повече да са) Trainwreck Rocket предусилвател в single ended EL84 стъпало. Разбира се, без да се отклоняваме от практиката на the late Ken Fischer, крайната лампа е "напръжена" до максималните по спецификация 12W отделяема мощност.

Изключително симпатично и за мен отлично звучащо усилвателче, на което предстои изработване на кутия и faceplate.

Традиционните снимки:

Fancy a tweak или с други съкращения - R&D етапа...

42944274160_97e2006977_z.jpg

Inside:

30883765628_a1788a6926_z.jpg

Outside:

44705283922_4980003b44_z.jpg

И разбира се малко звуци:

Всички китарни партии са с усилвателя, без никакви допълнителни драйв или други педали отпред и Телекастър.

• Like 6
  • Thanks 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Старите радиа се оказват един достоен донор на трафове. Много добре звучи да не му е уроки, чакам като добие безопасен вид лично да го напопържам, както се казва :)  Освен това, добре, добре, колко да е добре? Ми толкова че да го изкопираме и ние в час по трудово, таман имаме одобрение за ползване на два вехти Телефункен трафа, навивани в кабинета на Фелдмаршал Кайтел :) 

Айде хаирлия и пусни снимка и на коня на Микеланджело :)

Редактирано от jabs
  • Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха, бе тоя пирографиран кон...

small_kon_n.jpg

• Thanks 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И само Страт....

Тия дни и ЛП

• Like 4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко като стария виц дето питат Радио Ереван: какво може да се направи от сто сутиена, и отговорът на радиото е "двеста тюбетейки за ваште тъпи глави" :)

Какво може да се направи от три комплекта стари трафове?

Три нови DYi ампа :)

IMG_9370.jpg

Редактирано от jabs
  • Like 3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или един супер-мега-симул-клас, стига да не е патентован вече от Рандал Смит... :hysterical:

• Like 1
  • Haha 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много разчитам аз на едната двойка телефункен трафове от 1939, само дето са поръждясали и Сънчу чакам да си каже тежката дума ще ги ползваме ли. Аз четох че ръждата не пречи ама аз съм наивен и доверчив от момченце още, та той ще каже :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе то не ръждата е толко драма, ама да не е пробила някоя изолация, че язък за зора после...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде да започваме да кутийчосваме лека полека, че ми омръзна на шасита да седят

И малко гаражен рок, тука една подложка...

43298271_10205539301439505_3472727396665262080_n.jpg

• Like 4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.