Jump to content
Българският форум за музиканти

Evtim Djerekarov

VIP listed
  • Мнения

    8679
  • Присъединил/а се

  • Последно посещение

  • Топ дни

    176

Evtim Djerekarov last won the day on Януари 8

Evtim Djerekarov had the most liked content!

2 Последователи

Относно Evtim Djerekarov

  • Рожден ден 07/18/1985

Previous Fields

  • Инструмент
    GUITAR, PIANO, VOCAL

Contact Methods

  • Website URL
    http://
  • ICQ
    238751747
  • Skype
    evtim.djerekarov

Profile Information

  • Gender
    Male
  • Location
    Sofiata
  • Interests
    Циклене(не на паркет), муика, електроника, програмиране

Последни посетители

14410 профилни разглеждания

Evtim Djerekarov's Achievements

Rising Star

Rising Star (9/14)

  • Conversation Starter Rare
  • Reacting Well Rare
  • Very Popular Rare
  • Posting Machine Rare
  • Collaborator Rare

Recent Badges

2.5k

Обществена Репутация

1

Community Answers

  1. E, Поиграй си със стойностите и виж. Може, разбира се. Но всичко е въпрос на компромис. Този еквилайзер, с който си играеш, на практика сумира изхода на band-pass филтри и от всеки филтър избира между 0 и амплитудата на сигнала от него. Ето варианти на това, което постнах, без индуктивности: https://www.diyaudio.com/community/threads/looking-for-schematic-for-10-band-eq.396797/ https://www.rolls.com/product/EQ210 https://www.rolls.com/doc/infosheets/infosheet_1_EQ210.pdf Ето проекти и четива от Rod Elliott: https://sound-au.com/project252.htm https://sound-au.com/project64.htm https://sound-au.com/project75.htm https://sound-au.com/project149.htm https://sound-au.com/project152-1.htm
  2. Не съм сигурен, изсимулирай го и раздвижи някой потенциометър на 10-на стъпки през 100 има и виж как се променя АЧХ-то. Мисля че нелинейността няма да е нещо драматично. Във всеки случай, корекциите са нулеви точно в средата на хода на линеен потенциометър. А дълбочината на порекция е повече от +-12dB.
  3. Сложните аналогови филтри често създават проблеми със собствения си шум, пък в инструментална апаратура, където често има и gain, съответно шум още от източника, положението може да стане критично. Чудя се, дали не можеш да бръкнеш из интернет магазините и да намериш нещо цифрово, което да ти свърши работа на сносна цена, с хубави конвертори и прилично DSP.
  4. Ей това изглежда малко по-добре, от някаква схема в нета е. Вероятно ще има по-малко шум и изкривявания. 500-омовите резистори един до друг (забравил съм 100R / 900R на четвъртата група) са всъщност 1К потенциометри (нямам символ за потенциометър). Ако ти се занимава да моташ бобинки, и да си смяташ RLC групи за различните честоти, може да го пробваш. Преди 20-на години бях правил бас предусилвател с многоканален параметричен еквилаизер, изпълнен с жиратори - там пък проблема беше, че колкото повече коригираш, толкова повече шум получаваш (дори когато режеш, не повдигаш). Някои педалчета като GE-7 правят pre-emphasis на високочестотния регион, където шума е най-дразнещ, за да подобрят отношението сигнал/шум....
  5. Гледам, и Elliott се е пробвал по темата: https://sound-au.com/project149.htm
  6. Тия еднотранзисторни усилватели по схема ОЕ, бая изкривявания вероятно ще вкарат. Ами, начертай си схемата на един SPICE, който позволява FREQ анализ, раздвижи потенциометрите и виж как си влияят. Като за начало, вероятно цялата линия от дясната страна на C2 има относително висок импеданс. А като потенциометрите са в горна позиция, вероятно променят импеданса на точката точно над потенциометъра, което може да доведе и до известно плаване на коригираната честота.
  7. Тия схеми едно, че вкарват доста свои изкривявания, отделно - така като гледам тази, може отделните секции на еквилайзера да си влияят една на друга. Разгледай схеми на утвърдени решения.
  8. Ето в тази много-много стара тема бях вадил акордите (за китара) по питане на съфорумник. Ако вече не сте намерили ноти, може да ви е от помощ:
  9. Винаги се чудех, на какво ми прилича този тон, а то всъщност най-много е на Brian May-ския тон.
  10. Устройството ми изглежда като много добър начин за постигане на различни тонове от една и съща китара (например, плътен тон, прозрачен тон за акорди и strumming, хаплив тон за сола, бистър, мътен тон и т.н.). Според мен, накои характеристики на китарта че "прозират" и през моделинга (примерно, платото на тона, състейна) и няма да е съвсем същото като да свириш на съответната китара, но ще е достатъчно близо за целите на оформянето на тона и атаката.
  11. Извинявайте за офтопика, но заглавието е симпатично. Никога не съм пробвал рига на Даймбег, но е наистина забележително как звучи толкова добре с целия този нацепен транзистор. А колкото до Хамет - той може да не е върха на композициите и да има дни, в които не свири много технично, но твърде малко китаристи свирят по начин, който да може да го замени в група като Металика, където един фин прецизен музикант може би ще стои чуждо. Освен това, неговото свирене звучи живо, като че с някакъв малко тревожен или ентусиазиран младежки устрем, което пасва много добре на музиката, която е по-сурова и може би сериозна по един характерен за Металика начин.
  12. От гледна точка на получаването на минимално количество шум и брум, основният закон е, че ефектът с най-голямо усилване (драйв/дисторшън) трябва да е първи във веригата. Това не е желязно правило. Има и друг нюанс - тона. Ако да кажем ползваш овердрайв, който по принцип звучи мазно и плътно, и замазва при по-сложни неща (богати акорди, неконсонантни двугласи, палм мютинг), или китарата има адаптери, които звучат плътно и правят "киша" като се свири с повече овердрайв, тогава един бустер, който подсилва средните или средно-високите честоти (или изяжда от ниските) може да се ползва не само за да получиш повече изкривявания от дисторшъна/овердрайва, но и за да избистри изкривения звук, ако сложиш бустера пред овердрайва, на цената на повечко шум. Варианти има много.
  13. И трябва да се удряш по гърдите докато го пееш.
  14. Тия адаптери, по мой спомен, звучат доста постно. Ако трябва да се запази външен вид, и пластмасата позволява, бих направил следното: 1. Нагряване и изваждане на оригиналните метални шишове и разпробиване малко на дупките. 2. Нарязване на резби и поставяне на стопорни болтове в тях, които позволяват регулиране на височината. Може да се експериментира с болтове от различни сплави. 3. Ако е нужно, навиване на различен брой навивки. Или ако звучат мътно адаптерите, размотаване на 500-2000 навивки от всяка намотка. Както се каза - свързване последователно. 4. Пробване на различни магнити. В ebay има керамични, алнико2, алнико5 и т.н.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.