Jump to content
Българският форум за музиканти

само 6 месеца гаранция на Фендер за 2900лв


mihail79minkov

Recommended Posts

Тая тема ми се струва доста смешна, но понеже явно е най-дискутираната и винаги е най-отгоре и ми се набива на очи, ще дам и аз мойте 5 стинки'. Абе хора...я се стегнете бе! Ами ако някой отиде на търг и купи фендер дето Кърт Кобейн е свирил на него, за примерно 10 хиляди долара...и не му дадат гаранция?!?! Аууу УЖАСТ ви казвам! Айде да помислим логично какво може да й стане толкова на 1 китара при нормална експлоатация? Ами нищо - това е. Така или иначе, тая гаранция покрива електрониката, а не дали ще ти се изметне грифа примерно. За тояжки от по 100-200лв съм съгласен (въпреки, че нито кремоната с която започнах да свиря едно време, нито последвалият squier) нямаха дефекти във времето. Ако си купиш някое менте най-много да ги се разпои някоя жичка вътре, или някой потенциометър да почне да пука, ама това е китара за толкова пари, че тези неща са почти невъзможни.

Към автора на темата - теб паричният фактор ли те спря да си купиш Фендер за 2900 или това, че дават само 6 месеца гаранция? Ти колко китари си чупил докато свириш на тях?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@docc :) :) :)

 

Само в едно не си прав, купуват се Shamray и тъдява....май на 7 години стана вече, един от ранните екземпляри, No.58 ако се не лъжа. Солиден инструмент с чудесен звук. Не съм имал гаранционни оплаквания :)

В сравнение с някои други къстъм шопс отвъд океана има какво да се желае, но не много - даже никак не много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

При усилвателите гаранцията е от по-голямо значение, отколкото при китарите. Случва се да прояви дефект, най-вече по електрониката и тогава е от значение за чия сметка е ремонта. Макар, че наскоро ползвах гаранция и за китара, на която и се счупи тялото при бриджа на 2-рия месец. Спирам дотук. Лично на мен, 6-те месеца гаранция наклониха везните да не си взема усилвател от оня магазин навремето. И малко след това си купих друг модел, не 2, а 4 пъти по-скъп, от ebay без гаранция. Мистика :music336:

Редактирано от death^metal
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макар, че наскоро ползвах гаранция и за китара, на която и се счупи тялото при бриджа на 2-рия месец.
:hysterical: стига бе,и ква е тя?Или като по телевизора - продават ментета,ма нема значение на коя марка са,щот са "наши ора"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Е търговците са невинни в моя случай, а и аз знаех, че този модел е склонен да дефектира точно по този начин още преди да я купя :rolleyes:

Редактирано от death^metal
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гаранциите са си по 2 години :cheers2: но както вече някои казаха при нормална експлоатация не е нужна гаранция пък ако има някъв проблем предполагам и преди 6тия месец ще се забележи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

*баси темата начи.. един смислен коментар имаше и това е: да се прати КЗП в съответния магазин! Какво толкова сравнявате Европа, Америка. То ако почнем така и до цените ще опре въпроса. Имаме закон, който е засегнат или чувства нарушение на закона да извърши подходящите действия и това е. Какво толкова?

Аз лично смятам цените в БГ магазините за нелепи и неадекватни* на повечето стоки, има и добри изключения!* и при положение, че Динакорд поръчват от Thomann.de се пазарува с нормални цени спрямо бг. Като не сте доволни от магазин, не пазарувайте от него* аз лично така правя от години и не само за муз. инструменти* и толко.

ПП Честит празник на всички мадами!

Съфорумници - бъдете живи и здрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.