Jump to content
Българският форум за музиканти

Пред дилема


Lans

Recommended Posts

Има, има, въпросът е, че не се знае с точност коя марка и модел е от талашит, общо взета китайски ментаци. А този Епифон от 1992 наистина е изстрел в тъмното без малко повече инфо и снимки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Има, има, въпросът е, че не се знае с точност коя марка и модел е от талашит, общо взета китайски ментаци. А този Епифон от 1992 наистина е изстрел в тъмното без малко повече инфо и снимки.

Ето малко снимки.

http://lans.snimka.bg/hobby/epiphone.562150.21993534

http://lans.snimka.bg/hobby/epiphone.562150.21993534

http://lans.snimka.bg/hobby/epiphone.562150.21993528

 

Според гугъл фретборда е клен/махагон а тялото палисандър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стягай си китарата,поне от това,което се вижда на снимките не иска рефрет ,а само шлайф и краунинг.Три потенциометъра са 4,50 лв ,малко сръчност за смяната им и си готов.Инструмента наистина е добър.

Редактирано от soundcraft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно подкрепям колегите! Занеси я на лютиер, ще ти я направи за не много пари - там интонация, пипане на тръс рода ако има нужда. Китарата е супер, а и дървото ще е добро (след толкова години) :thumbs_up: Да си свириш със здраве на нея :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите!

Реших ще се ремонтира. Прочетох темите за лютиери е София, но са малко стари и не знам актуални ли са телефоните посочени там. Слабот място е електрониката( префключвател,потенциометри).Тях мога и сам да ги сменя, но по грифа не смея да пипам, така че ще я закарам на специалист. Предполагам за около 200лв. ще я оправя, че в момента след 20-30мин. свирене пръстенцата ме болят ужасно :thumbs_up:

 

Админа ако иска да слага ключ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата изглежда чудесно, и браво за решението да си я запазиш :thumbs_up: Сетъп и смяна на електроника (ако има проблеми) можеш да си направиш и сам, статии за това из интернет и форума валяло. Ако няма нужда от смяна на прагове, не смятам за нужно да посещаваш лютиер. И все пак, ако не си сигурен в уменията си за това - давай смело.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...в момента след 20-30мин. свирене пръстенцата ме болят ужасно :thumbs_up:

Това не е от китарата май... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ей този инструмент не е за захвърляне

 

аз лично щях да вложа малко парички и за смяна на адаптерите с хамбъкъри или поне хамбъкър на бридж позицията

 

и както се пее в песента

 

не си го продавай епифоооно Лааанс

 

оти мама ме не даава за тебе :thumbs_up:

 

ай поздрави

Редактирано от Acei
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инструмента никак не е лош. Ако плановете за закупуване на друга китара /300-400 лв./включват продажбата на тази, по-добре не го прави! Сам казваш, че едва ли за тези пари ще си харесаш нещо. Отдели средства за възстановяване и давай газ :punk_guitar: !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A Happy-end story :>

С тези цветове китарата наистина радва окото!

Успех с реставрацията.

 

а сега малко офф : D

Ако дръвцето е готино, за под 200 лв ще получиш рефрет и нови потенциометри, така че си струва според мен. Но все пак прецени дали наистина не е някоя талашитена безчувствена дъска.

:punk_guitar:

 

Много често тук чета за талашит-китари. Реално произвеждат ли се такива ? Аз не съм виждал. Знам че се ползва шперплат често , ама...

http://www.gear4music.com/Guitar-and-Bass/...mp-Pack-Black/7

моята талашит-китара

75£ = талашит-китара + калъф + амп 15W + найлонови перца + струни ''ужAlice'' (скъсах ги на ръка в опита да видя дали са здрави)

всичко от този комплект , без калъфа , беше без коментар.

Не че няма за какво да се хванеш , ами по-скоро незнаеш от кое да почнеш!

Но за тези пари - толкова.Свърши ми работа за 6-те месеца в които я имах!

 

:cheers2: cheers mates

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз за първи път виждам Епифон тип Страт :thumbs_up:

 

Иначе поне доколкото на последната снимка виждам прагчетата не са толкова износени, че чак да ги сменяш.

Ако киарата си те кефи няма защо да купуваш нова. Аз очаквах да видя на снимките няква супер антика с напълно изкопани прагчета.

Ако примерно вече се кефиш на друг тип китари (примерно ЛП, Телекастер и пр.) вече говорим за друго :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Достатъчно са износени за да звънкат и пречат на бендове,лютиер ще ги оправи и без смяна,но ще станат доста ниски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гъба и веро :):):) и после един латекс да й удари а?

 

:):D:)

То това "да извадя китарата от прахта" било в преносен смисъл. :)

Нали знаеш как изглежда китара стояла години в прахта, затова предложих да я измие смело..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.