Jump to content
Българският форум за музиканти

захранване 110в-помогнете


kaludof

Recommended Posts

имам усилвател за китара купен от сащ, може да се ползва само на 110волта 60 херца , какво бих могъл да направя за да го захраня. мога ли да ползвам траф който понижава до 110 волта и има ли опасност ако тока който му подам е 50 херца а не 60 ???

моля някой по запознат с тока да ми помогне. благодаря на всички които ми отговорят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ти понижаващ траф с поне 1,5 пъти по голяма мощност от трафа на ампа или поне два пъто по мощен от самото стъпало. Няма проблеми да го включиш на 60Hz.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си от София мога да ти кажа от къде бях купил такъв траф (за приятел китарист).

 

Магазинът е на "Пиротска" точно преди "Ботев" (ако идваш от ЦУМ). Безистена в дясно. Влизаш и се качваш на втория етаж - магазин за ел. джаджи.

Задължително се съобрази с това каква е консумацията на усилвателя (обикновено е отбелязана на гърба)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих готови адаптори 220 -> 110 волта на фирмата К.Е.Р.Т.

 

150 ватовият модел е 60 лв

1000 ватовия модел е 300 лв (наложи се да се поръ4ва и дойде след 2 седмици)

 

Купих ги от един магазин във Варна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ампа е транзисторен. мисля да се пробвам с понийажащ траф и да видим какво ще се получи. благодаря на всички

Aми изваждаш трафа и го пренавиваш или ако не можеш го носиш в някоя бобиньорна да ти го направят. Така става по добре и няма да ти излезе кой знае колко скъпо. Пък и щом е транзисторен в магазините за електронни елементи има готови трафове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие нормални ли сте да пренавивате??? В Конрад продават адаптер за 15 лева!!! 200 вата модел. В корпуса има гнездо за ЮС-стайл щепселче, от другата страна излиза кабел с БГ-стайл щепсел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе. и аз това щях да напиша. Кой ще се занимава с пренавиване. В конрад наистина има и не са кой-знае колко скъпи. Изглеждат и добре. Там съм виждал най-евтини такива.

 

Един съвет само. Земи си траф който да е по-мощен от кубето ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, ама това, че кубето е например 100Вата, не значи че консумира 100Вата. Винаги консумира бая повече. Отзад трябва да пише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз така си мислех че ми трябва траф обаче като отворих капака на един усилвател се оказа че неговият трансформатор има изводи за 220в само трябва да се откачат от едните и да се запоят на другите !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз току-що си отворих ампа и гледам в него до прекъсвача има три крачета.Лявото и средното са съединени с подвижно мостче, а пред дясното и средното(тези, които не са съединени) пише 220VAC. Тва значи ли, че ако си преместя мостчето, ще работи на 220V?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.