Jump to content
Българският форум за музиканти

Плюсовете на електрическата китара


Veli345

Recommended Posts

Е много са,може да се направи от всяква кофти азиатска дървения ,боядисана в черно и в ръбати форми се продава на милионите метъли по света на първо място ;) .

А какви са плюсовете на синтезатора пред органа и класическото пиано?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1) Заема по-малко място в куфара.

 

2) Не се пълни с вода при проливен дъжд.

 

3) Аеродинамичност. Т.е. хвърчи по-яко като я мяташ по някого.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не виждам особен смисъл в тази тема.

Електрическата китара вече се е обособила като отделен инструмент със своите специфики.

Все едно да търсим плюсовете на кавала спрямо кларинета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, ти как мислиш?

Ел. китарата е по-тиха без усилвател и тогава не дразни съседите!

П.П. Глупости на търкалети! :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С електричарката можеш да пребиеш пенсионер нанасяйки повече щети, в кухарката пък можеш да държиш саламура, бе спорен въпрос, затрудняваш ни ;)

:greenangel: а какви са плюсовете на такива теми?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D:D:D вижте знам че темата ви звучи тъпо но има хора които твърдят че като човек има акустична китара не му трябва електрическа щом не е професионалист има ли вярно в това
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от това какво иска да свири човека! Аз принципно имам и акустична имам и електрическа - кеф ти за бруталии кеф ти за фламенко и джипси жазз :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Плюсовете на електрическата китара в сравнение с акустичната и класическата" - окей, аз ще ти кажа какво мисля, обаче ти ми кажи дали класическата е акустична.Ето го и моето мнение - двата типа китари имат различно предназначение, общото между тях е, че издават звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е фомолирано правилно заглавието ;)

Колкото до сравненията на китарите всеки човек трябва сам да харесва това което прави свири и т.н. трябва ти да избереш кои инструмент предпочиташ лично за мен китарата е Електрическата но е Хубаво да ги имаш и двете.

 

 

 

 

 

 

 

 

Успех :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би заглавието е много подвеждащо и реално трябва да бъде "Разлики - електрическа, акустична и класическа китара.". Свирил съм и на трите и да ви кажа главното общо е, че са китари. Колкото си приличат, толкова се и различават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност класическата китара е акустична, така че като цяло въпросът е неправилно зададен. Предполагам, че авторът има предвид уестърн и класическа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Електрическата китара може да е акустична, а акустичмната - електрическа, но една китара ако не е електрическа, не може да прави фийдбека на Гари Мур. Това е плюсът.

 

Кажи на твоя човек да не се занимава с неща, дето не са му работа ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.