Jump to content
Българският форум за музиканти

Line6 Pod Hd


FireStorm

Recommended Posts

Пускам тема за дискусия на новия процесор на Line6

 

Официална страница на Line6: http://line6.com/podhd/

 

Връзки към други форуми в които има по-подробна информация:

http://www.ultimatemetal.com/forum/equipme...e-6-pod-hd.html

http://www.hugeracksinc.com/forum/viewtopi...f=1&t=70291

http://www.thegearpage.net/board/showthread.php?t=763107

Редактирано от FireStorm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно!

Дано наистина е нещо значително по-добро от досегашните им продукти. Двугодишен рисърч не звучи много убедително. И тоя шот от томан с цената намирисва, както и самата тя, ама да видим. Ще следя с интерес. :slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях някаде цена от около 500 долара което ще направи цената в европа 500+ евро (може би )

при това положение за 1200 да речем лева трябва наистина да е Tehnology breaktrought :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както пише "на запад" - ако няма поддръжка на импулси (като AxeFX например) едва ли някой ще си го купи изобщо. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И каква дискусия на нещо, което нито е чуто, а само видяно на картинка? Изглежда добре, харесва ми. Дискутирайте!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@BWC Именно съдейки по цената едва ли ще е technology breakthrough (с оглед на това, че AxeFX струва пъти повече), а и смятам това вече е факт, като победители са Fractal Audio с 'брадвата'. Респективно едва ли POD HD е адекватен отговор на такъв клас процесори като Eleven Rack, Rocktron Prophesy, AxeFX. Мисля, че Line6 са за един друг потребителски сектор.

 

Просто може би рекламата им е доста силна, скоро тествах един процесор на Rocktron от ценовия клас на PODxt/x3 и мога да кажа, че тотално сриваше Line6-а като качество на амп моделинг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • 10 months later...

Дам, показват се едни неясни китари, които нямат нищо общо с демонстрация на ефекта визуално. Инак е процесор като процесор. Все ми звучи изкуствено...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе общо взето концепцията на line6 не е мръднала от години, поне според мен де (са изядох боя). Аз ползвам POD 2.0 и съм доволен много. Доста доволно може да звучне след няколко часа играчка с настройките. Та като си го купих на времето излязоха новите POD-чета и ходих да пробвам в магазин и останах може би малко разочарован. Същата работа с повечко копчета и екранче. Като го завреш с миди кабел в картата може да се докара каквото си пожелаеш, даже на скоро открих че има ЛАЛА ефект в pod 2.0 ма трябва да има такава педалиера. Предполагам, че и в това сътворение на line6 няма да има особена разлика като звук, добавили са някоя друга симулация на ампове от които няма кой знае какъв смисъл според мен, щото и старите си звучат прилично.

Бе с времето забелязвам че вместо да правят по-функционални продукти те ги наблъскват с една камара глупости които не се използват. :greenangel: :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ В HD серията продължава тази концепция. Има сигурно 3 клийн, 2 крънч и 3 хай-гейн пресета, които използвам редовно. Другите ми седят за "джиткане". Сред фабричните има такива извращения, които бих оприличил на "гърлена оригня", "развален телефон", "октавно пърдене" и прочее.:D

Според мен най-добрата екстра в този тип процесори е възможността за директно и бързо записване на компютър.

Тъй като записвам понастоящем на слушалки за 8 евро(и пак съм доволен), ще се радвам да чуя пресетите на моя HD-400, ръгнат в някой усилвател с FX Loop.

Редактирано от Lord Shredulous
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.