Jump to content
Българският форум за музиканти

Boss Dd7 Vs. Line 6 Echo Park Vs. Tc Electronics Nova Repeater


MaPT0_T

Recommended Posts

Помогнете да избера между трите дилей педала .

Ето ги и сайтовете с характеристиките (:

Echo Park - http://line6.com/tonecore/echoPark.html

DD7 - http://www.bossus.com/gear/productdetails....mp;ParentId=255

Nova Repeater - http://www.tcelectronic.com/novarepeater.asp

 

Единствения проблемен като наличност е DD7 , няма го в България и от рф ми казаха , че няма да го има в близките 3 месеца .

Редактирано от MaPT0_T
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Ехо парк-а се носят не особено добри отзиви относно здравина. Доста хора и в нета се оплакват от преждевременно умрели ефекти.

Аз ползвам един Constrictor от същата серия и за сега, вече около 4 месеца не съм имал проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

Ако си се спрял конкретно на изброените от теб три марки/модела,

то бих ти препоръчал T.C. electronic, доста приятно и многофункционално педалче.

Добре е обаче, ако парите не са проблем, да се огледаш и поразтърсиш и за други марки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм Лайн6, сега съм с по-големия събрат на ТС-то - Nova Delay.

От тези трите определено ТС-то е най-кораво като удобство и изработка. Жалко, че Репийтъра е малко окълцан откъм функции (спрямо Nova Delay), но пак е по-як от останалите споменати тук!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От избриените бих препоръчал TCто, но ако трябваше да си избирам дилей, не бих взел нито един от тях. ТСто леко не ме радва като звук (стерилен), но пък е много по удобно за работа от Bossa, a Ехопарка променя бай паса, което аз лично намирам за доста неприятно. При наличието на малко по сериозен бюджет бих препоръчал Delay Modeler na line6. Има много големи възможности за цената си, както и повече от приличен саунд и е най вече много удобен за свирене на живо. Ако пък търсим нещо просто и евтино, един DD3 na Boss ще свърши добра работа. Друга опция са разбира се аналоговите дилеи, добро качество за парите си предлага Carbon copy na MXR, добър бай пас, типично аналогов саунд и 600 милисек, което за аналогов дилей е много добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изборът не дилей не е лека работа, защото общо взето хубавите и в средния клас не са малко $. Аз когато си търсех и избирах се чудих м/у дд6 и лайн6 ехо парк. И 3те дилея са много хубави за парите си. Като цяло супер функционален дилей е този на лайн6 дм4 както каза Кольо, но наистина той е и по-скъп. Аз лично съм заложил на босовете, но това си е моето виждане, супер удобни са ми за работа, харесвам звука, който не се "уврежда" като при лайн6, а честно казано според мен босс дд7 има всичко необходимо и при положение, че е на почти една и съща цена като дд3,5,6 не виждам смисъл да не се вземе последният, защото той има всичко, което имат старите + още. Разбира се ти ще си решиш, не мисля, че има смисъл да те "убеждаваме" , защото сам ше си избереш, кое е най-функционално за теб ;) Препоръчвам ти само да ги чуеш преди да ги купиш. Ако си от София мога да ти дам да пробваш дд6 и дд7 да имаш идея ако не си ги чувал.

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДД7 не мога да го намеря в България както бях писал горе , иначе и на мен ми харесва много . За Line 6 и аз четох из интернет че стават някакви бъгове , обаче има явно 2 серии или две производства , едното е калпаво другото е добро . T.C. не ми харесва щото има малко възможности , иначе като дизайн е много як. Line 6 ме грабна с това че има много различни функции този Swell и Sweep са мнго добри за моя начин на свирене , щото се налага да се свири на разни училищни глупости , а там не може да се свиря само рок музика и правим разни по разчупени неща като техно - рок нещо такова е като стил . DD7 ще ми свърши страхотна работа заради Hold функцията и 4 секунди максимум дилей . Всеки си има нещо , което ми харесва и което - не , ще трябва да реша дали да се лиша от качествен байпас или от многото функции или ще трябва да чакам 3 месеца от РФ да доставят DD7 :Х

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

За съжаление това с РФ след 3 месеца.. не искам да се изказвам крайно или да те разочаровам, но ми звучи много нереално,просто аз примерно от една година чекам да направят доставка, та да ми донесат едно нещо.. не разчитай, Много по-добре е когато ги пробваш всички и избереш да потърсиш из форума в раздела за продаване и закупуване, се нещо ще излезе, друг вариант е да се напрваи една съвместна поръчка от Thomann. и тогава става лесно, не е като да не се случва. Така ще ти излезе същите пари като нов тук вкл. доставката, което си е оферта. Друг вариант още по-прост,освен ако не си фен на РФ и не искаш да пазариш от друго място, ти е просто друг магазин,примерно http://www.bozovmusic.com/catalog/product_...products_id=774 горе долу толко вървят,а на другите места е с 10тина марки отгоре ;) Аз мислих от тука да взема моя, но си го зех от щатите, а тогава $ беше 1.23 некъде :offtopic-001:

 

ПП моята оферта беше да го пробваш, понеже трудно се намира на склад/ в магазин да можеш да го пробваш :D , а аз разполагам и предлагам ако искаш да го пробваш, нямаш грижи, това беше :)

Успешец

 

ППП дилей таймът е повече от 4 секунди ;) холд функцията за лууп е 40сек. Дилея ти зависи колко ще е дълъг от моно или стерео жаковете дали са пуснати съответно, защото имаш 40сек за лууп в моно режим, а 20 в стерео ;) На dd-6 луупа е 5.2сек ;)

Редактирано от buy&sell
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Buy&Sell много съм ти благодарен (: , скоро ще идвам към София точно за да пробвам дилей и китари . Ще ти драсна едно лично и след това ще те почерпя една бира :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.