Jump to content
Българският форум за музиканти

[Въпрос/Дискусия] инструмент


Recommended Posts

Абсолютно съм съгласен. Обаче ако инструментът има няколко различни сериозни проблема, просто заради това че все пак е.. начална китара (въпреки факта че в моя случай е страхотна такава), това дразни понякога и отнема от.. кефа.. а и честно казано понякога и от изпълнението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 44
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

Rosenberg Jimmy Колко ли му струва китарата на това хлапе? Сигурно е вълшебна, защото сама свири! ;)

П.П. Аман от глезотии! ;)

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^^ ;) Не разбирам поста ти?

Съгласен съм че уменията не зависят от инструмента, но не мисля че има връзка с темата..

Редактирано от Talic_Zealot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Лими, то е така, а и примери много. Ето например един "стартов пакет" за 199$, според описанието на автора, макар да се водят спорове, че звучи много добре за такава цена (и предполагаемо качество). Човека обаче го е казал много добре - с правилно озвучаване и позициониране на микрофона (или в мн.ч.)... Както и да е, отплесвам се.

 

 

Та, по тая логика щяхме всички да свирим на такива китари и нямаше да има нужда да даваме по 1000-2000 за Гибсън и Фендър.

Аз лично започнах с ~25 годишен Орфей (акустичен), от ония с боядисаното тяло. После си взех Squier Strat за 250лв. Тогава бях 10 клас май и парите ги събирах от предната година още...

Миналото лято си купих малко по-класна китара. 23-4 годишна Aria. Медец. Имаше нужда от тва-онова (100-на лева) и щеше да ми е идеална, ама ме удари кризата и я разтиках за 230лв. (след бахти пазарлъка, все едно си на пазар у село). Гледам новия собственик я е постегнал. Искаше и 400, сега пък 500... Както и да е.

Та, пак съм със Squier-a, обаче стой и събира прах. За последния месец може би съм свирил 2-3 часа. Никакво желание, нищо. Та в момента го няма постоянно напиращото желание за нова и по-качествена китара (и ми е добре, btw). От друга страна пък, трябва ми само една сутрин с кафето в e-bay и ще си харесам поне 6-7, готов да ги купя. (Не обичам да гледам сайтовете на производителите, щото та са по 1000-2000лв., което не ми се нрави).

 

И така. Моите стотинки.

Поздрави!

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога не съм бил gear freak. Едно от нещата, които научих от моят приятел Ники Драгнев преди години беше - винаги купувай това, от което имаш нужда, но и което има смисъл. Ако не можеш да изсвириш едно цяло парче - едва ли китара Гибсън ще ти помогне особено...

 

Всеки инструмент си има проблеми. Дори и най-скъпите - винаги има нещо - динамиката; височината на струните; потенциометрите; тона; или нещо друго.

 

За себе си съм открил, че доста по-важно от качеството (дефектите) на инструмента е нещо друго - да се чувствам комфортно и да мога да свиря музика и да мисля по-малко за hardware. И напоследък "неудобна" китара не съм пипал. Не знам по каква случайност.

 

Сигурно говоря пълни глупости, които са доста неуместни...

 

 

Пешо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напротив, Пешо, изключително уместен пост! Точно това имам предвид, че понякога въпреки факта че китарата ми се чуства като част от тялото.. тези дефекти понякога ме карат да се чуствам некомфортно. Можеби с това трябваше да започна, че се чуствам все едно искам инструмент, който.. се чуства по добре в ръцете ми.. нищо свързано със звука.. просто усет.

Аз незнам защо но си мислех че всички китаристи освен че обичаме да свирим на китари също и супер много се кефим на ..китари. Отстрани на всичко и това с има влияние. Ако инструмента ти те кара да се усмихнеш.. това според мен ще се отрази на музиката.

Мда.. отпесвам се и започвам да обсъждам доста субективни неща.

@Slide мисля също че един нов по-качествен инструмент има огромно вличние върху мотивацията и върху наслаждаването на свиренето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"ей, как искам оригинален Гибсън, ама ми трябва още една хилядарка" и така
Кво сте ги зачекнали тия Гибита као че са мит и легенда - за 1200-1300 лв можеш да си вземеш от ибей ,че дори и в БГ Гибсън - а ся си кажете колко ви струва колата или климатика и става ясно ,че всичко е до приоритети.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следната сентенция отразява нещата най-добре:

 

имаш необходимост - нямаш средства - имаш средства - нямаш време - имаш време - няма смисъл

 

Old_Guitar_Player.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз виждам нещата малко по различно, но пък то си е индивидуално. При мен е по скоро /Имаш необходимост - намираш средства (след 10тина години в моя случай и то за Ариа Про 2-550 лева), имаш средства-продължаваш да се учиш да свириш с още повече мерак- ставаш добър и с парите извадени от свирене си купуваш 10ки китари, ампове и тн, защото те кефи и освен, че ти е работа да свириш, ти е и хоби :wallbash:

 

Моя подход има предимството, че за него не трябват изходни капитали, а само дупе. При това не отнема много време, започнах да свиря на китара 1987 със заветната Кремона, първата свястна китара получих 1997 (Ариата от по горе). 2002 си взех първия Фендер. През последните години съм имал много 10ки китари (Фендери, Гибсъни, Ибанци и тн.) и всевъзможен гиър.

 

Продължавам да се изхранвам предимно с това, което съм научил първо на Кремоната, а после на взети на заем китари (понеже нямах моя, или по точно имах една правена, която не свиреше много много)

 

Това разбира се е много индивидуален подход и не на всеки ще се хареса (всъщност май на никой не му харесва), но когато си беден и не можеш да си позволиш нещо, единственото , което ти остава, да се опитваш някак да станеш по добър в това, което правиш , за да преживяваш, за да можеш някой ден да си позволиш повече. Хубавото е , че като чета във форума, виждам, че повечето от китаро желаещите са се насочили към някакви сериозни кариери, съдейки от това, че всички учат или смятат да го правят. Това, с необходимата доза сериозност и упоритост, неминуемо ще доведе до наличието на повече от достатъчно средства в бъдеще, за закупуване на желаното оборудване.

 

П.С Добрата китара няма никакво значение за развитието на музиканта, необходима е само прилична такава. За целта Скуаиър или Корт са напълно достатъчни. Нататък вече е въпрос на възможности и желания

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"ей, как искам оригинален Гибсън, ама ми трябва още една хилядарка" и така
Кво сте ги зачекнали тия Гибита као че са мит и легенда - за 1200-1300 лв можеш да си вземеш от ибей ,че дори и в БГ Гибсън - а ся си кажете колко ви струва колата или климатика и става ясно ,че всичко е до приоритети.

 

Никой не ги е зачекнал, вие с Гибсъните се засягате като стане дума за тях. :hysterical: Споменаваме ги заедно с Фендър, защото двете марки са си най-големите имена в тоя бизнес.

И разбира се, че е до приоритети. Особено пък, ако съм любител-музикант и не си изкарвам парите с инструмента. С колата мога да ходя на работа, докато с китарата (Гибсъна :hysterical: ) - не. В жегите пък осъзнавам нуждата от климатик, щото не се търпи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^И аз така - не мога да търпя да съм с гадна китара и имам Гибсън, а климатик в колата нямам... ;)

 

Аз виждам нещата малко по различно, но пък то си е индивидуално. При мен е по скоро /Имаш необходимост - намираш средства (след 10тина години в моя случай и то за Ариа Про 2-550 лева), имаш средства-продължаваш да се учиш да свириш с още повече мерак.., ампове и тн, защото те кефи и освен, че ти е работа да свириш, ти е и хоби :)

100% ПОДКРЕПЯМ :hysterical:

Кефи те да си джиткаш с готина китара, намираш начин и джиткаш. :hysterical: Възвращаемост не търся...

...и не очаквам.

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^

Не става дума за климатик в колата, а като цяло, в дома. :hysterical:

Разбира се, че някой ще предпочете да си вземе скъпа китара и да кара със стария соц. вентилатор в тях. Въпрос на желания, въпрос на приоритети, не толкова на възможности. Аз смятам, че ако човек иска нещо много силно (от чисто материална гледна точка и стига да е реално постижимо), дали сега, дали след 5-10 години, ще го получи. :hysterical:

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги се радвам, когато се стигне до някакви такива житейски размисли, защото те са изключително показателни за възпитателното въздействие на музиката. В други среди приоритетите на хората са някакси тайнствени дори за самите тях.

 

Имам един въпрос към автора на темата - според теб кое точно в китарата ти възпрепятства развитието ти? Има ли начин да се заобиколи (чрез подобрение на китарата или използване на алтернативни техники на свирене)? Въпрос по-скоро на неудобство ли е или е фатален недостатък?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следната сентенция отразява нещата най-добре:

 

имаш необходимост - нямаш средства - имаш средства - нямаш време - имаш време - няма смисъл

 

Това беше най-смисленият пост в тази тема според мен

 

Колкото повече пари имаш, толкова повече не ти достигат.

 

а това е за темата с бисерите. дай малко повече пари да си оправя живота и да затворя устата на копелетата от топлофикация и да си спася апартамента, пък нека после не ми стигат пак парите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се обадя още веднъж тук,за да кажа за моята китарка.И тя има нужда от малко ремонт,що се отнася до праговете.Изхабени са и много неравни.Нът-а не си е точно на мястото - при прав гриф и нисък екшън,на първите три позиции тонът има сериозно отклонение.Имам я вече 9 месеца (първа китара ми е),а още не съм успял да я интонирам.

Като изключим тези проблеми,както и някои малки подробности като липсата на състейн и пълната нефункционалност на тремолото,това си е много хубава китарка.Изобщо не ми спъва развитието - единствено аз си го спъвам сам. :hysterical: Това го казвам съвсем сериозно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.