Jump to content
Българският форум за музиканти

Randall


wessy

Recommended Posts

Има разлика между ХайФи и китарен амп . Целта на боса е да звучи добре най-вече в ХайФи , затова не е сигурно как ще звучи с неговите симулации в истинско кубе .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 61
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Има разлика между ХайФи и китарен амп . Целта на боса е да звучи добре най-вече в ХайФи , затова не е сигурно как ще звучи с неговите симулации в истинско кубе .

:happy:

 

Целта на това:

 

gt6l.jpg

 

е да звучи добре в това:

 

SC-PM53.jpg

 

?!

 

Хайде мислете малко като пишете... :metalist:

 

И по темата:Randall RG75 (и G2,и G3) е от продуктите,при които съотношението "цена/качество" е почти оптимално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и така се разводни темата, да допринеса и аз :ph34r:

 

Ами аз свиря с Randall RG 100 SC,като преди това съм имал и Marshall и Peavey!!!

...

За мен лично Randall-a определено е най доброто,което съм притежавал досега и не смятам да го сменям скоро!!!

 

Какво Peavey си имал? Понеже мен ме интересува Randall RG75 vs. Peavey Bandit 112 :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Целта на това:

 

.......

 

е да звучи добре в това:

 

.............

?!

 

Хайде мислете малко като пишете... :ph34r:

Наистина босс-а може да се включи направо в пулта(не точно в уредбата, която си дал като пример). Спийкър симулациите обикновено са компромисен вариант, за да могат да звучат добре както в пулта, така и в чист неоцветяващ звука амп. Даже мисля, че има симулации, където си има и "LOW damping" настройка, за да се намали нискочестотното бумтене когато симулатора е включен в интински кабинет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AXE

Понеже мен ме интересува Randall RG75 vs. Peavey Bandit 112 -

 

-правя сьпоставка между 2 те - такива - каквито имаше в репетиционната на Бисер - тоест рандала все още го има и синия бандит(дето беше преди рандала)

 

определено бих взел синия бандит

имал сьм и черния бандит - тук повече бих се колебал между рандала и пивито

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм много навътре с различните бандити (щот на официалния сайт има само един :ph34r: ). Синия май е един мъничък - 50ина вата. Аз имам предвид по-скоро ей тва 80 ватово чудовище:

bandit112.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така пьрвия бандит е бандит 65 - не ме кефи

после е синия

после черния

после е този който ти си посочил - това е червения

И Е МНОГО ПО ГОТИН ОТ РАНДАЛА (визирания от теб)- поне бих го предпочел без да се замислям

и сега май са изкарали още по нов бандит!

(син,черен,червен - аз сьм си ги крьстил так за да ги различавам - а и те са различни като звук в известни граници

-от цветовете на канта - мисля че всичките са по 80 вата с изкл на пьрвия)

ЕВАЛА НА ТАКВАЗ ФИРМА

 

БТУ - впечатлем сьм от сайта на Рандал - предполагам че има добри неща от новите серии - но проба си му е цаката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси :ph34r: Събирам още мнения, най-вече на хора, които са имали, или поне свирили малко повечко и на двете. Колкото повече....толкова повече :green:

А за пробването е ясно :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Целта на това:

 

.......

 

е да звучи добре в това:

 

.............

?!

 

Хайде мислете малко като пишете...  :dance:

Наистина босс-а може да се включи направо в пулта(не точно в уредбата, която си дал като пример). Спийкър симулациите обикновено са компромисен вариант, за да могат да звучат добре както в пулта, така и в чист неоцветяващ звука амп. Даже мисля, че има симулации, където си има и "LOW damping" настройка, за да се намали нискочестотното бумтене когато симулатора е включен в интински кабинет.

Ехооо,някой прави ли разлика между Hi Fi система и PA такава? :dance:

 

По въпроса за "двубоя" - имал съм сблъсъци и с Randall RG75(G2), и с Peavey Bandit 112 (китариста ми свири с такова и съм имал възможност да си "поиграя" с него) - симпатиите ми са на страната на Peavey-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mephistofel не си съвсем прав, ама айде

преди време в Бургас имаше една група Нокаут, която наживо звучеше като от CD

Та соло китариста - Венци свиреше с много по слаб BOSS за ония години (1992 май беше)

Редактирано от solo5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В кое не съм прав - че отказвам да се съглася с налудничавото твърдение,че един от топ моделите процесори на BOSS е предназначен за свирене в Hi Fi уредба ли? :dance:

 

Защо ли го обсъждам въобще... Както и да е,казах каквото имах да казвам. Спирам се с офтопика,направете го и вие. :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво Peavey си имал? Понеже мен ме интересува Randall RG75 vs. Peavey Bandit 112 :curse:

Имал съм няколко модела на Peavey,влючително Bandit-112.Избора между него и Randall-a e само въпрос на вкус.Лично аз предпочитам Randall,за това просто отиди и изпробвай и двете ако имаш тази възможност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не греша,приятелю!

 

По-горе съм писал(ако си обърнал внимание)докъде са отношенията на G.L. с Randall.Относно останалия gear - въпрос на четене и от други места(не само artist-list-a на Randall),пък и от по-отдавна(по принцип - а не,че информацията е стара!)

 

Gotthard: Поне от 2003г,до последния си албум,не са използвали друго,освен посоченото от мен.В началото на тази година имах възможност да се запозная с настоящия live- tech-rider на Gotthard(вкл. и backline-изискванията).

Няма да спорим,но ще те питам само,защо след като,както ти казваш в последните 3 години Gotthard свирят с някви други апаратури,на концертното им DVD,което е от 2005-та година има по една стена с Randall-боксове зад двамата китаристи?

Имам странното чувство,че си личен агент на George Lynch,не за друго ами се изразяваш много категорично.

Редактирано от Smokejack
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това RG75G3 дали ще звучи хорошо с BOSS GT-6 :think:

Аз съм пробвал Г2 с ГТ8 и звучи идеално. Но този рандал има драйв и ревърб, които с амного добри. Моето мнение, че ако имаш такъв рандал не ти трябва процесор. И обратното ако имаш процесор не ти трябва такъв Рандал - защото не е ефективно. Иначе звука е супер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.