Jump to content
Българският форум за музиканти

Randall


wessy

Recommended Posts

някой случайно да се е сблъсквал с тая нова серия на Рандал?

12AT7 - driven MOSFET power section. Това е новостта :nono: нещо

хибридно са е получило.

 

Моля ви се само не искам да става тука "лампите са истината,

мани ги тия хибридни глупости" Та ако някой е ПРОБВАЛ или

ЧУЛ семпли да каже. Не искам караници и спорове транзистор-лампа :nono:

 

мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 61
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз тествах едно комбо в магазин "Фактор" и останах с доста добри впечатления.Даже най-вероятно ще купя нещо на Randall. ;) Един приятел има глава 200W и колона и вади доста сериозен саунд.Дори във О'шипка. С доста Маршали съм свирил ,но за тежка музика май Randall-а по пасва.И са на поносима цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

някой имал ли е збльськ с туй чудо,щото щели да зареждат вьв Фактор , а й имат от старата версия G2 и искам мнения коя е по добра ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фактор ще заредят Г3 серията в края на тозаи месец до колкото съм запознат там е приложена тази нова технология.Мисля че тези продукти с Valve-Dynamic ще са по добри като звучене. Аз лично се наслаждавам от скоро на едно RG75/G2 series и съм повече от доволен!!! Само да добавя че разликата м/у РГ75 от Г2 серията и този от Г3 серията е около 100 кинта!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че тези продукти с Valve-Dynamic ще са по добри като звучене.

Чак пък много... една птичка пролет не прави :)

а уе приятелю тая технологийка е като TransTube при Pevaey

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата между истински лампов усилвател и тия хибридни решения е като между натуралния сок и танг прахчетата... танг-а има по добър вкус от останалите "транзисторни" прахчета защото има и трици от плодове (поне така пише), но вкуса му определено не е като на натуралния сок :)

 

Разлика ще има много ясно, но едва ли ще е огромна. Разликата в цената между усилвателите със и без тия лампови емулации не е голяма, тук може би ще е по голяма поради факта че нашите любими представители си нямат конкуренция и бичат яко цените.. а каквато е разликата в цените такава и разликата в звука, даже и това не е много вярно защото изцяло ламповите усилватели са два, три че и четири пъти по скъпи от транзисторните си братя, а не за всичките може да се каже че звука им е 2,3 или 4 пъти по добър :)

 

В момента и двамата спорим без да ни е ясно за какво става въпрос, но аз поразпитах тук там понеже мисля да си взимам точно такъв амп и получих доста компетентни мнения. Не очаквай чудеса, звука е по-добър, но валв-динамик не е единственото нещо което отличава Г2 от Г3 поколението, има и други компоненти които са претърпели развитие и са отговорни за подобряването на звука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Разликата между истински лампов усилвател и тия хибридни решения е като между натуралния сок и танг прахчетата... танг-а има по добър вкус от останалите "транзисторни" прахчета защото има и трици от плодове (поне така пише), но вкуса му определено не е като на натуралния сок :)

 

Разлика ще има много ясно, но едва ли ще е огромна. Разликата в цената между усилвателите със и без тия лампови емулации не е голяма, тук може би ще е по голяма поради факта че нашите любими представители си нямат конкуренция и бичат яко цените.. а каквато е разликата в цените такава и разликата в звука, даже и това не е много вярно защото изцяло ламповите усилватели са два, три че и четири пъти по скъпи от транзисторните си братя, а не за всичките може да се каже че звука им е 2,3 или 4 пъти по добър :)

 

В момента и двамата спорим без да ни е ясно за какво става въпрос, но аз поразпитах тук там понеже мисля да си взимам точно такъв амп и получих доста компетентни мнения. Не очаквай чудеса, звука е по-добър, но валв-динамик не е единственото нещо което отличава Г2 от Г3 поколението, има и други компоненти които са претърпели развитие и са отговорни за подобряването на звука.

Първо: Не споря!!!

 

Второ: "Чак пък много... една птичка пролет не прави" и " Не очаквай чудеса, звука е по-добър"

 

Тва е!!!

 

Едит: Само да добавя че Г2 серията (която ползвам) няма Валв Динамик.

 

Поздрави!!!

Редактирано от AFTER-THE-RAIN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата не е само 1-та лампа :)

Г3 е с Мосфет краен амп който определено се различава

като динамика :) Ще ги чуем и ще разберем дали е огромна разликата :) Залагам по-скоро на "не". И все пак Г2 серията си е супер яка според мен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.