Jump to content
Българският форум за музиканти

Tubesync


Recommended Posts

Някой запознат ли е с тази технология - http://tubesync.co.uk/ ?

 

Твърди се, че премахва нуждата от мачване на ламбите, удължава живота им и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност какво точно правят че не ми стана ясно? Не съм чел сайта им основно...

Каква им е технологията, какви проблеми точно решават при лампите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам има доста ампове, които утилизират някакви подобни идеи (не знам на какъв прицип работят, но нямат нужда от мачнати сетове лампи или от настройки на биаса)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно става дума за някакви токови огледала/генератори на ток, евентуално с някакво управление и конфигуриране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми грабна вниманието най вече фактът, че Hiwatt са решили да внедрят технологията в техните ампове - http://tubesync.co.uk/blog/amps-tubes-valv...2%AE-technology.

 

Предполагам, че ще е интересно за хората в БГ, които правят ламбени апаратури. На мен изобщо не ми е ясно за какво иде реч от технологична гледна точка, ще се радвам ако гурутата в областта обяснят на достъпен език, като за прости ора :crying:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой запознат ли е с тази технология - http://tubesync.co.uk/ ?

 

Твърди се, че премахва нуждата от мачване на ламбите, удължава живота им и т.н.

 

Не само решавал проблема с биаса , ми и следял амплитудата на сигнала , температурата на лампите и създавала нормална работна точка на лампите с цел дълговечие ...

Питам се обаче ако се спазват тези изисквания ще ли звука да е тъй лампов ? Чувал съм че на големи концерти пържат биаса докрай и след шоуто заменят с нови лампи .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toва с чуването и с пърженето е любопитно :crying: В зависимост от дизайна на усилвателя ефектите могат да бъдат различни, но обикновено звука е доста по-студен, в масовите дизайни, ако мога така да се изразя и на мен специално не ми харесва. Зависи разбира се какво се търси, но на мен специално ми харесва вкл. по-ниско преднапрежение, що се отнася до драйв звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Тру, тру.Ама има и още нещо което ме безпокои, системата детектвала повредениоте лампи и ги изкючвала, като така ампа раборел на половин мощност...wtf.50w кое да му иключи.. нещо ми намирисва.Пък и наистина ако лампата е "студено" биасната постоянно и став адума за някой маршал ми е интересно как ще го изкара "оня" звук.

Редактирано от liquid_death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пък и наистина ако лампата е "студено" биасната постоянно и став адума за някой маршал ми е интересно как ще го изкара "оня" звук.

 

Именно това ми беше идеята . А относно намалянето на мощноста на половина е лесно щом следят амплитуда на сигнала , температура и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.