Jump to content
Българският форум за музиканти

Тема за размислъл


Recommended Posts

Ето ви една тема за размисъл. Много хубава статия. Много полезни неща са казани вътре. Прочетете и после няма да се чудите защо чалгата е единствения музикален бизнес.

линк към статията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 81
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

/оффтопик ама не мога да се сдържа просто...

е'а ли я чалгата ама с новия аватар къртиш...:happy: :happy: :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега малко и по темата.

Ключовата думичка в цялата тема и цялата статия е бизнес. Чалгата е това, което е именно защото е бизнес. Hell, Бритни е Бритни, защото е бизнес, защото веднъж напипали вярната посока, мейджърите (защото за България Пайнер е мейджър) я експлоатират до дупка и благодарение на това тези "явления" са това, което са.

 

п.с. //оффтопик - знам, me too :) хехехе... :happy:

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, именно... бизнес е думата. Това е някакъв музикален продукт. По какъв начин е наложен и доколко е стойностен говори факта, че от следващата година чалга песни ще участват и в класацията "Българският топ 100".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми не знам кой се учудва. Младите, интелигентни и платежоспособни българи са в EU или USA, където някои от тях даже се радват да мият чинии.

Демографията на БГ населението е ясна. Чалгаджийска държава сме си! А ако и поп-изпълнителите почнат да показват ебане в гъза по клиповете, и тва ще се слуша. Да живее музиката :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора - харесва или не - това е!!!

... пак сигурно е по-добре от нищо :unsure: .

За съжаление аз никога не съм констатирал някаква такава форма на бизнес в България при някой друг стил!!! Балканска страна сме и това е!!!

Така си го обяснявам аз поне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз имам друго мнение по въпроса:)!То е следното:

през 1984 е имало голяма раждаемост,а чалгата се е появила точно тогава когато тези хора са можели да мислят горе-долу трезво.За мен е такова обяснението,защото ако една музика няма почитатели,тя не нашумява толкова,а дори из4езва и никои не я помни!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам думи, просто това си е истина изцяло като бизнес е точно така, в поп и рок музиката няма кой да вложи такива пари, и за това ще си се утешаваме или ще плюем завистливо

sad but true

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Абе,ако работата опираше до пари........те пари се намират,но кой влага пари в нещо което носи само загуби?Основния принцип на търговията и на бизнеса като цяло е-даваш две,взимаш двайсет и две!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да го д**ха скапаната чалга!!! :twisted: Това е една дегенератска простотия, която трябва да се преследва брутално и безкомпромисно. :killyou: Едно от малкото хубави неща преди 1989 беше, че държавата със всички сили не допускаше такъв тип музика да се развива в BG. Докато сега тя е на път да завладее всичко. Разбира се и самите българи са си виновни, защото са ултра прости и с провинциално мислене. Не може в 21 век да слушаш зле записана, зле изпълнена ориенталска музика, при положение ,че не живееш изолиран от света като през 15 в., а имаш достъп до интернет, MTV и т.н. Когато във всички нормални държави се слушат Sting, Depeche Mode, Madonna или Rock-музика, 80 % от българите залитат по някаква азиатска простотия. По лошото е че тази музика се слуша не само от хора дълбоката провинция, но и от хора, които не са чак толкова прости, но просто са конформисти и се нагаждат по това , което е най-популярно в момента. Аз си спомням в началото на 90-те имаше силен бум на много добри български рок-групи като Pyromania, Тъмно, Ер Малък и др., хорта ходеха по концертте им и нямаше почти никаква чалга, само в най- долнопробните кръчми и пазари, но за съжаление тази музика не успя да се наложи като музикален бизнес, а именно селянията и простотията излязоха напреден план. Когато се върнах в BG преди година и половина, бях шокиран, че голяма част от по-младото поколение (16-17г.) вече е "зарибена" с тази музика. Тези хора имат за role-models разни селяндури и селяндурки. Това може би се дължи и на факта, че BG все още е встрани от световния Showbusines и звезди, слушани от тийннейджърите като britney, Rоby Williams, не минават през BG и вместо тях се налагат някакви местни "заместители". Според мен за да има оправяне трябва държавата да има политика в тази насока и да забрани тотално тази музика - да се иззима собствеността на компании, издаващи такава музика, да се затварят клубове, а всички изпълнителки да бъдат пратени в някои публичен дом в централна Африка :) :green: и същевременно да се спонсорират млади рок -групи с оборудване рептуционни и т.н. Това е. :) Само тогава нещата в тази насока в BG ще потръгнат . B)

Редактирано от Angry Samoan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да го д**ха скапаната чалга!!! :twisted: Това е една дегенератска простотия, която трябва да се преследва брутално и безкомпромисно. :killyou: Едно от малкото хубави неща преди 1989 беше, че държавата със всички сили не допускаше такъв тип музика да се развива в BG. Докато сега тя е на път да завладее всичко. Разбира се и самите българи са си виновни, защото са ултра прости и с провинциално мислене. Не може в 21 век да слушаш зле записана, зле изпълнена ориенталска музика, при положение ,че не живееш изолиран от света като през 15 в., а имаш достъп до интернет, MTV и т.н. Когато във всички нормални държави се слушат Sting, Depeche Mode, Madonna или Rock-музика, 80 % от българите залитат по някаква азиатска простотия. По лошото е че тази музика се слуша не само от хора дълбоката провинция, но и от хора, които не са чак толкова прости, но просто са конформисти и се нагаждат по това , което е най-популярно в момента. Аз си спомням в началото на 90-те имаше силен бум на много добри български рок-групи като Pyromania, Тъмно, Ер Малък и др., хорта ходеха по концертте им и нямаше почти никаква чалга, само в най- долнопробните кръчми и пазари, но за съжаление тази музика не успя да се наложи като музикален бизнес, а именно селянията и простотията излязоха напреден план. Когато се върнах в BG преди година и половина, бях шокиран, че голяма част от по-младото поколение (16-17г.) вече е "зарибена" с тази музика. Тези хора имат за role-models разни селяндури и селяндурки. Това може би се дължи и на факта, че BG все още е встрани от световния Showbusines и звезди, слушани от тийннейджърите като britney, Rоby Williams, не минават през BG и вместо тях се налагат някакви местни "заместители". Според мен за да има оправяне трябва държавата да има политика в тази насока и да забрани тотално тази музика - да се иззима собствеността на компании, издаващи такава музика, да се затварят клубове, а всички изпълнителки да бъдат пратени в някои публичен дом в централна Африка :) :green: и същевременно да се спонсорират млади рок -групи с оборудване рептуционни и т.н. Това е. :) Само тогава нещата в тази насока в BG ще потръгнат . B)

Пич, държавата не допускаше и метъл да се развива :) Внимавай кво говориш като залиташ по диктатури :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си прочел внимателно постинга ми :read: Става дума за държавна политика , а не за диктатура. Или по-точно за държавна политика в областа на културата или нещо такова. В това не виждам нищо лошо. Това е практика във всички развити държави, а иначе макар и преди 1989 в BG наистина да не е имало екстремни метъл групи, все пак е имало групи като Щурците, ФСБ, ЕРА, Милена и някои Hard Rock групи, които никой не забранявал, поне в по-късния период. Може и да съм малко краен B) , но не защитавам режима от преди 1989, даже тъкмо обратното, като политически позиции съм против него, просто давам пример с неговата политика в това отношение. Важното за мен е, че тогава по една или друга причина "тази" "музика", от която всички сега се оплаквате и плюете не я е имало, а са били написани едни от най-добрите Rock изпълнения за стандарта на BG, в сравнение с които съвременната BG -сцена е смешна жалка. :)

Редактирано от Angry Samoan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.