Jump to content
Българският форум за музиканти

Тема за размислъл


Recommended Posts

Ами Хетфийлд, с цялото факане, не мисля че не е културно влияние :) А и тая култура има ценности, които отиват много отвъд 'благия' език :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 81
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

E, добре, де, тогава не трябва да имате нищо против певици като Анелия и Гергана, които си пеят техните си любовни неща на прилично поетичен език, стоящ на светлинни години далеч от гъза на АЗИС?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз, например много се кефя и на музиката на тия няколко пичове от шоуто на къци вапцаров (нарочно е написано малки букви, много ме дразни тоя залухар)

 

Много нахъсан фюжън-фолк! Или пък на Ку-Ку бенд, кво ше кажете по въпроса?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам нищо(много) против изказа, но имам много против това което всъщност казват - нищо или много тъпо нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе слушал си и чалга и метъл, ко се прайш.

 

Предпочитам ценностната ми система да се влияе от fuck-овете на Джеймс, отколкото от хриповете на Гергана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама, аз никога не съм го и отричал. Пак ще кажа, че де що има музика и стилове на тоз свят, всичките ме къдрят (както казваше един приятел), с изключение на Black, Gothic и имаше май няккъв Atmospheric Metal.

 

:green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A, иначе най-много харесвам на Бритни оназ работа и на шефката на Р.Ф. намотките, абе, дълбоко съм нагазил в тоя business, както съм сигурен вече забелязахте.

 

:):):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова дайте да правим чалга метъл облечени в костюми. Оппа, тогаа ше стане Мерилин Менсън .........ааааааааааааааааха ха :)  :)  :)  :)  :)  :)  ..:)

По добре ще е да се смеси жицата с техното. Чувал съм и сполучливи неща. Или пък ядрен пънк рейв :guitar: :violin: няма достатъчно подходящи иконки да ви заформя една формацийка с парче. :wall:

 

Много нахъсан фюжън-фолк! Или пък на Ку-Ку бенд, кво ше кажете по въпроса?

 

Ку-ку бенда си ги разбират нещата. К'вото да хванат го свирят. Само Годжи ме дразни като пее, че всичко на чалга му избива гласа. Ама той май имаше и няк'во такова парче. А на Къци Хавай (или нещо такова ) бенд са се събрали " най -добрите" музиканти.

Редактирано от Galileo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aма, що въобще си мислите, че Метълът в неговия първоначален Heavy вид и сегашният Hard core са културно влияние, бе хора? Значи, не че защитавам пошлата чалга, ама ако се критикува едно нещо то трябва да се предложи някаква стойностна алтернатива

 

Не забравяйте цинизмите на А. Купър, уродливостта на Slipknot (дали го пиша правилно?!, ше прощаате :o ), вечното fuck and fuck на Mr. Hetfield и т.н. и т.н. сумати примери още....

 

Затова дайте да правим чалга метъл облечени в костюми. Оппа, тогаа ше стане Мерилин Менсън .........ааааааааааааааааха ха :):):):);):curse: ..:(

Приятел, внимавай какво говориш, защото можеш да станеш за смях с това, което казваш. Не можеш да принизяваш така Мetal и Hardcore, защото те определено са социално явление (най-вече Punk & Hardcore) и в много от текстовете им има сериозни социални и политически послания, особено в Punk&Hardcore, което не може да се каже за онази селяния. Да има групи, които са с по-примитивни текстове от тип Motley Crue, Dokken или карикатури като Manowar, но и най каруцарския метaл от тип Venom е на светлинни години от oнази "музика". Просто нещата са несъизмерими. А иначе бенда на дългия селтак са просто едни по-добри свирачи и нищо повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

True. Само не се съгласих с това

Да има групи, които са с по-примитивни текстове от тип Motley Crue, Dokken или карикатури като Manowar

Са първите две не ги знам за кво пеят - май за любов и т.н. :) Тва не е примитивно, само е сладникаво и изтъркано. Manowar за много хора може да са карикатури, но пък ако разгледаш текстовете им не в буквален смисъл, а си направиш някаква аналогия (все пак точно това е изкуството) са много смислени, или най малкото могат да ти вдъхнат сила в кофти момент.

 

Рок музиката като цяло е бутнарска музика, което както и да го погледнеш я прави смислена - бунтът не може да е без смисъл и цел.

 

Чалгата пък е бизнес, което автоматично идва да каже, че смисъл не й е нужен. Нужна е простота, за да се върприема лесно и бързо от масите и да носи $$$.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен с теб, аз това и казах, че и най-тъпите Hard&Heavy групи са nа светлинни години от онова л**но, дори и Manowar. Все пак става дума за авторска музика и то на съвсем друго ниво. Доколкото си спомням Manowar пееха май за разни крале, битки и други такива епични работи, което си е малко безсмислено и инфантилно, но е далеч по-добре от разни неща , които предизвикват най-първосигналните емоции. Иначе Kiss са една от известните групи с най-неандерталски текстове, за която се сещам. Такива текстове има при много групи , но голяма част от тях малко или повече претърпяват някакво развитие, докато при Kiss такова няма :)Въпреки това те имат някои яки парчета, особено в първите си албуми.

Редактирано от Angry Samoan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[offtopic]Абе аз не че се засягам на тема Manowar :):):) ма що да е тъпо да пеят за битки и т.н. Има хиляди книги и филми на такава тема. Просто това ги кефи и поднасят посланията си в такъв контекст[/offtopic]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен Мanowar са ми любима тема - те са уникално явление в музиката :green: :lol: Типичен пример колко вреден може да бъде Метала за сивото вещество, ако се упражнява продължително. ;):lol::lol: Но това е друга тема. Все пак са много по-добре от циганската музика, кято слушат българите и за която май става дума в тази тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.