Jump to content
Българският форум за музиканти

Тема за размислъл


Recommended Posts

Пич, държавата не допускаше и метъл да се развива  :)  Внимавай кво говориш като залиташ по диктатури :)

 

Ахат не са ли група малко отпреди 1989? :)B)

Редактирано от Angry Samoan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 81
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

ахат половината са мазни синчета на разни комуняги и тн...

мале как ги мразя. за толкова много години едно кадърно парче да направиш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

причина "тази" "музика", от която всички сега се оплаквате и плюете не я е имало, а са били написани едни от най-добрите Rock изпълнения за стандарта на BG, в сравнение с които съвременната BG -сцена е смешна жалка. :rolleyes:

Виж сега амиго, преди 89-та в българия музикалните хитове които са властвали в ефир,класации и тнт за 85% крадени и изпяти със български текст само.Може да се учудиш до къде се е стигало.Това е тема за друг разговор.А колкото д очалгата не се заблуждавайте че преди не е съществувала.

Не и в тази си форма де..НО на всеки един битак се продаваха в десетки пъти повече касетки със записи на сръбски певици,разни оркестри и така на татък от колкото каквато и да било друга музика.После просто се зае зеещата музикална ниша в пазара и от там нататък всеки знае какво стана.

 

...и оная статия беше много дълга бе хора.. верно ли някой я прочете до край :cheers:

 

бой ебън и сръбска музика!!! се казваше преди :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ахат половината са мазни синчета на разни комуняги и тн...

мале как ги мразя. за толкова много години едно кадърно парче да направиш...

Не е една :P , а са 8, и са дело на Божидар Главев. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ВСЪЩНОСТ - ОУ НЕ

ГРЕШИШ

ОБИЧАМ КАПС ЛОК

И СМЯТАМ ВЕЧЕ ДА ПИША САМО С КАПС ЛОК, КАТО ВСИЧКИ ОСТАНАЛИ!

Редактирано от bULGARIQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БАЩАТА НА БЪЛГАРСКАТА ЧАЛГА СЕ НАРИЧА ТОДОР КОЛЕВ

аз съм на мнение,че Станислав Трифонов я направи бум :headbang: ,а относно Тодор Колев съм съгласен,но той е правил тази музика с цел шоу!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само така трябва да се говори за тези псевдо звуци. Трябва също и твърда ръка от културното министерство. Както направиха подигравка с Хиподил навремето. "За да съществува злото трябва добрите нищо да не правят." Радио "Ритмо" като го спряха временно и всички гадни чалгджии взеха а надигат вой. Май трябва при всяка възможност да се натиска надолу това селско явление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега амиго, преди 89-та в българия музикалните хитове които са властвали в ефир,класации и тнт за 85% крадени и изпяти със български текст само.Може да се учудиш до къде се е стигало.Това е тема за друг разговор.А колкото д очалгата не се заблуждавайте че преди не е съществувала.

Не и в тази си форма де..НО на всеки един битак се продаваха в десетки пъти повече касетки със записи на сръбски певици,разни оркестри и така на татък от колкото каквато и да било друга музика.После просто се зае зеещата музикална ниша в пазара и от там нататък всеки знае какво стана.

 

...и оная статия беше много дълга бе хора.. верно ли някой я прочете до край ;)

 

бой ебън и сръбска музика!!! се казваше преди :P

Да бе вярно я прочетох до края. Е ходих да драйфам на няколко пъти :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен музикалният расизъм(както и всеки друг расизъм) е нещо присъщо на ограничените хора, неспособни на адаптация в бързо променяща се ситуация(музикална), да не говорим, че той е сигнал за комплекси, завист, или нещо друго от отрицателния диапазон с емоции. какво ви пречи чалгата ? като не ви харесва - не я слушайте. като на някое място се слуша чалга - не ходете там. забраниха я в градския транспорт. така че който иска може да няма никакви допирни точки с нея. защо тогава и се дразните. има търсене - име предлагане. народа иска нещо с лек текст с ежедневна тематика( нещатата които нямат - секс, пари, коли), изпят на български, нещо което го няма в друг вариант (само по балканите се шири тая работа), нещо което да ги кара да се веселят без да се затормозяват със сложна музика(няколко акорда като в поп музиката), има си хубав танцувален ритъм. свири се на живо от цигански оркестри. кво по-хубаво :D

във всяко нещо има и положителни страни, няма изцяло зло. ако не беше чалгата - щеше да е рапа. ако не рапа - нещо друго. но винаги има кой да им се дразни. да се прави на музикален пурист. що па хората да не си слушат квото ги кефи ? кои сме ние, че да определяме. не се продава друга музика, защото не се слуша много. ей тва е истината.

не съм чел последните постинги по тая тема и може да нямам нищо общо с темата с мойте думи ама карай :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен музикалният расизъм(както и всеки друг расизъм) е нещо присъщо на ограничените хора, неспособни на адаптация в бързо променяща се ситуация(музикална), да не говорим, че той е сигнал за комплекси, завист, или нещо друго от отрицателния диапазон с емоции. какво ви пречи чалгата ? като не ви харесва - не я слушайте. като на някое място се слуша чалга - не ходете там. забраниха я в градския транспорт. така че който иска може да няма никакви допирни точки с нея. защо тогава и се дразните. има търсене - име предлагане. народа иска нещо с лек текст с ежедневна тематика( нещатата които нямат - секс, пари, коли), изпят на български, нещо което го няма в друг вариант (само по балканите се шири тая работа), нещо което да ги кара да се веселят без да се затормозяват със сложна музика(няколко акорда като в поп музиката), има си хубав танцувален ритъм. свири се на живо от цигански оркестри. кво по-хубаво 

 

kitaratapesho, съгласен съм донякъде с теб, но не мислиш ли, че тази "музика" почна да се натрапва прекалено много навсякъде - по всички медии, печатни или електронни, въобще по най-агресивен начин се налага навсякъде в обществото. А прди десетина години не било така. Самият факт, че такъв вестник като "Капитал", може би единственият сериозен вестник в BG, излиза със серия от статии за т.н. чалга и то като тема на отделен брой, говори за перфектна PR -кампания от страна на издателите на тази музика, защото трябва да си голям наивник, за да смяташ, че хората от "Капитал" сами са решили, просто ей така да се пишат за чалгата, а не им е било платено добре, за да занимават хората с тази простотия. Още повече съм сигурен, че 99,9% от феновете на тази музика едва ли четат "Капитал" (ако въобще могат да четат ;) :green: ), дори сигурно не са чували за него, и следователно не са естествена таргет-аудитория на това издание. Аз имам въпросният брой на "Капитал", но така и не бях чел статията и не мо га да разбера защо въобще е постната в този форум и трябва да се обръща внимание на тази селяния. Мен това ме дразни, че тази музика се навира навсякъде и се опитва едва ли не вече да мине за mainstreem и тревожното при това е, че все повече хора, които дори не слушат чалга се примиряват с това, а други, които дори не са чак такива селяни конформистки се нагаждат към обстановката. А още потревожно е сред тийнейджърите, чрез тази музика се насажда една ултра -примитивна ценностна система. Освен тази "музика" не е европейска - тя е азиатска и няма място в Европа. Ето затова държавата трябва да има някаква рационална, целенасочена политика в областта на културата, за да ограничава подобни тенденции. И сравнението с рапа не съвсем уместно, защото като изключим тъпаците Usher, Nelly и разни подобни, рапът е и музика на социалния протест и именно като такъв е бил създаден в кр.70-те нач. 80-те.(Grand Master Flash, NWA). Дори текстовете на Eminem, който е доста комерсиален имат някакъв смисъл. Освен това в USA рап не се слуша толкова масовo, колкото т.н. чалга в BG. Но явно просто масата българи са си ултра-прости и с провинциалистко мислене и щом това ги кефи толкова по-зле за тях. Явно трябва да минат още едно две десетилетия, за да се цивилизова България и нещата поестествен път да се нормализират. Само че както е тръгнало по тази инерция да не стане така, че след десет години навсякъде да се чуват само азиатски ритми и президент на BG да е някой с мургав цвят на кожата. :)

 

Let There Be Rock!! ;) :twisted: :)

Редактирано от Angry Samoan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чак сега я прочетох тази статия :think: ... ама я ми кажете, ако при всички стилове се процедираше така както при популярния фолк, нямаше ли да бъде наистина ЯКО да се занимаваш с музика в България :guitar: :guitar: :guitar: :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама винаги имаш право на избор!като не ти харесва дадена музика,винаги можеш да смениш канала или станцията на радиото.оставете ги да се развиват чалгарите,кво ви пречат?!?да са спасяват!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ядосания - братле съжалявам, истина е, че не се отличавам с високо АйКю и пак не мога да разбера какво те притеснява - че децата изпростяват ли, че чалга изпълнителите имат пари, че има силен бизнес в тази насока ли, кво. мисля, че тази тема ни засяга изключително коствено, гледайте себе си, развивайте се, и всеки има право на избор. никой не те ограничава да слушаш прогресив дет метъл, що пък да се ограничава чалгата. ми аз предпочитам да ми пеят за пари, шопска салата и мастика ледена, руса мацка и т.н. вместо за смърт, агресия и други такива. нали знаеш - който не е доволен е най-добре да си мълчи, не може да кажеш на 2-3 милиона души какво да слушат. или пък можеш ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки по различен начин си приема хубавото на любимата си музика и лошото на тази която не харесва. За изпростяването на децата за мен си е доста дразнещо. А още по дразнещо е да използваш тъпотията на един народ да си правиш бизнес. Ако така продължава то ще стане и държавна политика и отиваме май към някой държави на които им се чудим като чуем за техни специфични национални особености. Ако си е слушане на музика и шоу бизнес няма лошо. За Eminem съм съгласен за текстовете. Не са лоши макар и бегло да ги познавам. Алелуя ;):);):);););)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.