Jump to content
Българският форум за музиканти

Тема за размислъл


Recommended Posts

там тя се вика черно.

И тука се вика черно.... Кондьо, Софи Маринова, Милко Калайджиев... сичките са от дявола по-черни...

Ама не съм съгласен, че наща чалгия и западното RnB могат да бъдат сложени под общ знаменател :godbless: ... какви гласове има там.... е, има си и фира, като във всеки друг стил, но пак не е като при чалгата!

:think: абе според мен си има бая общо ама щом казваш

1. като звук: много компресия и изкуствени звуци, помощ от страна на много на брой и много добри тонрежисьори дето им оправят бакиите особено за вокалите (като се има предвид че хм не се пее особено, то пак си зависи там има толко подстилове че :godbless: /тва за черното го казвам като отбелязвам че не съм чак толкова навътре, но поне тия неща дето чувам де са така/)

2. визията и простотията вървят ръка за ръка и в двата стила

3. текстовете аналогично на точка 2

4. насочеността е изцяло ама изцяло комерсиална с много малки изключения

5.публиката не може да се нарече особено ентелегентна

6. творчеството се характеризира като доста еднодневно

7. кражбата на идеи едва ли може да бъде регистрирана, тъй като такива или липсват или са малки и незначителни. има си определен начин на звучене, от който трудно се бяга, а ако все пак някой си позволи риска да избяга и вкара нещо ново или се обрича на провал или получава мнооооооооооооооо пари и става основоположник на нов подстил.

8. кавърите са на почит и определено успяват доста успешно да осакатят оригиналите, върху които са правени

9. тъй - наречените звезди са доста преходни и тези, които успяват да се задържат задължително правят свое студио или цяла компания, за да се застраховат от неизбежното им избледняване и секване на парични постъпления.

10. хм не се сещам в момента за друго освен това че клипа е основен инструмент за популяризиране на следващия хит.

 

пп тва е като рекламата на нещо сезонно, курорт или поредния препарат срещу комари. като рекламата на някой прах за пране, където уж получаваш нещо различно и, което е по-важното - по-добро, а всъщност са си пак същите фекалии, казано по-културно, демек същите л--на

 

пп2 не плюя нито срещу единия, нищо срещу др стил, защото бизнеса си е бизнес и когато има търсене има и предлагане и то в този случай всеки участник в дейностите, свързани с изработването и рекламата на дадено парче си е свършил своята задача. всичко е организирано и се откриват много работни места, което е похвално, а по отношение защо другите стилове са на самоиздръка, да не кажа фотосинтезиране, вече нека музикалните критици дадат своето мнение. мойто е - че просто др стилове се смятат за нерентабилни поради редица фактори, които не е нужно да споменава, щото стана бая дългичко.

 

айде със здраве и очаквам коментари, може да бъркам, може да съм частично прав

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 81
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

То кът гледам много утекла работата тука....

От вижте че могат д асе правят пари от музика се отиде на ебах ти чалгата и възпитание на публиката.Добре е казано последното но не на място.

И това че чалга се слушала само от селяни...кви ги говорите бря метали?

Мен ме кефят всякви стилове, тоес най различни стлове.Но например Дали ще е чалга или някоя Ню Метал група за мен е едно и също.Просто не ме кефи.и Това е.Винаги погледнато от музикантска гледна точка може да се каже дали нещо има музикална стойност или не.Но в крайна сметка нещата се гледат от икономическа гледна точка.Кой лейбъл ще направи няква психопаткса реклама и промоция на някой Дет Метъл Група в БГ пти положение че няма да продаде и 300 диска или на концертите ще отидат 20 човека да чоплят семки.

Аре стига вече.

Нека предположим...Ако метъл се слуша от един на всеки 200 човека колко металисти има в в България.И ако всеки един от тия 200 си купи диск колко са тотално а? малко повече от 88 еми трудно е да въртиш милиони от парите на 88 човека.

И колкото и да се "работи" не чакайте купуващите чалга да почнат да купуват друга музика.По е вероятно противоположното :godbless:

Тъй че мир да има.И чалга ще има и друга музика ще има, само незнам дали нас ще ни има ....тогава...

 

:godbless:

пък който иска да печели, да си пообръсне мишците и краката и д пее за любов и изневяра. :godbless:

С мЕтал нестава все още щото кинти няма.Тъжно е ама сега за сега члгата коси наред.Аи от където и да го погледнете чалгата винаги ще е по близо од сърцето на средностатестическия българин от колкото Пънк-а, Джаз-а, високите небостъргачи и доброто възпитанние

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами според мен 4алгата е добре, щото останалата музика я няма. Вижте каква поп музика се прави, пална тапня, даже доскоро се чудех в бг топ 100 откъде ги намират тея 100 песни в България.

Е това си е само мое мнение де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

По-добре късно, отколкото винаги, да тропна и аз едно мнение...

Всички са прави, и никой, защото:

Бизнесът си е бизнес, итс а рич мен уърлд. Това първо.

Де две / не АР ТУ Ди ТУ/ са пример за нелоша, даже бих казал , много добра работа в поп, почти рок жанра като аналог на Кондьо и Ко.

Румен Бояджиев беше привел в едно свое старо интервю пример как почти насилствено, с много кинти и дори политико-културен съпорт е бил "израждан" бай Поп-фолк /нито поп, нито фолк - поне не български/

Трето, иде реч и за ценности, и е тъжновато, но факт или фъкд, да го..., че почти целокупния наш народ, глас Божий, явно и ухо, нарича за свой фолк какво ли не, та арабско, турско / да ме прощават нашите турци, чест и почитания, не говоря за тях/, сръбско, гръчко,циганско, само не нещо автентично, па макар и стилизирано или обработено българско; а Харисън, Вай, Питър Гейбриъл нека немеят пред фолка ни; то за тас чуждата кокошка е повече; тоест, това е манталитет на провинциален народ, дето хубавото му иде все от василевса, султана, руския император-батюшка, фюрера, генералисимуса...

И последно: каквото го правиш, за да остане, за да бъде обичано, трябва да го правиш от душа и сърце; не става само с кинти; с кинти, година-две, после...амин

А и ние май в тоя форум май сме си една манджа всите, въпреки привидните кавги за стилове, па метъл, па прогресив, всите сме романтици; нас бизнес ни не лови :think: ...

Със здраве

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора, не разбрахте ли, че тук става въпрос за пари!

Инвестиции и организация му е майката. Както виждате хората се справят чудесно. Имат си пазар, сегментирали са го, проучули са го и продават. Къде намесвате държава и т.н. Тази статия ви я показах за да видите хората какво правят и у нас. А именно работят професионално и изкарват кинти.

И още нещо ще ви кажа. Те ще разширят пазарите си. За сметка на познайте кого :)

И ако някой си мисли, че само със свирене ще стане тая работа - жестоко се лъже. Трябва да се налеят пари. И то много.

Музиката е продукт. И тук и в чужбина. Свикавайте.

Абсолютно съм съгласна с теб, хората , които се занимават с музикалния бизнес тук , не ги интересува , каква музика правиш , него го интересува дали ще може да изкара пари от тебе , така че , ако някой успее да направи нещо готино и да намери голяма аудитория за това нещо , може и да станат нещата ,но всичко това трябва да подкрепено с много вяра , позитивизм , професионализм и пари разбира се , но те трябват навсякаде , искаш или не , един продукт изисква инвестиции.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много яка статия ;) И наистина първия светоено известен български изпълнител ще е Поп-Фолк!!!!!!!!!Жалко е, но ще е така! :wall: :killyou: ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво да кажа първо- 60%от народа са неграмотни и не са свикнали да слу6ат истинска музика на тях им трябва някой да им пее за мрцедеси и ебане и темподобни второ- самата 4алга се лансира от мутри и в нея се налива яко пари трето-фолк певиците бив6и компанионки трето-от цялата работа ние талантливите музиканти губиме неможе една добра банда да взима сме6ни пари а една фолк певица от вра4анско село да взима по 1000 евро на ве4ер и да кара мерцедес :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.