Jump to content
Българският форум за музиканти

С какви ефекти свирят големите?


EMEC

Recommended Posts

  • Отговори 54
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ако се пита в темата как и с какво го правят големите от любопитство, просто за инфото добре, но ако въпростът цели положение "искам да звуча като любимия ми Едикой Си", вече говорим за загуба на ИДЕНТИЧНОСТ и чиста проба копиране и позиране. Няма лошо феновете да се кефят на даден звук, ефекти и бла бла. Ама все пак сме индивиди и имаме някаква индивидуалност така да се каже...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки китарист си има идея за саунд в главата и малко или много я изкарва от всяко оборудване, стига да знае как.

 

Това е и моето мнение.

Достатъчно е дори само едно прецъкване от бридж към нек адаптер за да се измени коренно звукоизвличането, което пък от своя страна предразполага към съвсем различен похват на свирене.

Преди се носеше слух, че Кърк Хамет свири с Берингер ..., както и че Nirvana записват с DS1 - може, но има ли значение.

 

Едно е сигурно: никой не е станал "голям" само благодарение на използваната техника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за двамата е вярно, но какъв е смисъла, щом тез двамцата, които свирят (свиреха...) пред толкова хора всекидневно, са решили, че това им харесва, въпреки името на марката, то ние трябва малко да се заслушаме в звука на ефекта/кубето, а не в името му. Кой ще вземе Стаг, дори да звучи по-добре от Гибсън ? Никой, нали е Стаг!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А робуването на марки и предубедеността, за които говориш, са възможно най-лошото нещо при избора на китара или каквото и да е. Точно тия, които бяха дадени за пример знаят какъв звук искат и как да го постигнат и само жалко, че нямат акаунти във форума, за да им се обясни набързо как Берингер не струват :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ми покажете един Стаг , който да звучи като Гибсън, веднага ще си го взема, само дето просто няма как да стане, просто защото няма такъв , който даже да се доближава. А при това не робувам на марки, само на качество ( доколкото мога да си го позволя де, то не е за джоба на всеки), за сверка вижте ми китарата в подписа, не е известна марка, а не е и никак евтина, напоследък страшно и се кефя.

 

Пускайте семпли от Стаговете и Беритата, пък да видим дали няма да изкарам по добри от Гибсън

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....

Достатъчно е дори само едно прецъкване от бридж към нек адаптер за да се измени коренно звукоизвличането, което пък от своя страна предразполага към съвсем различен похват на свирене.

Преди се носеше слух, че Кърк Хамет свири с Берингер ..., както и че Nirvana записват с DS1 - може, но има ли значение.

 

Едно е сигурно: никой не е станал "голям" само благодарение на използваната техника.

Не е слух имаше снимка на един нойз гейт рак вариант. Това не е точно като да свири с Берингер. А дали е неговия или на Джеймс или Трухийо рак е отделен въпрос.

А Нирвана наистина са записвали с ДС1 не са слухове. Но той не е лош ефект.

 

^^^А тва с марките - аре стига пак за ен+ първи път. Ако е искаш да изкараш лопата за 200 кинта звучаща като Гибсън за 4 бона - ми просто не звучи така. Примирете се веднъж завинаги и аман от под вола телето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ми покажете един Стаг , който да звучи като Гибсън, веднага ще си го взема, само дето просто няма как да стане, просто защото няма такъв , който даже да се доближава. А при това не робувам на марки, само на качество ( доколкото мога да си го позволя де, то не е за джоба на всеки), за сверка вижте ми китарата в подписа, не е известна марка, а не е и никак евтина, напоследък страшно и се кефя.

 

Пускайте семпли от Стаговете и Беритата, пък да видим дали няма да изкарам по добри от Гибсън

Не става дума за точност, става дума за предубеждения, то че Стаг по-добър от Гибсън няма - няма, просто беше слаба марка и за нея се сетих. Хората като теб вече са си направили равносметка за качество, но 2/3 от другите, занимаващи се с музика ще бъдат предубедени и каквото и друго да им дадат (естествено в съответния ценови диапозон, защото и те биха се досетили разликата между 10 000 левова китара и Студио за 2000.) ще предпочетат името.

 

А и под вола теле, ми просто трябва да се разбере, че не името диктува качеството, можеш да намериш както яко бозав Гибсън, така и Ноу-нейм машина.

 

/off : Нищо против Гибсън, като повечето китаристи ми е мечта, просто е най-известната марка. :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Туй е много приятна заблуда за името, всъщност получаваш това, за което си платил. С пари за трабант не може да вземеш мерцедес, както и Стаг за Гибсън.

По темата гледам сега върви неква серия с ефекти на Ричи Блекмор неква фирма ги бълва здраво, най вече буустери и симулация на АЙВА-та му , дето ползва. Честно казано аз със оведрайв на бос, руски ЛЕЛЬ съм постигал по-близко звучене;-)

Може да ги скифате тея ефекти в томан, пишете блекмор и излизат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.