Jump to content
Българският форум за музиканти

Killswitch (buckethead)


Recommended Posts

Здравейте,

искам да попитам ако някой си е слагал killswitch ( тип buckethead) колко време му издържа? В ибей има някви много скъпи елементарни бутони, аз си купувам некви за 1-2лв. но издържат няколко часа преди почнат да пукат и шумят. Връзвам го към волюм-а , някои хора викат, че всичко е въпрос на правилно връзване, а не на хубав бутон. Ако някой може да даде съвет, идея как да се избегне краткия живот на бутона, моля да каже 2 думи. Мерси предварително.

Можете да пишете тук, на ЛС, ivanstoynev@gmail.com skype - ehaa_94

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Схемите са повече от елементарни, не мисля, че е от това. Но чак няколко часа...

Аз ползвам Gibson style 3-way switch-а, който е за пикапите, вече над година, няма грижи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се замислям за killswitsh обаче говорих с Никифена и ми каза ,че тези превключватели тип копче са много паянтови. Споделете опит кой как го прави?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с двупозиционно ключе, инсталирано на мястото на тон пот-а. Държи вече доста време и мисля, че е перфектният вариант, ако човек не държи специално на такова бутонче, което ползват Buckethead i Matt Bellamy. Рафо - може направо да питаш Никифена и за този вариант - той ще се сети за какво става дума най-вероятно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Моят е такъв...

 

По-подходящ за целта е този суич.

Ако не се лъжа в другата тема колегата Evtim Djerekarov именно за такъв говори.

Пластините се отлепват много лесно, а не приплъзват.

Димарцио имат такъв модел.

На едната китара имам такъв и без проблем се правят подобни безобразщини :unsure:

 

430915.jpg

 

1218_1lg.jpg

Редактирано от Baby Thomas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рафо, може и с такива бутони:

3f66_1.JPG

От този тип се водят индустриални и са с повишена здравина.

 

Работата е, че такова нещо на китара ще изглежда трагично!

 

Друг е въпросът, че аз лично не съм виждал бутони за натискане, които да се захващат с резба за гайка и да имат дълга шийка (поне 7-8мм). А и случайно да са красиви, като по възможност метални :rockon:

 

Малко шантава идея е пуш-пул потенциометър. Това ще ти спести излишното дупчене на китарата. Предполагам, че както всеки един мъж си свикнал с постъпателно-възвратните движения :unsure: в твоя случай ще трябва само да ги оттренираш в съответната ситуация :)

 

ПС: ама че съм простак :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

А какъв е проблема да се направи в малка отделна кутийка с 2 жака и бутон която да се монтира с двойнозалепващо тиско на китарата. и едно късо кабелче до нея от там стандартния кабел.

 

Когато ти омръзне чекията просто я махаш почистваш си китарата от тиксото и пей сърце !

 

ето го и реализирано - предполагам може да се направи и по добре ....

 

Removable-Guitar-Killswitch.jpg

 

ако пък кажете че не е гъзарско може да се направи и в стомбокс версия :

 

KillSwitchISO2.jpg

Редактирано от metalhammer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.