Jump to content
Българският форум за музиканти

Моята китара..custom


Recommended Posts

Започнах направата на моя къстъм китара. Като форма компилирах нещо от няколко модела китари B.C.Rich, Jakson, Ibanez X използвам дърво орех, ще бъде с три хъмбъкера 2 бр.EMG H3 и 1бр. EMG H4 ,Floyd Rose Schaller ето този модел http://www.thomann.de/de/schaller_5370_tre...d_rosenut_2.htm

Гриф 24 позиций , главите на ключовете са черепи.Лично ще се занимая с рисуването и лакирането на китарата което ще я направи още по уникална.

 

Ето и две снимки от днешната работа: http://img689.imageshack.us/gal.php?g=dsc03212r.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересен проект!

А защо избра най-скъпото тремоло на Шалер?

Все пак ти си решаваш, но аз бих взел

със 100-ина евра по-евтиното:

http://www.thomann.de/de/schaller_fr_tremolo_ii.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Всъшност и двете са добри, просто са различни.

На една от китарите съм си сложил от втория модел и съм доволен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност изпадна ми да го взема изгодно и за това не за друго иначе според мен и двата модела са добри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Ето как върви моята custom китара "Black dragon". Дизайна на китарата е изцяло мой, не е копие на определен модел. Грифа е изработен от пловдивския лютиер Иван Вълчинов, по мои изисквания. Тялото е изцяло е мое дело.

 

http://img714.imageshack.us/gal.php?g=dsc03226x.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, изглежда интересна и доколкото мога да преценя за сега (понеже не е завършена) добре направена. Аз лично харесвам по класическите форми, но предвид стиловите изисквания (китарата очевидно е предназначена за метъл) мисля че ще се получи много добре като цяло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам, интересна е. И на мен не ми е по вкуса, но не това е важното, след като става дума за custom китара.

 

 

Гриф 24 позиций

хехе... Mark Avrelii и Гриф Позиций :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересна метличка ще стане. 24 позиции + 3! хъмбъкера EMG. Много метълска концепция, бих казал.

Надявам се, че тези EMG-та, които си избрал, са с по-слаби магнити, та да не дърпат много струните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега накачиш и хардуера да видя как ще пасне всичко има още да се доизпипа тук там отзад не съм изрязал платката за флойда но мисля да не се циганя ми да си купя една за 4лв. За сега остава най трудната за мен част връзването на електрониката адаптерите за пасивни EMG H3- 2бр. и EMG H4A-1бр. иска ми се с 5 позиционното ключе 1-позиция бридж ,2-позиция бридж и среден ,3- позиция само адаптера в средата ,4-позиция среден и нек ,5 позиция бридж и нек,потенциометри 2 бр.волюм и тон ако някой има някаво по подходящо предложение приемам съвети. От електроника не разбирам и не знам как точно да направя схемата.

 

Ето снимки и с хардуера: http://img12.imageshack.us/gal.php?g=dsc03233tr.jpg

 

Както някои колеги вече казаха китарата е за хеви метъл и за това я проектирах така. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер ще стане! :thumbs_up:

Какъв цвят ще бъде тялото?Според мен, ако го направиш черно с бели кантове ще заспи направо.

Това, което неодобрявам е решението за три хъмбъкера.Аз бих сложил един хъмбъкер и един нек сингъл само за фасон. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубава китарка. Струва ми се, че конфигурацията, която искаш за превключвателя може да се постигне или чрез добавяне на някаква умна логика плюс релета, или чрез механична модификация на самия превключвател. Можеш ли да го снимаш, за да се види от кой тип е точно?

Редактирано от MaPuHcKu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш ли да го снимаш, за да се види от кой тип е точно?

 

Съдейки по направения отвор е това:

 

5_position_switch.jpg

 

В случая на снимката е Скуайърски 5 позиционен, а опаковката е от Фендърски 3 позиционен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То е ясно, че ще е 5 позиционен, но доколкото успях да проуча за последните 5 минути - има различни изпълнения. А в случая на мен ми се върти в главата пилене/рязане на контактни площадки, така че ми се иска да видя точно конкретния как изглежда. За момента базирам разсъжденията си върху това изпълнение:

 

fiveway.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, човек, интересува ме да видя как точно са му разположени контактните пластини на превключвателя, защото иска нестандартно свързване, което със стандартния превключвател според мен не може да стане. Не знам как по-ясно да обясня защо искам снимки на конкретния превключвател отвътре. Иначе това, че има 5 позиции и че лоста за комутация изглежда така и има пластмасов накрайник няма как да ми стане по-ясно, отколкото в момента :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.