Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за усилватели


gueorgues

Recommended Posts

Знам че въпроса ми е тъп но понеже виждам че стана дума за практис ампове искам да попитам понеже скоро ми наближава рд-то и се чудех за някъв нов амп.ако можете да ми предложите нещо което да мога да ползвам и вкъщи и на евентуални участия.Засега съм се ориентирал към Пийви вайпър 15.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Взимаи V50-112 доста по серозно крайно стъпало с 6L6.

Миналата седмица се занимавах с едно гаранционо V33 - 212. V18 и V33 са с ЕL84 и катоден биас доста допотопно схемно решение. Захранването е с трансвертер но небеше спасило краините лампи които с доста пренапънати анодни напрежения. Предосилването е 6.

Та в доброто старо време с ЕL84 се исползваше само в радиоапаратите (и едно исключение MV то с ЕL84).

Мисля че MV за 700 кинта си е готина цена. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ангъс - Пийви-то, за което говориш не се различава много от Рандъла в подписа ти. Тук говориме за лампови усилватели - при тях 15 вата са доста повече децибели от 15 вата при транзисторните. Ако ще взимаш транзисторен - мисли за 50-60 вата и нагоре за свирене на живо.

 

За V50 - най-примамлива е точно заради това. Има време да поразтършувам напред-назад все още. Първо трябва да продам Шекътра - за да имам някой лев като основа за размисъл. Нещо ги плюят ти Крейтове по ревютата - е има и положителни оценки. Трябва да се прослушат внимателно. Ще отделя някоя събота за тази цел. Не ми се взима 50 вата, защото е страшно много, трябва в някой театър да свиря за да го увелича до ниво естествен драйв :)

15-20 вата ми се ще - да не е повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом искаш нещо до 15/20 вата, защо не пробваш Roland Cube 20X ? Отвсякъде чувам доста добри отзиви за него, на всичкото отгоре има и acoustic simulator. Ето едно клипче, да му чуеш звука -

. На мен ми звучи доста приятно :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)

Да не би Peavey Viper-a, за който Ангъс говори по-горе да е лампов? Какво му е неуместното на моето мнение? Просто казвам, че има приятен звук а и има доста вградени ефекти. Изработката е добра и съотношението цена/качество е доста прилично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятелю, Горджъс, мани ги ревютата.

Четат се, ако може да отсяваш, иначе объркват.

Не знам точно отъде идва плюенето по Крейт. Фирмата е американска.

Не е от горният клас, е се бори с Пиви за по-ниският клас пазар.

Ако е имало кофти транзисторни тяхни ампове, добре. През годините са изкарвали толкова много модели, че

не съм наясно кой баца и кой не.

Но дори и от транзисторните им има такива, които са си заслужвали.

Ингви,Импелитери и Лита Форд ползваха 60-ватови тяхни транита за практиз.

А СиСи Девил открай време си свири с тяхни транзисторни глави.

За ламповите им веднага се сещам за Върнън Рийд, Сами Хагар, Марти Фрийдман,Марк Нофлър - вече не.(тоест имат и хай-енд)

Сега - Джо Уолш и Били Гибънс.

Ако не се лъжа Били ползва V33. Той няма да се излъже, нито Джо Уолш.

 

Изборът на 5, 15-20, 30, 50 или 100 вата ще си го направиш сам. Както и конфигурацията на говорители.

Избира се според нуждите, но някакви ватовете да не те плашат.(да му мислят съседите :) )

Сравнявал съм един и същи модел и марка лампов усилвател, 50 срещу 100 ватова модификация.

Няма особено значение ватовете, защото така или иначе не ги изпъжваш докрай.

А и да го направиш, разликата е само 3 децибела.

Разликата в звука е по-съществената част. ( има разлика между 50 и 100 вата един и същи модел, макар че звучат с един характер)

Ако вземеш 5 вата - има само 2 копчета.

18 ватовият изглежда ок.

Обаче, за живо свирене може да и да не ти достигнат тези 18 вата. Пак от според зависи.(какво свириш ти и групата)

С 33 ватовият си ок. Пък и ако това е изборът на Били, защо ли е избрал точно него?

Аз нямам никакъв проблем да свиря с 50 или 10 ватови лампови апаратури.( може би околните да имат).

Личното ми мнение, че за вкъщи, репетиции и малък клуб най-подходящ е 30 ватовият амп.

В моят случай Marshall JTM 30 & Mesa Studio 22 (викат, общо взето еднакво силно).

Затова те упътвам към В33.

Вечерно време след 22:00 - ползвам Yamaga DG 60 - ето пак съм си взел амп с много възможности, моделиращ,с 8 х2 "усилвателя", много копчета и възможност да изкарва качествен звук, много, много тихо.

Ето това е моето решение.

Друг, който не иска втори амп, си взима атенюатор.

 

 

Пробвал съм и един и същи марка, модел ампове, еднакви ватове, единият 1х12, другият 2х12.

Разлика естесвено има, на мен лично по- ми хареса 2х12, но има моменти, заради които бих се спрял на 1х12.

Пак говоря заради звука, не защото 2х12 ще тежи малко повече ( хеле пък 5-те или 50-те лева разлика).

Отиваш и пробваш.

Както казва Гацо Бацов - трудно е да избереш между Пена и Вуна. А намесят ли се Драганка, Петканка и Иванка , още по-.

 

Лятото бях пуснал семпли на предната серия VC 6112.

Теоритично гласовете са разделиха малко повече за гарланд, почти толкова за крейт и малко за пиви валвкинг.

За мен лично, са горе долу една хубост среден клас лампови ампове.

На практика продадох моят за не повече от месец за 1100.

По същото време се продаваше гарланд,който падна до 900 и после, се отказаха да го продават.

(пазара хем не е мерило, но е и някакъв показател)

А крейта го купи, човек с Маршал плекси и 4х12, заради модерният звук и по-лесното носене(спрямо това да мъкне всеки път стак).

Пак всичко опира да личен вкус, хвалене, прехвалване, долюбване, недолюбване.....

 

С две думи - не се влияй, от тези дето плюят крейт.

Отивай с СГ-то и пробвай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Да се поправя.

Били Гибънс ползва от новата серия на Крейт V50 - 50 ватовото комбо,

както и няколко лампови Маршала - Плекси ,JCM 800, 900, 2 fendera - champ & deluxe, mohovalve, rio Grande.

Бая ги е наредил.

И Чандлер тюб драйвър и Експандора.

Екстра - имам поне 4-ри от нещата.

Пу - само дето му нямам дъртите "сковани" пръсти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ не

 

всичко е крайно субективно.

 

единствено за Гарланда, понеже е по поръчка, винаги ще е по-добър от някой сериен. Зависи дали знаеш какво _точно_ искаш и за какви пари става дума :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиша по принцип, като казвам, че къстъм нещата са по добре от серийните такива, само ако съответният къстъм прозиводител е добър такъв и вс епак говорим за вкус. Нямам предвид Гарланд, с които въобще не съм имал досег, а по принцип. Навсякъде има добри и лоши попадения, независимо дали са Къстъм или серийни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за подробното инфо Тони. Това за Били не го знаех, пък и странно защо Крейт не са го отразили с гордост на сайта си :D

Като вид лампи, V50 ме привлича най-много също. Определено звученето на Гибънс ми е едно от любимите, още повече, че от няколко месеца се самонавивам за Пърли Гейтс адаптери, та тази информация определено ме амбицира донякъде за този модел. (Не че искам да го копирам, лес пол не ми купува, нито греч и нямам възможност да ми ги модифицира Джон Болин, та да имам такива китари като неговите)

Ами дано се продаде едната китара по-скоро, че да имам възможността да купя. Аз не обичам да пробвам, без да имам готовност за купуване - само се дразня така :thumbs_up:.

Дъртите "сковани" пръсти - може би след около още 20-30 години свирене ще ги придобием :unsure:;).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми е чудно защо това кой свири с техни усилватели се изтъква едва ли не като довод, че марката е добра... В днешно време това е доказателство за платежоспособността и желанието за реклама на марката, на нищо повече. Много, ама много малко са хората, които не се интересуват от рекламните кинти и не се появяват на всеки втори панаир, та да рекламират това, с което им плащат да свирят. Останалите единия ден свирят с едно, на другия ден някой им киха повече кинти и свирят с друго. Дейв Мъстейн (уж перде, голям пич, йога, бойни изкуства, преоткрил себе си, ала-бала) го гледам как се кълне в Line 6 (преминал към тях от Маршал), а след година пак върти очи по интервютата и се опитва да се оправдае що пак се е върнал към Маршал... Давам единичен пример, понеже това е било нагледно. Сигурен съм, че 90% от големите също са така...

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ За Мъстейн си прав. Донякъде.

Вярно, че полваше про-то на Лайн 6, но ако не ме лъже памета в крайно лампово на Маршал и колона на Маршал.

 

А сега пък от Маршал са му спретнали супер сигничър 4х12, без аналог.

И да, кълне се в лампова глава на Маршал от новите модели. Сигурно има и бизнес.

А и Мъстейн е човек и може да си мени мнението през година -две, както го правят обикновените хора. :surprise:

Не всичко е пари или всичко е....знам ли и аз.

 

При Били Гибънс е сложно, той тези 8 усилвателя предполагам ги ползва едновременно ( както Джейм Х си прави студийните записи с 8 ампа бленднати). А може и да ползва, различни за различните песни от концерта, кой да ни каже.

Отделно колко ефекти, китари. Лудница. Старо куче, с опит от Палеозойската ера. С него няма да се сравняваме.

Идеята е, че щом е избрал този модел, за да го има в концертният му риг, значи има защо.

Което в случая на Горджъс, значи, че не е лошо, като е харесал новата серия на Крейт, да преслуша и него.

И да, само с този амп, Били Гибънс не се става.

 

Аз лично се влияя от това, което ползват известните. Прав ли съм, не съм ли....

Изобщо има ли някакво значение, щом ми е гот.

 

 

Ex74, защо пък да не си вземеш пивито, ако те кефи, нали има достатъчно семпли, даже и във форума.

Хвърли едно ухо на сравнението.

 

По принцип съм говорил с мюзик мен за един амп шотаут.

Най-вероятно ще е последната седмица на феруари.

Един вид, ще приема хвърлената ръкавица от Дими.

Смятам да взема Л.Джескън Стелт, направен в завод на Крейт и С. Бредли дъ хог.

Вторият беше причината да продам Crate VC6112, просто защото е по-добър, след аб-тест през

еднаква колона. Аз въпреки това, харесвам звука на този крейт 6112, повече от тази на гарланд.

Естествено, не всеки е на моето мнение.

На този шотаут, ако се състои, спокойно някой може да докара и гарланд.

 

Ще се изненадам, ако моите фаворити не победят, но нека сабя покаже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.