Jump to content
Българският форум за музиканти

Човека Пъпеш


Tozi

Recommended Posts

  • Отговори 43
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

т.е. една "селска" минорна пентатоника би свършила чудесна работа - фа минорна пентатоника

Аде и аз с една селска пентатоника - толкова си мога-

 

http://www.esnips.com/doc/4a71aad2-d3bb-40...ad8276f5/mellon

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аде и аз с една селска пентатоника - толкова си мога-

 

http://www.esnips.com/doc/4a71aad2-d3bb-40...ad8276f5/mellon

Екстра е. Гари Муур влияние надушвам тук таме :happy:

 

Искаш ли моето скромно мнение как да стане още по-супер? :thumbs_up::dance:

Редактирано от Tozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекалих с кафето.Записах пак.Нещо като втория ми опит,само,че без перце.Кръстих го "Пъпеш-тап".Все едно чукате по пъпеша,да видите дали е узрял(не знам дали наистина така се прави).Получи се рев на бременна слоница по време на сухия период.По традиция е 2 минути и половина.

 

http://www.4shared.com/file/214905325/923d...pupesh_tap.html

 

P.S.Паузите се дължат на бавния мисловен процес в немузикантското ми мозъче.

Редактирано от arebegai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления на всички участвали до тук. Това е едно доста трудно за свирене отгоре парче ( именно защото е просто от към хармония, а на мен такива са ми най трудни ) особено при липса на интеракцията от живото свирене.

 

Понеже от наистина одста отдавна не съм участвал в джема, реших да врътна един бръз опит ( всъщност два, оставих втория )

 

Диненият човек

 

п.п. Много се изкефих на грува в жицата на Хилбили :thumbs_up:

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее бате Кольо ти съвсем се изгуби - затъжихме се за тебе тука. А welcome back ръйш ли! Баш ний драго!

 

arebegai - признах те за лафа със слоницата - изненада ме признавам си. Екстра тапче. Даже фа диеза на yotzzo си вкарал. Екстра - има развитие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мнооого хубав звук!С Гибсън ли свириш?
Гибсън ЛП Студио>Бос СД1>Фендер суперчамп ХД чистия канал.
Екстра е. Гари Муур влияние надушвам тук таме

 

Искаш ли моето скромно мнение как да стане още по-супер?

Мерси,по скоро Ангъс Йънг и Хендрикс са ми влиятелните :) ,кажи,то ясно че може по добре,но това е импровизация - мисленето не ми се отдава много :)

kolio_k,благодарско! :wallbash:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...кажи,то ясно че може по добре,но това е импровизация - мисленето не ми се отдава много :lol:

 

Първо искам да кажа ,че съм солидарен с това което каза Кольо - много грууви и готин звук. Второ - винаги може по-добре.

 

Импровизацията е спонтанна композиция.

Като цяло парчето се състои от трите основни акорда на блуса. Обаче! Акордите са малко поразместени. Затова не винаги стандартните блус хватки пасват на хармонията. Затова се налага (особенно когато го свирим за първи път) да се поизключи авто пилота и да се следва хармонията. Това което свириш е много яко- само на няколко места хармонията те изненада и трябваше да замазваш - имъкваш се екстра (което значи че чуваш добре :D).

 

Има един начин на свирене на блуса който ти позволява да следваш хармонията и да придаваш разнообразно звучение на парчето.

Върху тоническия акорд (I7) свири мажорна пентатоника а върху другите два (IV7 i V7) минорна.

 

В случая върху F7 свириш фа мажорна пентатоника а върху Bb7 и C7 - фа минорна пентатоника. Ти го правиш по слух много готино. Знаейки обаче какво правиш ти дава повече контрол върху нещата които свириш.

 

Хармонията на Пъпеша:

 

/ F7 /% /% /% /

 

/Bb7/% /F7 /% /

 

/C7 /Bb7/C7/Bb7/

 

/C7/Bb7/F7 /%/

 

А! И още нещо. Както казва Кольо :не е важно какво свириш а как го свириш. (Според мен всичко е важно , ама това е тема за друг разговор)

Не е нужно да запълваш цялото пространство със звук. Паузите са важна част от музиката. Ако малко разредиш идеите си (свирейки по някоя друга пауза) фразите ти ще имат още по-голям ефект.

 

 

 

 

Ми това е. Това чух и това си помислих докато ти слушах изпълнението и реших да споделя.

 

;)

 

и наздраве ;)

Редактирано от Tozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Мерси! ;) .То и аз не знам кога къде съм,защото не мисля,както забелязваш (щот няма бира(ноти :lol: ).Много е вярно това с паузите :D .Много ме радва номера на ББ Кинг с бендването на част от тона и много други блус похвати,ма в някой друг джем ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно БиБи е голям майстор на това за което писах по-горе. Обърни внимание като го слушаш другия път.

Започнахме да живеем по-добре другари.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Парчето не е на Ку-Ку бенд , а на Хърби Хенкок. Ку-Ку бенд го свиреше често преди шоуто или между скечовете.

 

Да, знам че е на Хърби Хенкок, просто от първия ти пост останах с впечатление, че и Ку-Ку Бенд са го записвали в някакъв вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде без дедо:

http://music.synchu.com/WAtermelon_JAm.mp3

Maлко само със софтуер и шише разполагаме в момента, и до първия опит стигнахме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шишето добре си се разхожда по струните, но пръстите само малко "залитат" понякога от него, май! :D

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.