Jump to content
Българският форум за музиканти

Схема на дисторшън Милин Камък


Recommended Posts

Честита Нова година на всички! Има ли някой под ръка схема на дисторшън Милин Камък. Имам компресора и са ме обзели носталгични чувства по дисторшъна. Едва ли ще намеря читав екземпляр, така че единствен вариант остава евентуалната му изработка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинявам се ако съм нахален , но в линка който си дал аз не виждам схема

може ли някой да я постне в темата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е нещо друго, но не е дисторшън "Милин камък"!!! :)

Имам такъв, имам му схемата, резервна платка, дори съм участвал в изработката му (на някои бройки де) по "практика" (когато учех в ТМЕТ "Н. Й. Вапцаров" - Враца навремето). Карахме "практика" в завод "Милин камък". Истинският дисторшън "Милин камък" е с три потенциометъра!!!

Въпреки това си заслужава да се дадат 30 лева само заради кутията, елементите вътре и потенциометрите. Ако и работи това творение що годе добре - направо налазвайте!!! :greenangel:

 

Написах 5-тия коментар... Аман от спамъри!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори, просто в руското издание "моделист-конструктор" пишеше че това е схемата на БГ дист изваден от списанието "млад конструктор" а до колкото си спомням там я имаша, за това съм се подвел

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

заповядай

113911082819805516331263121338xYCDUDlFbTAMlqobUV6s.JPG

 

Това не е схемата на дисторшъна!

ако не е на диста то на какво е

ако имаш истинската пусния тук

 

П.С

наистина с бас се държи по добре

Редактирано от balombi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така изглежда отвътре преди малко го снимах,дано да помогне.На моя само единия жак е сменен, защото стария се счупи.

 

DSC02325.jpg

DSC02326.jpg

DSC02327.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Три тона чаркалъци за няма нищо

 

Има къде къде по-добри драйвчета с 1/2 по-малко елементи и звучащи в пъти по-добре

 

 

Ако искаш ефекта да ти е като реликва заради обзетата те носталгия - направи го :whistle:

 

Ако ли не - насочи се към нещо друго :greenball:

Редактирано от trolla
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ trolla, ако не си запознат това е схемата на DS1 на Boss. Много хора го харесват този ефект, така че не е за няма нищо. Да не говорим, че бос са го проектирали тоя ефект сигурно преди 30 години.

Българите са го копирали недокопирали, но това е друга тема, А темата тук е свързана за схемата като схема, а не дали е читава или не. Всичко това е друга тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.