Jump to content
Българският форум за музиканти

Kои от какво или кой е повлиян


One_Voice

Recommended Posts

Нали съм леворък (и тъп :girl_witch: ), и първоначално си викам,че няма как с таз лява ръка. Но ей го на Tony Iommi! Толкова ме вдъхновява все още, може би повече от всички, които слушам! Ако не беше той, нямаше да свиря.

 

Иначе при свиренето,освен Айоми, и Мъстейн много ми влияе. Имам и много др любими, но сякаш тез двамата най-много :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 63
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

повлиян съм най-вече от ранния турбо-фолк, като Радо Шишарката, Хисарския поп, в по-късен период и от Кондьо и разни модерни пост-турбо-фолк оркестри като Кристали и подобни шредърски вокално-инструментални групи :)

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми не знам, откакто слушам метъл все съм искал да бъда в група и т.н. Винаги много ме е зарибявала мисълта да бъда китарист и като че ли винаги съм си знаел, че един ден ще си зема китарка и ке си бича. И така си и стана. Събирам си пари за китара и един ден неочаквано се оказа, че ми стигат. Бати кефа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

повлиян съм най-вече от ранния турбо-фолк, като Радо Шишарката, Хисарския поп, в по-късен период и от Кондьо и разни модерни пост-турбо-фолк оркестри като Кристали и подобни шредърски вокално-инструментални групи :greenangel:

 

Да не бъркаш стила с Хард Чалга? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък реших да засвиря на китара, защото установих, че не мога да пея... Реших, че с китарата ще е по-лесно, а и ще мога да се упражнявам и като съм с болно гърло. ;) Освен това ми остана китара от дядо ми. :happy:

 

Иначе най-много, като че ли, ми повлияха Aerosmith... това в дълбокото минало. След това Head от Korn. Сега гледам Chuck Shuldiner и този пич - Achokarlos и си мисля, че няма да мога да свиря като тях... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами през '85-та/86-та когато ("rock 'n' roll-a беше млад" :) ) на сръбската станция 202 пускаха "вражеска музика" - като се почне от Judas Priest, мине се през Metallica и се свърши със Slayer и Kreator.

Бързината с която свиреха последните две групи ме изуми и много исках и аз да свиря така :yahoo:

Но родителите ми не бяха на това мнение и чак към '90-та/91-ва ми взеха китарата и... се почна дънганията :>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък от 1 клас исках да съм като Браян Мей. И от 1ви клас дооо10-11 клас "свирех" на еър гитар. Ама даже не беше еър щото ползвах тупалки за килими и т.н. Иначе, от 1ви до 4ти се правех на Браян Мей, после на Кърт Кобейн, после на китаристите от всички метал групи, които слушах, и после от 11ти клас до ся се праа на палячо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера останових, че за сценичното си поведение съм много повлиян от басиста на WASP, само дето не храча, като него :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баба Ванга (лека й пръст) като малък ми е гледала и е предсказала, че някой ден ще режа глави, къртя мифки и лепя плочки из целия свят, та затва като ми го казаха наще си взех китара и първо си отрязах главата от кеф, после пак щот не толкоз е лесно да се свири :):yes:

На всички ни е повлиял метъла и рока, защото при повечето китаристи от новото поколение оттам тръгва развитието на вкуса към музиката. :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз се хванах за китарата, защото преди 5-6 години бащата съфорумника Mladen му купи една кухарка за 20 лв. и едно шише ракия .

Той се записа на уроци и ме накара да ходя с него, щото не му се ходело сам и тн.

 

После съфорумника Satanika ни даде черния албум на Metallica и от там историята е позната ... Тримата направихме група, свирихме 2 години, после се разпаднахме и тн. и тн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.