Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарата на Слаш?


Drummer_Nick

Recommended Posts

Слаш свири доста рядко с Мокингбърд. В 99.9% от случаите свири с Гибсън. С творчеството му съм запознат от преди да си роден ;)

А да твърдиш, че Епифон и Гибсън модела на Слаш са едно и също без надписа на глава и +3000$ може да означава две неща:

- или никога не си ги пипал;

- или не усещаш разлика, което в 99.9% от случаите може само да означава, че никога не си ги пипал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 63
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Всъщност на Слаш китарите му реално не се различават особено - даже Епифона му е 1:1 с Гибсъна му, разликата е само в едно надписче на главата и 3000$. :crying: Тоест е нещо повече.

;):whistle: Докажи го..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Тоест е нещо повече." = знам, че Гибсъна е нещо повече. ;) Просто ми направи впечатление, че всичко им е еднакво. :whistle: А Слаш свири с Мокингбърд преди Apetite, сред първите му китари. И да, никога не съм ги пипал, но разлика няма начин да не направя. :crying:

 

Не захапвайте пак, взел съм си поуки от 20-те ми процента уорн. ;):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто ми направи впечатление, че всичко им е еднакво.
Малко си гледал, човече, малко...

Аз пък смея да твърдя, че нямат нищо общо, ама изцяло нищо общо с Гибсън.

За каквото се сетиш...дори прагчетата не са същите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Gibson Goldtop-а, който вече го няма на сайта на Гибсън, беше 1 към 1 с малкия си брат, сигурен съм. Сега праговете не съм ги гледал, да си кажа честно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При ГОЛДТОП модела миля, че само адаптерите и цвета са еднакви, но

останалото :whistle:

То иначе ще излезе, че Гибсън са ебати мошениците ;)

Ясно е че не си пипвал хубави китарки :crying:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм, така е. ;) Не споря, напълно наясно съм, че знанията ми са 1/150 от вашите. :whistle: Само да отбележа, че в Голдтопа дървото на всякъде беше еднакво. За другото със сигурност си прав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Д а, така е - еднакви са по име, но по качество не.

Струнника не е същия, профила на грифа, изпълнението на грифа също, праговете, байндинга, дори пиновете за колана не са същите, ключето , тунерите, потенциометри и още един куп неща, ако щеш и винтчетата...

Това че китарата прилича на оригинала на Гибсън, съвсем не е достатъчно да е същата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Д а, така е - еднакви са по име, но по качество не.

Струнника не е същия, профила на грифа, изпълнението на грифа също, праговете, байндинга, дори пиновете за колана не са същите, ключето , тунерите, потенциометри и още един куп неща, ако щеш и винтчетата...

Това че китарата прилича на оригинала на Гибсън, съвсем не е достатъчно да е същата...

 

 

бих добавил че дори и цветът не им е еднакъв и това си личи от снимките в сайта на Гибсън

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То иначе ще излезе, че Гибсън са ебати мошениците :music336:

 

ХАХхаа, мани това, представи си колко хора са се пре*бали..... :drummer::singer:

:cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Може и малко късно да пиша , обаче ако искаш китара като на слаш , си вземи например Epiphone Les Paul Standart Plus Top , втора ръка. Аз така направих взех си я от Ебей , и съм много доволен. 600 долара беше , но сега ще са паднали на около 500 надявам се :greenangel: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еpiphone са най-добрите копия на Gubson.Gibson са дали патента на epiphone така че е най-добре да си вземеш epiphone les paul.

На мен лично Gibson и по точно Les paul ми е най-любимия модел никоя китара не може да ми вземе интереса колкото Les Paul.

Успех :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не ме лъже паметта, мисля, че съм бях чел някъде, че оригиналната китара на Слаш във ''Appetite for destruction'' всъщност е японско копие на Лес Пол, а не оригинален Гибсън Лес Пол. Та коментара беше, че е леко парадоксално, че Гибсън в последствие правят Винтидж модел на китарата на Слаш от знаменития им албум, която, ...всъщност не е била Гибсън.

На въпроса за избора - доколкото съм чел, японските копия на Лес Пол се смятат за най-добрите, а не разни Епифони и т.н. ( нищо, че са собственост на Гибсън ). Марки кат Греко, Бърни, Токай, Орвил и др. Те имат и много скъпи и качествени ( made in Japan) и по-евтини модели ( правени в Китай, Корея и т.н. ). Но като съотношение цена - качество - съм слушал, че дори и корейските и китайските за по-добри от Епифоните. По принцип обаче Лес Пол-а е сравнително сложна и съответно скъпа конструкция - така, че за 500 лв - не знам дали има такива животни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не виждам защо се е завихрил такъв спор отнсоно китарата на един откровенно напълно посредствен като технически умения музикант. Сигурно половината форум тук свири по-добре от него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.