Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарата на Слаш?


Drummer_Nick

Recommended Posts

Страходен линк. Ето защо Билборд определят Слаш, като "последната американска китарна икона". А Слаш между другото се доказа и като композитор, с последния си самостоятелен албум, нещо за което беше упрекван дълго време от разни "разбирачи". За голямо негово съжаление,музикалният му път го среща сизтрещели, егоцентрични вокалисти (Axl Rose, Scott Weiland), но надявам се сега да изкарат дълго с Майлс Кенеди, който от това което съм чул досега е един от най- яките вокали в рока в момента. Та в заключение,в тона на Билборд да кажа, че според мен за хората, за които рок музиката е религия, Слаш е една от иконите със запазено място в музикалния ни параклис и всички останали квалификации са несериозни. А относто китарата- и аз се напъвам да докарам поне отчасти звученето на тази китара. Закупих си Chery LP Copy от немския и бей- намират се , макар и рядко по около 200 евра. На нек позиция монтирах Seymour Dunkan APH-1 и според колегата Евтим Джерекаров, който извърши смяната и последващия сет ъп- резултата хич не е лош. Вероятно подобен резултат би се постигнал и с други ЛП копия, като Епифон, Кариир, Ричууд, Винтидж и т.н. В тубата има двама трима фена, който докарват наистина почти 1:1 Слаш звука ( например един израелец с ник KOBIBA) и го правят с подобно снаряжение. Останалото е в главата, емоциите и пръстите на всеки от нас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 63
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Та как се казва китарата на Слаш?Тоя модел китари Лес Паул ли е >? Гибсън? Щот скоро ще си зимам китарка до 500 лева (първа ще ми е) И се питах дали може отнекъде да се земе китарка изглеждаща като на Слаш(е не баш кът неговата..сещате се кфо иам впредвид) И откъде колко пари... Благодаря.

 

 

Ами попринцип оригинала на китарата на слаш е Гибсън Лес Пол, но щом е до 500 лева и я мяза както ти казваш, вероятно е някой Епифон или някое друго копие. Щом ти е първа няма страшно, след 1вата китара ще се ориентираш вече какво наистина искаш от самата китара :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Oригиналната" китара на Слаш е копие на Гибсън Лес Пол, изработено от (покоен, за съжаление) вече лютиер. Едва следващите му инструменти, след бума в развитието на групата са Гибсън Лес Пол.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам само да добавя нещо към края на спора.

 

Всеки един китарист е бил критикуван, дали е Петручи, Вай, Пейдж, Хамет, Слаш, Сач, абсолютно всеки.

 

Но на хората това им е работата - има критика, има оборот. Всмисъл, на едно списание като сложиш някаква сладникава картинка и сладникаво заглавие, надали ще се изкупи като едно заглавие "залъгалката Гънс" или нещо такова.

 

Но жестоката истина е, че ние не можем като тях (разбира се, има невероятни китаристи, които не са известни, но които не критикуват на посоки и се държат зряло и не влизат в спорове като този), не сме известни колкото тях, не сме добри колкото тях и така нататък. Всеки може да оспори това, но реално погледнато ние дори не можем да кажем "тоз е по-добър от тоз", защото всички те свирят различни работи.

 

Бях говорил с учителя си за това критикуване, и той каза следното - "тези критики са напълно безпочвени, просто защото когато критикуваш китарист, ти трябва да критикуваш дадено негово представяне, а не да хванеш 5 години и да ги разбиеш. За всеки китарист има вечери, в които свири ужасно, в които е пиян или каквото и да било. Заради това, добрите журналисти правят критики на точни албуми, на точни концерти и т.н., а не на цялостните кариери" и беше напълно прав.

 

P.S. Ако горе съм звучал прекалено категорично, бъдете сигурни, че никой не задължавам с мнението си. :)

 

----------------------------------------/off (не цитирайте горното, мое си мнение разбира се, да не разводняваме още темата).

 

Мисля, че темата стана ясна, че автора на темата е просто фен на Слаш, видял е Лес Пол, но понеже не знае как се казва китарата я е кръстил "китарата на Слаш". :thumbs_up: За 500 лв. ако се намери Епифон Слаш сигначър, отивам и купувам на момента. О.О Пък гледам човека дори си е написал "изглеждаща като неговата". Но вече никой не чете. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.