Jump to content
Българският форум за музиканти

Шумоизолиращо устройство


Гатьо

Recommended Posts

100% сте имали същия проблем...когато вържете изхода на лаптоп към миксера започват да се чуват нежелани хеликоптерни звуци. До колкото знам термина за това е ground loop и се получава когато лаптопа и миксера не са замасени на едно и също място. За целта мислех да си купя това устройство -> http://www1.uk.shopping.com/xPO-Eliminator..._Hum_Eliminator, но не знам дали ще помогне и ще ми е по-добре ако си купя алтернативно от България, защото това тук не съм чувал да се продава. Някой има ли идея дали се продават подобни шумоизолиращи устройства тук?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесното е да изолираш единия щепсел да не дава контакт в пластинките за заземяване. С тиксо, дъкт тейп, изолирбанд, хартишка... Селско, но върши работа. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен мрежовия брум, понякога от компютрите идват и индуцирани (или уловени от вътрешния микрофон - при лаптоп) механични звуци от вентилатори и хард дискове. Понеже споменаваш 'хеликоптерен' звук, има шанс да е това - много напомня на вентилаторния шум на някои лаптоп модели.

 

Той е достатъчно тих да не го чуваш в ежедневната работа скомпютъра. Вграденият микрофон го подава на усилвателчето, но през лаптопските 'говорители' (мижави свистулки) характерните му нискочестотни съставки също не дразнят. Чак като го включиш във външен усилвател си 'показва рогата'.

 

Провери в аудио-контролите на компютъра (напр. софтуерния 'миксер' ако си с Уиндоуз) да ти е напълно заглушен микрофона: и плъзгача на минимум, и 'Mute' кутийката цъкната. Също се увери, че не са включени 'на празен ход' (на заден план) порграми като Скайп, които автоматично включват микрофона.

 

Ако това не ти приземи 'хеликоптера', тогава гледай за мрежов брум. Хъм елиминатора е полезен, но не е гаранция: трябва да си огледаш за паразитни семни вериги (ground loops). Освен това този е за 60Hz мрежа, а у нас доколкото помня беше 50Hz. Пак ще потиска, но не така ефективно.

 

Решението на Baby Thomas би работило ако всичко в инсталацията ти е наред и за земя не се използва нулата. (Можеш да пробваш и с обръщане на единия от щепселите на 180 градуса).

 

На слука!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-доброто решение е пасивен ДИ бокс, или каквото и да е разделително устройство базирано на трансформатор даващо 100% галванично разделение на сигналите.

 

Лаптоп и пулт директно е беля. Знам за случаи в които е идвала и линейката да прибира вокала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники е прав, мен също ме бие тока като записвам комбото през ДиБокс в компа... :hysterical:

В моя случай помага завъртане на щепсела, както отбеляза Бицев.

Но нито едното не е особено добро решение наистина...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите! :hysterical:

 

Всички варианти описани до момента ги бях пробвал вече без успех, освен решението на Nikifena.

 

Най-доброто решение е пасивен ДИ бокс, или каквото и да е разделително устройство базирано на трансформатор даващо 100% галванично разделение на сигналите.

 

За съжаление все едно ми каза нещо на китайски. Няма ли от къде да си купя такова чудо вече готово?

 

А да и забравих да спомена, когато е само на батерия и/или UPS лаптопа не шуми. Т.е. идват някакви смущения когато се върже към тока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато е на батерия, лаптопът не е вързан към мрежата. Нормално

 

Търсиш пасивен ди бокс.

Ето един пример:

http://www.radialeng.com/di-jdi.htm

 

Берингер имат едни черни псвивни ди боксове, но не им знам цената, а качеството на звука не коментирам.

 

Ако искаш къстъм изпълнение можеш да ми пишеш лично. Цените зависят според качеството на трафовете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.behringer.com/EN/Products/DI20.aspx

 

добра работа върши, мисля че е около 60 - 70лв.

Редактирано от brain combustion
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това не е правилното устройство за целта. по-подходящият вариант е http://www.behringer.com/EN/Products/HD400.aspx

изпробвано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това бялото не знам какво има, но съм поглеждал вътре в това:

http://www.behringer.co.uk/EN/Products/DI600P.aspx

схемата му е точно това дето трябва да бъде: един траф и жици.

 

brain combustion, твоето предположение за берингер няма да свърши работа! Освен това външна звукова карта не решава проблема.

 

Всичко е добре с берингерите, но това не ми хареса в тях:

 

High-performance transformer for ultimate signal integrity

 

High-quality components and exceptionally rugged construction ensure long life and durability

 

пълна лъжа!!!!

Редактирано от Nikifena
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорих си с bg-audio и той ми каза, че пасивен DI box на берингер 100% ще ми свърши работа, защото го бил изпробвал. Поръчах си въпросното устройство от него (DI400P) което има копче ground lift на него. Не направи абсолютно никаква разлика за съжаление... Писах му на човека, обясних му пак за проблема и той ме насочи да си взема от него външна карта за 300 кинта...не мерси.

 

Back to square one както казват американците. Все пак съм се насочил към външна sound карта, защото на практика само това не съм пробвал до сега...(дори пробвах някакви филтри и транзистори, които прочистват тока)

 

Намислил съм като остане някой излишен лев да купя Zalman ZM-RSSC. Смятате ли, че това ще е разумно?

Редактирано от Гатьо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе пичове, и аз съм включил комбото в едно DYI бустерче и после в компа. Трябва ли да се шашкам да не ме лепне тока? Нещо не разбрах в кои случаи има опасност? <_< Може би само ако е лампова хавата ли?

Редактирано от bluelemon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.