Jump to content
Българският форум за музиканти

Фукня


fracture

Recommended Posts

Благодаря!

Наистина Fender си е Fender,но трябва да ви кажа,че този Ibanez звучи размазващо.Само трябва да махна"пепелниците",че не ми е много удобно за свирене.Сравнявах го с Fender 1975г.и не можах да намеря разлика.Японците на времето са крали не само дизайн,а и дървта ,адаптери ,електроника(четох из интернет за този модел,че са изпозвали същите материали(1971-1976) като Fender докато им забранят през 1976г.)Тялото е от цяло парче Ash,грифът е кантиран ,Maple,a фингърборда е Rosewood.Аз не съм голям фен на марката Ibanez,но този определено много ми хареса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.7k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

^ Много добре разбирам какво имаш предвид - свирил съм на такъв Ibanez,беше обаче тип "Jazz Bass", с два single-a и без "пепелниците" ( :thumbs_up: ). Пак от втората половина на 70-те,и пак със стария надпис (като на твоите снимки). Хубав,много хубав! :rockon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ибанеца е уникален, преди 4-5 годиня бях взел такъв, но в бая отчайващо състояние, обаче нямаше такъв кристален тон. много ме е яд, че го дадох на един приятел. иначе разликите с фендър'75 са няколко: грифът- 3 парчета, главата е с милеметри разлика в долната извивка и в ъгъла и преливката е малко по-нескопосана(демек сънбърста), но тея инстументи имат убийствен саунд. и ти си го намерил адски запазен. честито!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да се похваля за сефте в този раздел... трябваше ми бас китара за домашно ползване, да си помагам като мисля музики, и си взех ето това:

 

403073.jpg

 

 

Страшно съм доволен, не съм активен басист но съм имал много бас китари в ръцете, влключително и някой доста добри, а този, въпреки скромната си цена ме радва изключително много като усещане и звук... нек тру е, и изглежда страхотно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Става. :( Със здраве да си го ползваш! :)

И аз имам точно този модел, мисля че вече се води по-стария. Ако е този който беше в софийския "Фактор", мога да ти кажа че е още по-добър от моя - пипнали са му ергономията, има малко махнат метериал за удобство на тялото, бриджа му е по-солиден...и това се сещам честно казано. Само ако решиш да сменяш адаптерите или височината им би могло да е гадно, защото като свалиш винтовете адаптерите НЕ падат, а стоят като залепени (и вероятно са :) ) на тялото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това което не ми хареса ... че не бяха ошлайфали прагчетата отстрани на грифа - резултатът е около 200 порязвания с дълбочина 2-3 микрометра по лявата ми ръка, не че е текло кръв или нещо такова, но ръката ми на допир е малко като шкурка. Вече почна да минава, а и прагчетата не драскат толкова

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се пахваля,малко със закъснение...

Най-сетне си имам истински...басист за бас-китарата! :happy:

Gogo1.jpg

 

Казва се Георги и е свирил с Шуменската банда Глоба (1996-1997) и сега много ми помага за реализирането на една моя стара мечта да свиря парчета от соловия си проект Day40 наживо. В този ред на мисли вече имам и барабанист и още един китарист, но тях няма защо да ги споменавам в този раздел.

day40-cover2.jpg

http://www.myspace.com/dayforty

Check us out!

Редактирано от edgecrusher
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пуснах няколко парчета в "Авторска".Там може да се чуе чистия звук на LAKLAND SkyLine.Пуснал съм го през Ampeg SVPCL.Звукът не е пипан през студио.Лично на мен този бас страшно ми харесва и звукът му е интересен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пуснах няколко парчета в "Авторска".Там може да се чуе чистия звук на LAKLAND SkyLine.Пуснал съм го през Ampeg SVPCL.Звукът не е пипан през студио.Лично на мен този бас страшно ми харесва и звукът му е интересен.

еййй, маже тикви направо. А с какви струни свириш на парчетата ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.