Jump to content
Българският форум за музиканти

Фукня


fracture

Recommended Posts

Честито, ведъж съм пипал Dingwall и споменът беше доста, кхм, положителен.

chobbi, нали разбираш че датата на следващата бас-сбирка ще бъде съобразена изцяло със свободното ти време и възможността да присъстваш :hysterical:

 

Както се вижда на една от снимките системата с "кривите" прагчета се нарича Novax и е патент на лютиера Гари Новак - човекът, правил инструмента на Чарли Хънтър. През последните години имаше сериозни проблеми със зрението и не знам дали продължава да работи, но и доста други лютиери ползват неговия патент.

chobbi, как смяташ да се снабдяваш със струни?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.7k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Понеже виждам,че има интерес и въпроси,не съм много сигурен,че в тази тема мога да пиша,но нека модераторите да решат.

Съвсем накратко,а утре по-подробно.

Walnut Body w/Bubinga Pomele Top, Bubinga Neck w/Wenge Fingerboard, Aguilar OBP-1 Preamp w/Active Passive Switch, Dingwall FD-3 Pickups, 4-Position Rotary Switch For Series/Parallel/neck/bridge Operation & Passive EQ w/bluEQube Passive Mid Control,хардуера е Hipshot.За дефект на дърветата не може да става въпрос,защото Шелдън Дингуол е безкомпромисен в това отнишение,и аз лично съм говорил с него за това.По отношение за свикването с "кривите"прагчета,просто ти трябват около 10 минути,и имам чувството,че даже по-лесно се свири.Рзбойник правилно ме попита за струните,защото мензурата е 34" на първа струна,и 37" на пета.За това също съм се консултирал,и например струни на Д'адарио екстра лонг,някои модели на GHS,DR и т.н. стават за този бас.Разбира се,че няма никакъв проблем на някоя сбирка да го донеса за проба.

Утре,ще продължа с представянето :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам че е неудобен въпрос, но много ми е интересно!Каква е цената на това произведение на изкуството?Защото басовете с серийно производство имат цена, но това няма!Изглежда страхотно сигурен съм, че и ще звучи така!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

колко струва това чудо :) Не съм специалист, даже хич, но това е най-красивата бас-китара, която съм виждал. Честито и със здраве да го ползваш

Редактирано от billymilano
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

леле-мале....ще си позволя и аз да спамна тук...не свиря на бас, но страшно много се кефя на бас китари, а тази като я погледнах и...отивам да си сменя бельото...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички!

Цени не искам да коментирам,но ето линк към магазина от който го купих,и нека всеки си сметне доставка,такси и т.н.

http://www.basscentral.com/2003/dingwall.shtml#5string

Само искам да кажа,че не всичко,което се предлага го имат в наличност.За някои инструменти се чака.Когато говорих с директора по продажбите на Dingwall,той ми каза,че знаят всеки един инструмент къде се намира,и ме ориентира от къде мога да го купя.Производството им е в ограничени серии,и имам чувството,че всяка китара си я кръщават с име :) .Във фабриката,или по-точно цеха може би работят не повече от 10-15 човека-http://www.dingwallguitars.com/forum/viewtopic.php?t=213

Сега малко за моят инструмент.

Както вече казах,много лесно се свиква с "кривите"прагчета,но първоначално не трябва много да си гледаш в ръцете,защото е доста объркващо(за околните да не говорим).Имах малко трудности във високите октави,но според мен проблемът е по-скоро психологически отколкото технически.Каква е идеята за различната мензура на всяка струна-по този начин се оеднаквява теншъна,и като е известно ниските струни звучат по-добре с по-дълга мензура.Просто не съм чувал на друг инструмент така конкретно да звучат Е и В струна.Сравняват го с лирата на рояла.Басът звучи кристално ясно във всички октави.На мен ми идват в повече "звънливи" оригиналните струни,може би защото са стоманени,но като сложа никел,предполагам,че всичко ще си дойде на мястото.Интересни решения са също капкът на батериите,който е на магнити и нама нужда от отвертки :) ,главата няма наклон и е равна,но "изнесена" надолу,ключовете са леко"вкопани",и по този начин няма нужда от стринг ретайнъри.Здната част на грифа е обработена само с вакса,и казват че това е най-доброто решение,след като дълго време са го пробвали в лошите климатични условия на Канада.Твърдят също,че се държи толкова добре,колкото един кимпозитен гриф,и веднъж настроиш ли го,надали някога ще ти се наложи да го пипаш.Ето какво препоръчва Шелдън Дингуол за поддържане на грифа и тялото-Kiwi Wax Shoe Polish neutral :) ,така че да не се чудят много колегите с Уоруиците и другите подобни инструменти с каво да го поддържат.При Afterburner II,грифът също така допълнително е подсилен и с 2 карбонови ленти.Корекциите са прости и ясни-първият потенциометър е усилване,вторият е 4 позиционен суич,който ти"върти"адаптерите,третият е бас,който работи само в режим "актив",четвъртият хибриден,като работи и в двта режима-актив/пасив,но по различен начин(в пасив е като нормален пасивен тон контрол).Първият суич е актив/пасив,вторият суич е за влк./изкл. на bluEQube,който работи и двата режима акив/пасив(това е филтър,който реже средите,и най-интересното е,че работи и при пасив).

Това е общо-взето,и ако на някой му е интересно поскам няколко линка за тези китари.

http://www.dingwallguitars.com/html/main.html

http://www.dingwallguitars.com/forum/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^Не бъркаш!Аз просто като я видях тя не може да се сбърка.Жалко че през тв-то звука не е както щеше да е ако бях на живо ама...

Редактирано от rinti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

ААА, и аз точа лиги по едно ей такова ефектче ^^

Дай повече инфо - колко струва, какви са ти впечатленията от него и т.н.

:)

Редактирано от robtrujillo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.