Jump to content
Българският форум за музиканти

Китари с кондензаторен микрофон?


synchu

Recommended Posts

Реших да споделя един бърз семпъл от едни последни ескперименти с микрофони във връзка с записи, които планирам в близко бъдеще. Бас китарата и е по-високо нивото отколкото е необходимо. Няма никакви ефекти само нивата са пипани; в края има някакъв пълнеж със соло китара, който има малко дилей.

Та на този семпъл китарите са записани само с кондензаторен микрофон (Beyerdynamic MC834) пред говорител Hempcone от 4x12" cab, предусилвателя е NAudio Corp API 312 type (by Nikifena :) ). По един трак в ляво и дясно.

Така или иначе на записите ще сложим и един динамичен за повече плътност в средите, но бях учуден колко добре, според мен звучи сам по себе си кондензаторния, който при това е супер линеен микрофон, в смисъл не добавя нищо към звука.

 

Guitar_condenser_sample

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яко тресня творите - похвално :hysterical:

 

Според мен спокойно може да останат така китарите... качи и комбинацията с 57цата да чуем :)

 

Като дойде време - елате да запишете барабаните "на вилата" :)

 

И аз се заиграх да тествам китарен звук с кондензаторен микрофон...

SM57 VS U89

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данке. Аз не съм фен на SM57, но комбинацията ще е със Senn e906, aко я има.

Може, може за барабаните ама кой знае кога ще стане, че да намерим и бирибанист, засега сме "фамилна" банда. Най-вече аз :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Shamray.ru custom shop" ала MM Петручи, но с модификации, така че да ми е удобна. Общо взето ежедневната ми китара за дрънкане.

В началото звукът е от двата хъмбъкера сплитнати така че само вътрешните намотки да действат. Мисля, че и NAudio Firesound II средна позиция доколкото чувам съм използвал, лампов амп и туй то ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Мдам - така си е - пунч един вид да има :) Боби/switched има заслуга за просвещаването ми в Steven Slate sample library.

 

Данчо - в началото си е гола китара бе мен :) Иначе са дублирани в смисъл че в ляво и в дясно са два различни трака и тук таме в средата се появява някой. Тия дни ще пусна и самостоятелните тракове. Макар че честно казано за мен е по-важен крайния резултат и пригодността на отделните тракове за постигането му, отколкото самостоятелното звучене на траковете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.