Jump to content
Българският форум за музиканти

Поставяне на хъмбъкъри


Recommended Posts

няма да си намери такъв :). казвам го от личен опит.

Да, ама не!

За 18-ти път го казвам само: в рекламна фирма ще ти нарежат по шаблон. Не е като да не съм си правил!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 42
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ами основно реших да я ъпргрейдвам,защото на репетициите другия китарист е с някакъв готин Корт за 350лв и ме надсвирва яко.arebegai,благодаря ти за съветите,но ми се струва,че ще ми излизе доста солено,но пък в репетиционната има Рандал и Маршал.Търся нещо в рамките на 60-70 лева,а и пикгард ще трябва да взема.Мисля,че продаваха в Райзинг ако не се лъжа

Редактирано от Malcolm_Young
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Второ:EMG 81 грешка за твойта китара.Свирят супер с ESP или Gibson,не с Фендер(още повече Скуайър)

 

Доста смело изказване вероятно подкрепено със солидна доза опит и проби .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено,че не съм пробвал цял живот китари за да знам със сигурност кое как е,а и всеки е свободен да експериментира с инструмента както си иска.Нека да се включи някой,който има повечко опит в ъпгрейдването на китари и да каже кое как става.Все пак да живее метъла!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да разбираме, че имаш Gibson, ESP и Фендер и на всички си сложил EMGта, като на Фендера не са дали задоволителни резултати. Пусно някой и друг семпъл ако може, по специално на ESPто и Гибсъна, за да може да чуем евентуалните разлики

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека да се включи някой,който има повечко опит в ъпгрейдването на китари и да каже кое как става.

Във форума има доста такива теми. Защо е необходимо и тук да го прави?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да разбираме, че имаш Gibson, ESP и Фендер и на всички си сложил EMGта, като на Фендера не са дали задоволителни резултати. Пусно някой и друг семпъл ако може, по специално на ESPто и Гибсъна, за да може да чуем евентуалните разлики

 

Не мога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма да си намери такъв :). казвам го от личен опит.

Да, ама не!

За 18-ти път го казвам само: в рекламна фирма ще ти нарежат по шаблон. Не е като да не съм си правил!

 

 

аз и грам не споря с това :) ... само, че откъде взимаш шаблона на H-S-H пикгард :) от нета викаш? :) черпя бира ако ми намериш такъв шаблон из нета, от който после спокойно да можеш да изрежеш пикгард без да дойдат криви размерите (което изключва всички снимки ;) ). да не говорим, че моя е някакъв крив 8-винтидж стайл (визирам дупките за винтовете, с които се прихваща пикгарда за тялото) и дори в xxxx ме гледаха странно като исках такъв пикгард (а не съм казвал, че е HSH, просто винтидж стайл ;) )

 

malcolm_young - недей бе човек! и мен така ме бяха отказали в един момент :), но ината прави чудеса. сега имам HSH страт (е .. Squier :) ) с 1 общ потенциометър за хъмбъкърите и един отделен за сингъла, с различни потенцометри и кондензатори (за range на филтъра) и съм крайно доволен, че сложих този нек хъмбъкер, свиря с него повече, а принципно не съм фен на нек позицията.

Редактирано от noflip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направих си го от стария. :)

Сваляш твоя и чертаеш върху един картон. След това правиш нужните промени - примерно да разшириш отвора за бридж пикапа така, че да влезе НВ. Или каквото ти трябва. Изрязваш отворите с ножица и тестваш като го сложиш всичко ли пасва, влизат ли пикапите... Като няма нужда от повече корекции можеш да го пречертаеш наново (ако имаш драсканици или лепене или знам ли). После го носиш в някоя рекламна фирма. Там постоянно режат плексиглас. Не знам дали е с лазер, но е перфектно точно. Като си го рязах аз, не бише хич скъпо, но по-добре е да питаш предварително. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^тъй де... само, че вместо картон използвах пвц и пикгарда ми излезе 2 лева (и имам материал за още 2-3 поне). вярно, на ръка е рязан, но мисля, че ако шаблона от картон кривее някъде, то и след лазера ще е криво там, все пак колкото и правилно да реже лазера, той реже спрямо картона, който е на ръка. дефакто спестяваш си само рязането на ръка с тая рекламна фирма. сега, зависи и какво правиш - ако не ме лъже паметта бях чел, че твоя е от прозрачен плексиглас и е боядисан с черна боя отвътре. такъв трудно може да се изреже на ръка, така е. плюс това сега съм замислил да правя нов от рифелова ламарина и съответно ще нося стария да ми изрежат един по него :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой да препоръча хъмбъкерчета - не много скъпи с блусарски тон? И ако някой е ползвал такова чудо като мини хъмбъкер да сподели мнение:

цък - както разбирам от тази статия май не са много популярни, но все пак ако някой е ползвал и може да сподели ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За рязането на лазер... след направата на картона го сканираш, след това обработваш на адоб илюстратор във векторен файл, който се чете от лазера и си става профи работа.Работата с адоба не е толкова трудна.Това е то!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.