Jump to content
Българският форум за музиканти

Поставяне на хъмбъкъри


Recommended Posts

Здравейте,драги съфорумници!

 

Имам една идея,която с ваша помощ се надявам да стане реалност ;) Имам китара Squier Strat Affinity.Вчера я разглобих и с изненада открих,че има възможност за 2 хъмбъкъра (бридж и нек) и един единичен по средата.Надявам се да изглежда така: ibanez_550_b.jpg

 

Ако мога да Ви помоля за малко помощ,препоръки,а защо не и предложения :music336: Например да ми предложите хъмбъкър за метъл.Чудя се дали ще звучи като китара произведена с хъмбъкъри?

 

Благодаря предварително за помощта Ви! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 42
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Няма причина да не звучи като произведена с хъмбъкъри...в смисъл в самата конструкция на китарата едва ли е заложен типа електроника :)

 

Аз адаптери няма да ти препоръчвам, защото нямам голям опит, но можеш да разгледаш сайта на Seymour Duncan примерно, там има доста обяснения включително и възможни комбинации и артисти, които ги използват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За толкова евтина китара, едва ли има смисъл да ползваш толкова скъпи адаптери като SD, Dimarzio и т.н.

Преди време в РФ имаше едни адаптери Guitar Tech JHS(не Wilkinson) за 30 лв.

Ако намериш, слагай. Wilkinson са 2-3 пъти по-скъпи, не знам дали си струват. Пробвал съм 3 модела, от които не съм бил адски впечатлен, но в общи линии и те стават, ако ти се киха повече.

Иначе Капъша продава адаптери Boston, също не много скъпи. Широка гама, само че трябва да ги поръчаш и да ги чакаш. Можеш да разгледаш на musicjam.hit.bg

Разгледай в нета и за GFS Pickups. Те са нескъпи, които обаче са сравнително добри.

Друг вариант са обявите "втора ръка" из форума.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За предпочитане е да си купиш нов пикгард с отвори за хъмбъкери, а не да режеш стария.

 

Някой ден може да решиш да продаваш китарата и няма да е добра оферта с рязан пикгард

 

Моите 2 стинки.

 

п.с. Не е задължително да слагаш хъмбъкер и на нека.

 

Комбинацията Hss е достатъчно версатилна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за бързите отговори! :thumbdown:

 

Както каза Evtim Djerekarov,не възнамерявам да купувам много скъпи хъмбъкъри и затова май ще се наложи да постна обява в Купувам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се има предвид, че хъмбъкерите с размер на единични адаптери обикновено(макар и да има адаптери, предназначении да имитират звука на големите хъмбъкери)имат звук, различен от звука на т.нар."large size humbucker",за които е питането на автора.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето лично мнение е, че ако ще свириш тресня си трябва здрав адаптер и още по-здрав дистер :crying: естествно винаги всичко е субективно, но ето малко информация почерпена от сайта на най-металските китари :(http://www.bcrich.com/learn_pickups.asp . Ако имаш възможност да си купиш хубав двоен адаптер - действай, пък като смениш китарата ще си го ползваш пак. Ако не всеки хъмбъкер ще ти свърши работа на първо време докато усетиш разликата и започнеш да формираш собствен вкус за звук. После продаваш и слагаш нов :). А да 1 ти е достатачен, по добре един хубав хъмбъкер за бридж от колкото два не толкова хубави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що не си вземеш ЕМГ 81.Можеш да се включиш с някои от томан и да си го вземеш на доста ниска цена.

 

 

 

едит.Може и пасивната им версия

Редактирано от Dball
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://cgi.ebay.com/EDEN-HSH-Prewired-Blac...id=p3286.c0.m14 :crying:

 

P.S, Кои са па тия 'томан'?

Редактирано от spineless
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе стига с тия идеи на китара от 200 лева да слагаш адаптер за 150 лева.

Прочети пак поста на Евтим и действай!

 

Аз съм ъпгрейдвал Скуайъри с релсови пикапи (хъмбъкер в сингъл корпус) и резултата е супер. Хем не режеш нищо, хем саунда е в пъти по-добър! Гаранция!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За предпочитане е да си купиш нов пикгард с отвори за хъмбъкери, а не да режеш стария.

 

 

няма да си намери такъв :). казвам го от личен опит.

 

иначе аз съм с 2 wilkinson и един сингъл на китарата и мога да ти кажа че звука е готин, но за рок. за метъл ще се измъчиш с такава китара каквито и хъмбъкъри да и сложиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо:ИМА пикгард с отвори за хъмбъкъри.Ама виж кухините в тялото на китара за да не се прецакаш.

Второ:EMG 81 грешка за твойта китара.Свирят супер с ESP или Gibson,не с Фендер(още повече Скуайър)

Трето:Най-добрия съвет ти го даде Baby Thomas с релсовите пикапи.GFS имат добри такива,за метъл слагай 15К на бриджа и 6К на нек позицията.Смени си потенциометъра с 500К , ако твоя е 250К.Звукът им е силен и ще ти хареса за твоя стил.И няма да режеш нищо.НО,ако нямаш свестен амп и дисторшън,по-добре не давай много пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.