Jump to content
Българският форум за музиканти

Поставяне на хъмбъкъри


Recommended Posts

Aз лично съм ползвал адаптери от "горепоснтнатите" ми линкове и мисля, че определено си заслужават офертите, вместо да се разкарваш по рекламни агенции и да правиш "чудеса от храброст"...

Редактирано от dandilov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 42
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

За рязането на лазер... след направата на картона го сканираш, след това обработваш на адоб илюстратор във векторен файл, който се чете от лазера и си става профи работа.Работата с адоба не е толкова трудна.Това е то!

 

 

И оттам минах, между другото, но изникна проблема после какви са реалните размери на пикгарда (в смисъл точния мащаб) и как да го измеря и задам след като е на компъртевн файл (още повече вектор, на който може да се зададе всякакъв размер). не случайно се ползва AutoCAD за такива проекти за рязане. аз иначе имам един PDF с точна схема на пикгард, само че е сингъл койл, но ако се вземе размера само на контура и се напасне с вектора може и да стане нещо. Темата с това как да се сдобием с пикгард или как да си направим е адски голяма и винаги има търсене, но информацията е основно в други теми като офтопик, както е и сега.

 

Aз лично съм ползвал адаптери от "горепоснтнатите" ми линкове и мисля, че определено си заслужават офертите, вместо да се разкарваш по рекламни агенции и да правиш "чудеса от храброст"...

 

човек, това не го разбрах особено, някак смесваш двете основни теми без да има много смисъл това което казваш. ако визираш пикгарда не виждам нищо лошо да си направиш сам. DIY!!! :hysterical:

Редактирано от noflip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много сложно го направихте, па картони, па плексигласи, па шаблони, па вестници лепени със сополи...

 

Сваляш си пикгарда, очертаваш му контурите върху милиметрова хартия (заедно с всички болтчета и молтчета), правиш промените, сканираш и резултата го приравняваш, знаейки, че едно квадратче ти я 1х1мм и получаваш правилния мащаб. Каква толкова философия го изкарахте... :)

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип може на лазерно рязане по метода с с милиметровата хартия и малко графични редактори след това.

Друг вариант е да си пречертаеш оригинала направо на пластмасата и внимателно да си го изрежеш с реотан.

Може да ползваш 100-ина ватов 12-волта траф за осветление(лунички). Отмери дължина реотан с около 3-4 ома съоротивление, опъни го на нещо, пусни тока и режи внимателно и бавно.

Последния пикгард го правих така, след като ме замотаха с лазерното рязане.

Следва внимателно изпилване и шкурене, фино шкурене и... готово.

 

А ако намериш, може да купиш направо пикгард.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами най-добре е направо да купя нов пикгард,защото с него вървят комплект регулаторите на тона и силата на звука от китарата (поне така мисля),а и моите са доста износени.

 

Извинете ме за начина,по който се изразявам,но не съм вещ в тези неща :)

Редактирано от Malcolm_Young
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе вие нормални ли сте ве ?

 

Един пикгард е 25 лева в магазина с дупки които пасват ....

 

По принцип регулаторите не вървят комплект ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

'Бах тес хъмбакери, не ги ли сложихте вече бе! 3 страници уговорки...

 

 

 

Някой друг , отдавна да е срязан и изхвърлен... Трепете се да обяснявате, а младежа, явно, няма трунка желание да предприеме нещо(освен мислено)... за 2лв в джоба да не говорим... :)Сори, ама не се въздържам...

Редактирано от rockozaurus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори и да е така няма нищо лошо в това. И не ни е работа колко лева има в джоба - човекът пита как може, как не може и ние си казваме. Сега не всеки има времето и възможността да се занимава ден и нощ - някои хора намират на двете седмици по 2 часа време за подобни занимавки и страниците с акъл се пълнят по форумите през тва време...

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой друг , отдавна да е срязан и изхвърлен... Трепете се да обяснавате а младежа, явно, няма 2лв в джоба... ;)

 

:surprise::greenangel: Смешен си.Това,че ти казах,че няма да ти купя адаптерите не значи,че трябва да разтръбиш на всички как нямам пари и ей такива!Защо просто не си гледаш работата?А иначе успех в пробутването на хъмбъкърите.Явно при мене не успя.А за още един коментар ('Бах тес хъмбакери, не ги ли сложихте вече бе! 3 страници уговорки...)-за всичко си има време.Ако не бях разучил адаптерите на rockazaurus,щях да се прецакам жестоко.Затова има 3 страници уговорки.И не виждам как преча на тебе или на rockazaurus с въпросите си.Все пак Форума е за това-по-опитните да помагат на по-неопитните.Много благодаря на потребителите за помощта,който ми оказаха,както и за времето,което ми отделиха :godbless: ,на за съжаление има и хора като EAmechaniX и rockazaurus.

 

Благодаря за вниманието Ви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.