Jump to content
Българският форум за музиканти

A Foggy Day


elasticman

Recommended Posts

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Винаги съм мислил, че едно нещо рано или късно се зговнява.Така че по-добре да го оакам отсега.

Тъп блус китaрист се опитва да свири в много чужд стил и естествено не се получава.Ама простолюдието толкова си може.

Visit My WebsiteМного хот импровизация.

Някъде се позагубвам, но досега не съм свирил подобен стил с подобен басист и клавирист(разнослух станах).

И разбира се от нотичките погледнах само буквите (да си обясня прогресията и коя каденца е сложена накрая на фразичката).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

 

Браво! Ти си направил точно каквото аз не посмях :) Пресвирих си го веднъж с кухарка (че тя ми е на ръка разстояние без да ставам от стола) и не се записах, че си рекох: "Кво да се излагам, толкова блусменско излиза, че ще ми се смеят онея ми ти джазмени.." :)

 

Гледах да не бендвам (а не мога) и някакви хроматични пасажи намествах тук и там, ама все блуз си излиза и си замълчах. Аз с джаза съм в доста несиметрични отношения: слушам много и даже (си мисля че) разбирам, но като опре до свирене съм нещо като Карлос (Сантана), който казваше: "Рокът е като плувен басейн, там съм уверен; блузът е езеро - и в него съм ОК; джазът е океан - само си топвам пръста на крака и бягам ако идва вълна..."

 

Но виж- добре ти се е получило! Има си място за всичко под слънцето в тези стандарти -

 

:cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Eee,много високо вдигнахте летвата с тоя джем..,и аз като Бицев

Гледах да не бендвам (а не мога) и някакви хроматични пасажи намествах тук и там, ама все блуз си излиза и си замълчах

Не мога да свиря Жаз и това си е.. :)

Абе и метъл не мога да свирА,ма не защото не зацепвам за кво иде реч -просто ми е тъп :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като колегата SviStyle ,не съм мноо в час със свирнята ама ще се пробвам

Обичам да го слушам (джаза),ама да го свиря ми е много трудно.Никога не съм учил музика и тогава представа си нямам за прогресията в хармонията.А това тракче го изсвирих без да гледам ноти,букви и пр.

 

http://www.4shared.com/file/135509730/1c8e0768/froggy.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сьумях най-накрая да чуя всички изпьлнения (имам известен проблем сьс слушането на каквото и да е освен 4shared). Поздравления на всички, които са се включили! :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@kiusha82: Браво! Ти ще можеш да свириш много интересно, ако понаучиш малко за ладове (скали) и двупосочната им връзка с хармонията.

 

:cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво на всички включили се, а и на автора на джема, както за материала, така и за свиренето :punk_guitar:

 

Иначе скалите не са чак толкова голям проблем в този конкретен джем, защото цялото парче би могло да се изсвири като един голям блус, малко или много.

По скоро характерната за такъв стил ритмика ( суингиране и тн).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления на всички участвали, супер се изкефих да Ви слушам.

 

Специални овации за автора на темата. Не само заради идеята.

 

Твоят вариант ми "откъсна" главата. Нарочно използвам метълски израз.

Страхотно свирене, фразировка и тон.

Единственото нещо, върху което да поработиш - накрая вече почва да повтаряш похвати и напрежението не е същото, като в началото, ако успееш да поддържаш интереса в слушателя от край докрай, просто изпълнението ти (за мен) ще мине в графа гениално. Знам не е лесно, като се импровизира през цялото време да си на 100%. За това ти пожелавам да стигнеш до гениално(условно казано). Малко ти трябва, макар че последните 10 метра сигурно са най-трудни. Много си напред, не те оценявам, просто много ми хареса и казвам как го почуствах.

 

kiusha82, много интересен муд си създал, имах чувството, че се намирам в някоя джаз дупка, клуб (в мазе)

и даже усещах цигареният дим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:bravo: Много сте яки! :)

Айде и аз - явно ми е ден за лигня и излагация. ;) Отдавна не съм се опитвал да свиря такива неща. /Не че някога съм успявал. :) /

 

http://www.4shared.com/file/137268724/bf9e4164/foggy.html

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Един среднощен уморен вариант мъгливия ден в град Лондон.

Кольо направо си го изял тоя Скофийлд :headbang:

 

Фоги Дей ин Лондон Таун

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А още един много як тейк от теб, пълно густо майна :headbang:

 

Иначе навремето много се занимавах да имитирам Матини, Ско и Стърн и до ден днешен обичам да се базикам по джемовете със заемки от тях :wacko: . Ще гледам да врътна един различен тейк

 

п.п. Трака е много скапан както повечето Абърсолди, забързват като луди и се свири малко сакато на него от към грув ( поне мен малко медразни де, ама нали е само за джем :cheers: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А още един много як тейк от теб, пълно густо майна :headbang:

 

Иначе навремето много се занимавах да имитирам Матини, Ско и Стърн и до ден днешен обичам да се базикам по джемовете със заемки от тях :wacko: . Ще гледам да врътна един различен тейк

 

п.п. Трака е много скапан както повечето Абърсолди, забързват като луди и се свири малко сакато на него от към грув ( поне мен малко медразни де, ама нали е само за джем :cheers: )

Мерси майна. Стараем се.

Колкото до тримата големи - това бяха героите на всички - причината много хора от нашето поколение да се запалят по джаз китарата. Включително и аз. Още са ми слабост но гледам да не имитирам никого вече и да свиря като себе си (каквото и да значи това).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то и аз уж гледам като свиря на сериозно така да правя :headbang: , ама тук си е джем за густо и всичко може :wacko: . Важното е да си чешем крастата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е така.Повечко свирене.Светлина във форума.

Съгласен съм за Абърсолдите.Но някои от тях както и този пък имат нещо хубаво.

Някак си по витални са нищо че забързват или забавят.Приканват те малко:headbang:

Има интеракция(лъжа, измишлиотина е!).Абе става.И суперско е,че джема така се е развил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.