Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Тъй като Спиридон се скатава и очевидно не ще да качва снимки, реших, че е време аз да направя нещо по въпроса. Историята е следната - имах аз една китара тип Ария Про 2, която изглеждаше така:

IMG_3013-c.jpg

Не беше твърде красива, но за сметка на това имаше доволно долен звук, дължащ се може би на шперплатовото й тяло и гадноватата й електроника, и беше много изкъртена от дългите години издевателства. И тъй като очевидно не ставаше за нищо си седеше разглобена в една торба в ъгъла. Като научих за героизмите на Станой обаче, реших че и аз мога да си направя едно експериментче и да дам на старата дъска нов живот. За да се постигне добър резултат обаче беше нужно гадните части да се разкарат, както и направих - премахнах тялото, електрониката и хардуера, като остана само грифа, който обаче Стойчо доста модифицира. Новото тяло е елша, с кленов топ, грифа вече е сет-ин, вместо тремолото има тюноматик, адаптерите са EMG HZ H3 и H1 (делят се с пуш-пул). Ето малко снимки:

IMG_7360.jpg

IMG_7358.jpg

IMG_7362.jpg

IMG_7363.jpg

IMG_7364.jpg

IMG_7356.jpg

IMG_7365.jpg

Крайният резултат освен готина визия притежава доста благ и ярък звук и доста приличен състейн, и за разлика от метълските ми китари е в състояние да вади и една идея по-различен саунд (е, и за метъл не е зле ;) ). За съжаление в момента нямам възможност да запиша семпли, но при първа възможност ще го направя. Вместо това качвам снимка как забивам безгрижно Драгана Миркович на новата китарка (нали тя ми е не-метълската).

dsc_0030.jpg

Cheers!

:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаааа, знаех за тази китара (нали съм от ЦРУ), обаче на твое място не бих сложил стоптейла.

Може би стринг-тру би било по-подходящо в случая за тази визия, като том-чето се запазва разбира се.

Иначе топчето много кефи :hysterical: Честито!

 

Крумчо, пак си го барнал, мале, браос!

...те унес ше видят те, само да доди лятото...ахам!

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Честитка, брадъре!

Как е ролер-бриджа, че моя даде някакъв дефект и се наложи да го сменя със стандартен ама защото беше модифициран за 7 стр. версия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя се държи добре засега :band2: Що се отнася до стоптейла - преди да се почне работата по китарата аз си бях направил нещо като "идеен проект" на един от ония флаш редактори за къстъм китари, и като го разцъквах, установих, че повече ме кефи със стоптейл отколкото стринг-тру, иначе ми е ясно, че подобни китари обикновено се правят стринг тру.

Забравих да спомена нещо - китарата е много удобна и с доста нисък екшън - 1,5 мм на 12-то прагче, не че е особено важно, де. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, това е трансформация!

Браво, брависимо!

 

И кой се сети да е Ариел! :band2:

 

Какво беше- не става само с ядене, трябва и Акъл!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
... китарата е много удобна и с доста нисък екшън - 1,5 мм на 12-то прагче, не че е особено важно, де. :D

 

Оп, Ариеле, абе аз височината я бях направил 1,2мм на 22-ро прагче на 1-ва струна и си беше змей. Може да се направи един допълнителен set up, ей така за всеки случай, а и то при нов инструмент е нормално да има някаква промяна при първончалният сет-ъп, та както и да е. Мерси за снимките :cheers2:

 

К. Димитров

Редактирано от BassTraffic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И кой се сети да е Ариел! :greenball:

 

Идеята и проекта на логото си е изцяло заслуга на доцент Спасов (abductor), за което адмирации :ph34r: !

 

К. Димитров

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехаааа, супер е станала!!! Панталеймоне, имай късмета басчето ми да не стане поне ТОЛКОВА добре! :ph34r:

 

Топчето е смърт с кисело зеле, много яко!!! :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем, аз ше те освободя от отговорността за басчето. И транспорта от НЗ ще покрия :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Хехеееее, нахален пенсионер, беее!!! Цъ, не се класираш! Остава си за мен!

 

Иначе, сериозно - интересно ми е как ще се получи точно с позицинионирането на новите адаптери, предвид смяната на концепцията - no pickguard, only top! Ама, ще поживеем, ще видим. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алциок поболява направо от икебана дървесата... красота просто :) Браво майсторе... иде ми да сипя 5л. вино от тазгодишното и да мина през нова загора да ти го връча :)

Редактирано от Telerig
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.