Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Ше мълчим, а, ... тъй ле, а?! До сега върга камъни, ся мълчиш...мЪлчи, бе, мЪлчи!

 

 

пп - Здрасти, Серго! Земай тюлена и хич да не ти пука, той Ставри ше одялка друга копаня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, поздрави за темата, наистина много ще помогне на такива като нас които едва сме се захванали с тази дейност. Искам да попитам с какви машини работиш за изработката на грифовете (въпросът ми е принципен, не е отнесен към темата)? Щото само на ръка не става определено. Аз сега съм подхванал една китара малко откачена , не знам дори на какво ще прилича, но си я правя за мен така че... , с която мисля да допринеса за темата, но като я направя ще кача снимки и коментари.За сега знам само, че ще е с 27 прага и ключове на всякъде хаха дано се получи нещо. Поздрави.

 

 

 

 

 

 

 

Е.Дженоваров

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя, дето не знае какво е машина и дялка всичко с рендето и шкурка, нещо се затри.

Всъщност се спотайва, щото го нахуботях едно хубоо и ся са е невросал и не ще

да ми отговаря тук в темата, независимо, че му върнах собствените му камъни в неговата градина.

Айде Кире, покажи са, щото ша та замергам още!

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Честита Баба Марта на всички! Бъдете здрави! ... и ако някой в знак на обич реши да ви върже мартеница не на ръката, а на врата и започне да стяга- веднага започвайте да се съмнявате в искрените намерения на жеста :) .

 

Проекта "Антонио Рикардо" отчете прогрес, макар и незначителен, но все пак е нещо. Тялото се оказа доста трудоемко и отне много от дефицитните ми мозъчни клетки. Все пак започна да се получава така, както планирахме и вече стигнахме до момента да уточним последни детайли, преди да лепнем топеца.

 

s7300447.jpg

 

Понеже баса е двуанусен по реждение,...

s7300441.jpg

 

 

...а сега се налага да се ползва само Моно, затова се наложи да предизвикаме запек. Това изисква, да се направи "клизма":

s7300445.jpg

 

Продължението следва!

 

К. Димитров

 

П.П. Simphony, радвам се, че има ентусиасти, за които имат намерение и желание да се потопят в сферата на изработка на музикални инструменти. Това е красиво занимание, стига целите му да са благородни (постигане на вътрешно удовлетворение за постигнат резултат).

Що се отнася до това, как се прави гриф - първите няколко грифа ги направих с трион, тесла, джобно ножче, раш пила, шкурка и дрелката на съседа за отворите на ключовете. Всичко това беше през 1998 година. Грифовете са още в ръцете на хора, които свирят на тях :)

Редактирано от BassTraffic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продължението следва!

 

К. Димитров

 

П.П. Simphony, радвам се, че има ентусиасти, за които имат намерение и желание да се потопят в сферата на изработка на музикални инструменти. Това е красиво занимание, стига целите му да са благородни (постигане на вътрешно удовлетворение за постигнат резултат).

Що се отнася до това, как се прави гриф - първите няколко грифа ги направих с трион, тесла, джобно ножче, раш пила, шкурка и дрелката на съседа за отворите на ключовете. Всичко това беше през 1998 година. Грифовете са още в ръцете на хора, които свирят на тях :godbless:

 

Благодаря ти, ще следя темата за тоя бас с КЛИЗМА хахаха, интересно ми е да видя какво ще се получи УСПЕХ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Simphony ;)

SergoX Серго, пробвай да се пазариш за цял тюлен + рибата. Ако може пазари и една ескимоска, да видим до колко може да стимулира въображението на твореца :D

 

Салваторе (Харизанко), нямаш натъпкване бре! Напълних ти градината с павета, потроших ти керемидите, вече ядеш тортички от гранитни блокчета, е няма вече :D , криза.

 

Telerig Адаш, няма с гражданско неподчиние да се събуди стумула за фотография :godbless: , виж :D е друго нещо.

 

 

............

Редактирано от BassTraffic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехааа, доживяхме снимки! :)

 

Ще вземе да стане бас от това, майсторе, а? :pray: Иначе, да - оргиналдЪ си беше с 2 входни жака, но сега ще минем на един, поради спецификите на новата електроника. Само малко ме притеняват тези ануси и клизми, ама всеки творец си бил малко луд, казват ... :)

 

Искам да използвам случая и да благодаря на Ники/Nikifena, Явор/разбойник и Стефан/chobbi - те си знаят за какво! :pray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, мигновено приложих операция "Тапа" и "запека" е на лице. Малко се поизложих с едната слепка :virtuoz::thumbs_up: , но за щастие тя не е отговорна и за още по-голямо щастие, жака ще минава точно оттам :metalist: .

 

s7300460.jpg

 

s7300461.jpg

 

К. Димитров

 

П.П. Антонио мале, вслушай се в думите на Nikifena, той право дума...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...имам шапка невидимка и валиден международен паспорт, а двете в комбинация, правят "калибъра" ти безполезен :D

 

..........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

...радвам се, че се намирам сред пацифисти. Не на оръжието!

 

Иначе Рики-Баки започна да придобива завършен вид. По телцето вече няма какво сериозно да се прави, освен обичайните неща - отвори за адаптери, кутия за електроника, монтиране на гриф, изглежда ето така:

 

s7300481.jpg

 

s7300479.jpg

 

Сега подавам топките... ;) , топката в ръцете на АнтоNEO, който има не леката задачка да изнамери струнник. Давай, мале, ние сме с теб! Може и да постнеш снимки, ще ни е интересно... :)

 

К. Димитров

Редактирано от BassTraffic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Оха, убаичка става! :)

Няма да питам зако е унъс дупка там и ти няма да ми кажиш...

Онзи паткан май сериозно си го отглеждаш в ателието...

домашен любимец, ръишли...

...хапва си. ;)

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.