Jump to content
Българският форум за музиканти

Ужасно бръмчене на сцена :/ (feedback)


tednet

Recommended Posts

Здравейте :)

 

Имаме концертче и на всичките soundchecks имам ужасно бръмчене от китарата...

 

Първият път бях с амп и му бяхме сложили микрофон. Ужасен брууум. Трябваше да намаля tone control-a на китарата ми (Jackson RR3), за да няма бръмчене... ама много не ми върши работа китара с намален тон контрол до дупка....

 

Днеска айде, реших с процесора ще отида и в DI box и после в миксера.... да ама не :/ пак си има ръмжене и тон контрол-а на нула пак :/ дори и адаптера трябваше да намаля малко.... предполагам е заради захранването, което не е филтрирано и ще карам утре на батерии, но голям част от това е feedback. Пообикалях из сцената малко и на някой места имаше много ръмжене, а на други по-малко.

 

Някакви идеи какво мога да направа до концерта, който е утре? Все пак аз искам да имам контрол върху китарата, не тя върху мен :)

 

Или най-доброто което мога да направя е да си намеря място без бръм и да си карам с намален тон контрол?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нормално на китара с хъмбъкъри да има изкл'чително много брум. Използвай батерии за концерта, намали гейна на дисторшъна ако е до дупка ( за да избегнеш фиидбека ) и ако има специално осветление, пробвай да го го спреш, за да видиш какво ще стане.

 

Ако нямаш свястни кабели, си намери за концерта. Замисли се за Boss NS 2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С всякакви кабели го има. Има си нойз гейт в процесора (boss me 70)

Осветлението няма как да го намалим :/

 

А за оная машина няма нито спонсорство, нито време да я вземем :/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При нас има една зала, за която се носят слухове, че "всичко бръмчи". Било от калпави ел. инсталации, осветления, бла-бла. Но дойдоха Ренегат и единия китарджия с Зак Уайлд Епи-то си свиреше като пич без никакви дефекти. За разлика от другия им китарист и други изпълнители, включително известни китаристи с добра апаратура, които брумяха като за световно. От всичко може да е, но преди да се обвинява залата, осветлението и т.н. е добре да се знае, че проблемът не е в нашия гиър!

 

П.П. Тук е момента да кажа злобно "На ви сега сингли!", ама ще си трая... :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е разбира се за DI Box-a

 

Иначееее, мина концерта, на пълна зала, не се усети много бръмченето, когато не свирехме, намалях адаптерите до дупка... друг е въпроса, че чукчето на барабана отхвърче и прасна барабаниста в тиквата и карахме без каса половината песни :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ tednet : имах големи подозрения, че няма да мога да дойда, и така си и стана. Радвам се, че е минало добре, въпреки това с касата :D

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.