Jump to content
Българският форум за музиканти

Добри евтини китари


noflip

Recommended Posts

предимно свиря за удоволствие и вкъщи, така че нямам възможност за ползване на по-добра техника някъде.
Ако ти кажа,че има хора с гиър за ХХ000$,които си свирят за удоволствие и в къщи ще ми повярваш ли? :yes:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 386
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ако ги имах, не бих се поколебал да ги дам такива пари.

 

Иначе с комо за 150 лева (Фендер или Стаг) не мисля, че има смисъл да инвестираш в китара. Каквато и да е, ще звучи зле. Усилвателят е с предимство, мен ако питаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да споделя мнение.Значи не видях някой да споменава марката Apollo.Честно казано в началото на годината си купих такава китарка (китайска разработка) и за моя най-голяма изненада останах очарован от нея.Незнам дали някой си е купувал такава китара да сподели мнението си ,но се оказа доста удобна за свирене на всякаква музика.Сега я продавам и честно казано малко ме е яд но си купих копие на лес пол и трябва да си оправя бюджета но като поседи още малко и ще си я запазя :bravo:.Средният и клас е на цена между 300-500 лв и с нищо не отстъпва на по-големите марки от същия ценови диапазон.

Редактирано от dobrev_s
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Тъкмо исках да питам за китарите Apollo, понеже съм си харесал една стрела в магазина под Халите. Някой може ли да даде малко повече информация - поне от какво дърво са. Пробвах китарата в магазина и ми беше много удобна, а и звукът на адаптерите (два открити хъмбъкъра) не звучеше зле дори и на чисто.

Сайт не успях да намеря (както и очаквах - все пак са китайска марка :hysterical:).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От въпросния магазин преди около месец щях да си взема същата стрела(много бях мераклия).но като я хванах в ръце и ...тц,не е моята китара.Колкото до китарите на аполо аз съм много доволен от моята и мога да твърдя че с нищо не са по-лоши от китари с по-висок клас и цена

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че е крайно време да дефинираме какво е "добра евтина китара".

Аз мисля, че просто евтина китара, от която по някакво стечение на обстоятелствата човек е доволен, не е достойна за тази тема.

Давам прост пример. Китарите Vintage са добри евтини китари, защото не са скъпи(около 550-600), а звучат, ако не идентично, то съизмеримо със по-скъпи китари, като по-евтините модели на Epiphone, макар и като прецизност на изработката да са по-лоши. Най-скъпите модели на Stagg(около 500), например тези с PRS форма също са евтини и макар да нямат кой знае какви звукови характеристики, притежават някои удобства като сравнително удобен сет-нек гриф с 24 позиции.

 

"Aз си купих Стагг/Squier/Billy Ray и т.н. за 250лв. и съм много доволен" мисля, че не е достойно за тази тема, защото в крайна сметка човек може и да е доволен от 100-левовия си орфей. Нека когато хвалим китари казваме кое според нас е предимство, както и да споменаваме недостатъците. Иначе ако просто всеки се хвали колко е доволен от 200-левовата си китара(която просто няма как да е особено добра, китарите в този ценови диапазон почти винаги имат доста плосък звук, недобре звучащи евтини адаптери и много глухи тонове), темата губи смисъла си.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Добра евтина китара"?!? Мисля, че за съжаление няма такова нещо. И аз искам да има ама...Въпрос на гледна точка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, тук става дума за "оптимални компромиси" при ограничени средства.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://bcrich.com/bcrichNew/models/guitars...tage-Celtic/125

 

Цена:640лв

За толкова ти дават махагон,стринг тру и абаносов фретборд.Явно се причислява към евтините китари,така че...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже почва да клони към евтин среден клас :D... поне така мисля

Редактирано от Vasil Pavlov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Acei, на този модел тон потът пуш-пул ли е?

 

 

чак сега видях въпроса за

 

не не е пуш пул

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Брей, това май ми е първото мнение във форума :D ... anyway...

 

Наскоро се сдобих с един Squier Statocaster Classic Vibe 50s. Много съм доволен от цената и от това, което получих за нея. Незнам каква е горната граница на евтините китари, тази е 599 лв. в xxxx и мисля, че се вписва. Като изработка е доста добра; тялото е от елша, 3 части, грифът е изцяло кленов, glossy, и лично за мен е страшно удобен; с 3 custom single coils с AlNiCo III магнити - доста приятен тон вадят. За хардуера още нямам по-сериозни наблюдения, но за сега съм доволен - ключовете държат добре (макар че аз не изпозвам тремолото де). Като цяло това май ще се окаже оптималния вариант за евтин Stratocaster и мисля, че по нищо не отстъпва (да не кажа, че превъзхожда) на стандартен мексикански Fender, който, дори както е на промоция в момента, е със 160 лв. отгоре.

 

Peace

 

:punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

+1

 

Classic Vibe серията са екстра китарки (добрите бройки), особено телекастърчетата! Във форумите на strat-talk има немалко хора, които повече си харесват Squier CV-то от някои от американските си фендъри :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ +2

 

Невероятно сполучлива серия, действително по международните форуми са невероятно поулярни. Може би най-доброто качество, което можеш да получиш за тези пари изобщо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже почва да клони към евтин среден клас :)... поне така мисля

Хмм, не мисля че евтино отговаря на нисък клас. Евтино при китаристите е нещо до 700-800 лева, но за мен там вече е стабилен среден клас. В ниския клас говорим за шум, слаби адаптри, гадно дърво и т.н. Лично за мен средния клас започва много леко от 400 нагоре, до към 1200-300.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.