Jump to content
Българският форум за музиканти

Да поосвежим/ите една кремонка пак за дар?


Recommended Posts

Ъм ахъм.. това че не четете постовете ми не значи, че няма координация! Просто явно само аз се координирам сам... :godbless::punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам комплект сингли, свалени от Squier Strat. Ако вършат работа,

ги дарявам за каузата :virtuoz:

 

Аз също смятам, че тези ще са доста по-добре от орфейските, така че ги взимаме ;) Запази ги, пък като дойде време ще те намерим :greenangel: Мерси и на останалите кандидат-донори :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам един единичен, свален от китара Peavey (от най-евтините модели) от bridge позицията. Мога да го даря, ако все още е нужен след офертата на fernandes :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Такааааа, малко да раздвижим темата!

 

След една бира с Денчо и една разходка онзи ден, ето какво има тук:

th_P1040872.jpgth_P1040873.jpgth_P1040874.jpgth_P1040876.jpgth_P1040877.jpgth_P1040878.jpgth_P1040879.jpgth_P1040880.jpgth_P1040881.jpg

 

Сега очаквам smartpeter да ми прати ЛС с контакти, за да му я пратя за преглед. Освен това fernandes може да направи същото, за да му свия два адаптера :) Мисля че тези са най-читавите от всички предложения.

Очакват се още предложения относно външния вид и изпълнението му :( Засега май е това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екшъна е висок, най-вече защото, праговете над 15то са изпилени на първите струни и ако са по-ниско струните, някои съвсем ги няма (примерно 18то прагче не мож го изсвири) :P

Иначе може... :ok:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Здравейте,

 

Китарата е вече при мен, разглобена е и може да се почва работа по възстановяването и подобряването и!

Подробни снимки:

http://s156.photobucket.com/albums/t2/Smar...itar%20Rebuild/

 

Ето накратко моите впечатления и това което ще е минимум необходимо според мен да се направи:

 

Гриф -изработен от бук:

- На ширина в допустими граници - 42,5/55,5 мм, доста дебеличък - задължително изтъняване!

- Фингърборд -бук - направа на нов 15-16 инча "модерен" радиус а отгоре кленов фурнир за по добър вид!

!- Скала - първите четири нарязани жлеба съответстват на тази с 647,7 мм(25,5 инча) дължина, от там нататък започва прогресивно увеличаване на разстояниятя като при жлеба за последното прагче има около 3мм разлика в полза на скалата на грифа. Налага се пренарязване. Новата скала ще е с дължина 647,7 мм(25,5 инча)!

- Нова маркировка на фингърборда - отгоре и отстрони

- Прагчета - не излеждат добре -поставяне на нови от сребърно-никелова сплав!

- Ключове - имат малки луфтове, но работят добре- евентуално могат да останат.

- Тръсрод - учудващо!!! - работи.

- Мост - изработен от пластмаса, в добро състояние - може да се използва.

 

Тяло - Изработено от чам:

- Налага се леко дообработване, заобляне на няколко места , сваляне на старото покритие и прелакиране!

- Адаптери - много зле, два от тях се разпаднаха още при демонтирането - задължително поставяне на нови - SSS или HSS конфигурация!

- Рамки за последните - счупени - могат да се изработят нови. Ако ще се постовя Н адаптер ще трябва да се намери и съответната рамка!

- Eлектроника - също като адаптерите - изцяло нова!

- Изрез за електрониката - разширяване за преамп и съответната захранваща батерия!

- Нов капак за изреза за електрониката и изрез в тялото за последния за да е на едно ниво с гърба на китарата!

- Мост - основа от мека стомана, седла от месинг. Ако ще се ползва последния се налага сваляне на старото и покриване с ново галванично покритие и нови винтчета за регулиране височината на струните! Другата алтернатива е нов фиксиран мост с разстояние 52,5 - 53 мм между 1-ва и 6-та струна!

- Втулки за анкериращите топки на струните - в добро състояние, могат да останат.

- Бутони за ремъка - изглеждат запазени - също могат да останат.

 

Предварително се извинявам ако съм пропуснал нещо важно!

 

Както споменах по горе китарата е вече напълно разтлобена. Грифът остава за сега при мен, координаторът да поема грижата тялото да заминава за по нататъшна обработка - доколкото си спомняв RDG Дизайн изразиха желание!

 

Подканям от свое име всички желаещи да вземат участие в проекта - с мнение, материали, части , работа, куриерски услуги и т.н!

 

КАКТО И ПРЕДИ ОТНОВО ДЪРЖА ДА ОТБЕЛЕЖА, ЧЕ ВСИЧКО ИЗЛОЖЕНО ПО ГОРЕ Е МОЕ ЛИЧНО МНЕНИЕ И НЕ ГО НАЛАГАМ А ГО ИЗКАЗВАМ! АКО НЯКОЙ ИМА ДРУГО ТАКОВА НЕКА ГО ИЗКАЖЕ А НЕ ДА ПРАВИ ЗАБЕЛЕЖКИ, ЧЕ НАЛАГАМ СВОЕТО!

 

И моля пак от свое име-без несъстоятелни изказвания по темата - това което сега "модерно" се нарича "СПАМ"!

 

Поздрави,

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер! АХЕ се накани :pray::mellow:

 

ще пиша на РДГ, не съм го виждал из форума скоро. Ако не стане - ще търсим друг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои въпросопредложения от мен:

 

Здравейте,

 

Гриф -изработен от бук:

- На ширина в допустими граници - 42,5/55,5 мм, доста дебеличък - задължително изтъняване!

Искрено се надявам каналът за шиша да не е твърде дълбок :pray:

 

- Фингърборд -бук - направа на нов 15-16 инча "модерен" радиус а отгоре кленов фурнир за по добър вид!

Моето предложение е главата отпред да се боядиса със същия цвят като тялото, а фборда да си остане натурален. Предполагам предлагаш употребата на фурнир за да не личат старите канали и да се избегне необходимостта от направа на нов фингърборд.

 

 

- Прагчета - не излеждат добре -поставяне на нови от сребърно-никелова сплав!

Може би супер джъмбо H1.3мм/W2.8мм :mellow: :headbang:

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.