Jump to content
Българският форум за музиканти

Да поосвежим/ите една кремонка пак за дар?


Recommended Posts

Аз бих се заел с екраниране на цялата електроника :thumbs_up: Ако смятате, че си струва да пътува до Варна за това де :hysterical:

Редактирано от Fender_str
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^О да! Аз съм твърдо за екраниране, но наистина въпроса с практичността е уместен. Макар че тя така и така ще е в Русе, което не е толкова далече. Бтв, колко би струвало да се прати? По принцип говоря. То от Русе до Варна няма да е никак много предполагам, ама после ти ще трябва да я пращаш до София :mellow:

 

А иначе си спомням, с нея веднъж свирихме с първата ми група в репетиционната на Корозия - стаята беше около 3х2 мисля и си беше лукс. Eдинственото място, където не правеше микрофония беше в едният ъгъл, ако съм обърнат към него и съм я изправил в позьорската поза с грифа право нагоре :hysterical:;);)

 

Бях като наказан :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Ще оразмеря леглата на грифа и адаптерите! Ако някой от София иска да реже да пише, ако не остава за RDG! Те ако искат да пратят тялото до Варна за екраниране на изреза за електрониката!

 

Може ли да видим снимки на българските сингли за да преценим дали ще станат? Дали са подобни на тези които са в момента на китарата?

 

Относно Тънг Ойл-а Влад е напълно прав! Подхвърлих тази идея защото преди време имаше доста гореши дискусии на тази тема и се надявах да се намери някой желаещ да опита! А иначе тази субстанция и на мен не ми харесва особено! Тогава остава шлайфане и лакиране ако има нужда! Име ли желаещ ако се наложи?

 

Лично аз не смятам, че тялото трябва да прилича на това на Страт! Нека да прилича на себе си но да е с равномерно заоблени криви! Айде стига сме чуждопоклонничели , не сме по долу от другите , просто скапаната държава не позволява на много хора да проявят възможностите си!!!

 

Поздрави,

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Хммм, няма как да го направим това със снимките. Сестра ми може да закара китарата където и да е, обаче да я разглоби - надали :-D Та ще видиме май чак като дойде при теб. Ще видя какво мога да направя оттук...

 

За спийди, тоя калкулатор за нищо не става :metalist: Пет пъти ме връща в началото :D

Можеш да избереш само Чупливост, но нямаш право, защото трябва задължително да е със Застраховка... А и можеха да сложат най-големите градове най-отгоре си мисля :D

и накрая

 

Уважаеми клиенти, обърнете внимание на следното: ако пратката ви е с по-високо обемно спрямо реалното тегло, то услугата ще се тарифира на база обемното тегло. 1 куб. метър = 166кг.

 

А аз не съм точно на вълна да смятам обем спрямо телго :D Мисля да я сложа в кашона на едната ми електрическа китара. Бе сигурно към 10 кинта ще е... аз питах просто ориентировъчно.

 

 

Та...

Търсим сингли! ;)

 

Относно формата, ще помисля още малко, а и чакаме rdg, да каже какви идеи има :D

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да видим снимки на българските сингли за да преценим дали ще станат? Дали са подобни на тези които са в момента на китарата?

 

Дали изобщо са по-добри :)

 

Иначе здравейте пичове и поздравления за инициативата! Аз за съжаление не мога да помогна с кой знае какво. Търкалят ми се разни потенциометри - ще ги прегледам и ако стават, ще ги жертвопринеса за каузата :virtuoz:

 

А ако ще ползвате адаптера и/или ключовете на Денчо, аз мога да ги взема от него (така или иначе ще се видим като се прибере) и да ги оставя у Фениксови :) Ако трябва мога да си донеса и една отверка и да разпарчетя китарата.

 

Аз също подкрепям идеята да се запази максимално оригиналният вид на китарата и само да се повиши качеството на куцащите части.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Врътка за превключвателя трябва да имам :) Мисля обаче, че ще е по-добре да се смени с 5 степенен стандартен. Иначе може да се уреди пренавиване или най-малко парафиниране на старите адаптери... Няма файда да се сменят с бг такива иначе тук имам 6-7 кремонски сингли ама...

Редактирано от Fender_str
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора хора хора...

имаме потенциометри уредени от Basstrafic, а Петър каза, че ще уреди превключвател, всичко е наред :) За стандартен, трябва да се реже китарата, тоя е въртящ се.

Не виждам смисъл да се ползват нейните адаптери ,не стават за нищо квото и да ги правим :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора хора хора...

имаме потенциометри уредени от Basstrafic, а Петър каза, че ще уреди превключвател, всичко е наред :) За стандартен, трябва да се реже китарата, тоя е въртящ се.

Не виждам смисъл да се ползват нейните адаптери ,не стават за нищо квото и да ги правим ;)

 

Поемам и ангажимента да прегледам и съществуващите в момента адаптери на китарата! Ако е възможно ще ги подифицирам! Главният проблем на този вид адаптери са некачествените полюсни наставки и магнити! Бих могъл да направя нещо по въпроса , но докато не ги видя не мога да дам никаква гаранция за успешна интервенция!Другият по маловажен недостатък са недостатъчния брой намотки което се изразява в относително ниския им изходен сигнал! Тук ми идва идеята ако проблемът е в последното да се направи един малък преамп който хем ще вдигне нивото на сигнала хем ще компенсира загубите на високите честоти при дълъг кабел! Никифена, Евтим или някой друг, извинявам се ако пренебрегвам нечие име, могат да помогнат в това отношение! Разбира се това е само идея не държа на нея, но ако се намерят желаещи защо да не експериментираме! Освен това ако се намери още един като тези адаптери ще се опитам да направя един хъмбъкер! поне за него намотките ще са достатъчни! Естествено, пак повтарям не налагам мнение а само споделям идеи!

 

Поздрави,

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако мине през мен китарата се ангажирам да осигуря и преамп :)

 

ОК!

Превключвателят ще бъде с ретро врътка - тип човка! Може да се сложи и нормално копче, но човката ще показва по наглледно комбинадията на адаптерите а и ще стои по екзотично на китарата!!

 

Поздрави,

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъъъм... преампи, чудо...

 

нз, хора, има ли смисъл от толкова занимавка? Имайте предвид, че тоя чам, който си мисля че е, ако ще Меса Буги да сложиме вътре, нема да зазвучи.... ако ви се занимава, иначе аз нямам нищо против ;) А тия адаптери гарантирам, че за нищо не стават... Поне не и в тоя си вид. Мисля, че Wilkinsona от Edge, ще дойде по-добре :)

 

А и в крайна сметка можем да почакаме, да видим няма ли да се намерят сингли... бтв, не разбрах за какви български адаптери става дума и да са по-добри от кои? В момента само тя е с бг. има ли други?

Цитат(smartpeter @ Apr 3 2009, 11:18 AM) post_snapback.gifМоже ли да видим снимки на българските сингли за да преценим дали ще станат? Дали са подобни на тези които са в момента на китарата?

 

АХЕ, ако ти се занимава с това, мини през нас и направо я вземи. Разчасти я - стурни адаптери, направи по-детайлни снимки с твоя фотоапарат (може и една в комплект с Алекси :) ) и после като решим кво да я правим - да я занесеш на Петър. Стига да ти се занимава де....

 

да видим и rdg какво ще предложи за тялото :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека да опитаме със съществуващите адаптери - гъделът ще е в това да ги направим те самите да зазвучат по добре!! Ако не става - ще ползваме Уилкинсъна и два сингъла - ако се намерят желаещи да подарят!

 

Поздрави,

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека да опитаме със съществуващите адаптери - гъделът ще е в това да ги направим те самите да зазвучат по добре!! Ако не става - ще ползваме Уилкинсъна и два сингъла - ако се намерят желаещи да подарят!

 

Поздрави,

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.