Jump to content
Българският форум за музиканти

Да поосвежим/ите една кремонка пак за дар?


Recommended Posts

От към лицето на китарата суитча е никелирано копче със стърчаща пишка - както се вижда от първата снимка.Пишката се развива - резбата е нормална.Може да се наложи да я развиеш клещи!След това цилиндъра пада и развиваш показалата се гайка.Това е то :cheers2:

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Здравейге,

 

Работата по грифа върви напред!

-Лицевата и страничната маркировки са направени.

-Скалата е нарязяна съобразно системата Buzz Feiten Tuning System.

-Грифът е изтънен, но се случи това от което почти не се опасявах защото бях отнел от горната част на фингърборда около 2,5 -3 мм и смятах, че да отнема около 1мм отзад няма да е проблем, но около мястото на 4-5 прагче само на 0,5 мм от повърността се показа канала на тръс рода......горкото грифче! Спокойно... - както ще видите от снимките вече е обзаведено с красива лента от Wenge която скрива канала - гледката е доста атрактивна и най-вече много му отива!

 

Това е за сега.

 

Няма ли кой да се заеме с тялото?

 

Ахе хайде вземете се в ръце и с Феникс се раздвижете малко та целия проект да тръгне напред! За мен не е проблем ако няма друт желаещ да поема и лакирането на грифа!

 

Ето линк да снимките:

http://s156.photobucket.com/albums/t2/Smar...itar%20Rebuild/

 

Поздрави,

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбойника си предложи услугите, но просто нямаше как да вземе китарата.

 

Хайде русенци, няма ли да ви трябва каренце от София? :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаме значи всичко по електрониката. Нека е без преамп, тъй като така и не отговорих на това. Тъй че китарата ще иде при fender_str, ако още ти се занимава за екран и електроника.

Аз каквото съм казал няма да се отметна :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво smartpeter.Това се нарича професионална работа. :) Ако и останалата част от китарата се пипне така, ще се получи един наистина качествен инструмент.Съжалявам,ама за момента мога да помогна само с подкрепа. :rockon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаме значи всичко по електрониката. Нека е без преамп, тъй като така и не отговорих на това. Тъй че китарата ще иде при fender_str, ако още ти се занимава за екран и електроника.

Аз каквото съм казал няма да се отметна ;)

 

 

Това е ясно, въпроса е на някой да му се ходи до Русе. Айде ве, Перничани, тва не е Пловдив! :ph34r::D

 

П.с. Съжлявам, ама вече всеки ден го гледам

и се счупвам да се хиля, та го споменавам навсякъде... :)

 

Наистина е много добра работата на smartpeter, с кеф бих я пробвал китарката!

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

rdg_design e взел китарата. За обработката на тялото обаче ще му трябват и адаптерите с рамките. Двойния е в мен, ще взема единичните от fernandes и ще му ги пратя по куриер.

HRS, можеш ли да пратиш рамките? Ако да, разменете си координати с rdg_design.

 

Трябва да измислим какво ще правим с мостчето? Може би ще купим ново, понеже и то ще е нужно за обработката. Също така ще трябва и превключвателя за адаптерите, понеже ще е нужен нов процеп. Говореше се за превключвател за предусилвателя - ще трябва ли нова дупка за него?

Нещо друго?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

 

Радвам се че има развитие по темата с китарата :bravo:

 

Нека rdg_design да ми прати координатите си днес, а аз ще се постарая утре да му изпратя рамките :metalist:

 

:bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам галетен за адаптерите с 5 положения, по 4 контакта за всяко, за преампа няма грижи - ще е с ЦК ключе от мен!

 

Поздрави,

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.