Jump to content
Българският форум за музиканти

Да поосвежим/ите една кремонка пак за дар?


Recommended Posts

имам 2 екранирани сингъла от орфейка 1972г - готов съм да се разделя с тях ,за каузата.Ако мислиш,че ще послужат - пиши и посочи адрес

 

Малко се губи информацията в тая тема ;)

 

Окс, начи като открия вело-сезона (което се надявам още утре да стане де) ще скокна да я взема и после ще я разкостя :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хм

Може ако искате да и лепна един фурнир на китарката(имам от този който слагах на експлоръра) и после да се лакира само или да и се направи един сънбърст

Няма лошо да и се запази автентичността но с боя пак ще стане гадно .Нали все пак е целта да се подобрят кусурите и ,или с грешно впечатление съм останъл?

Бих предложил даже бих се наел да сменя фретборда с някакво тъмно дърво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хм

Може ако искате да и лепна един фурнир на китарката(имам от този който слагах на експлоръра) и после да се лакира само или да и се направи един сънбърст

Няма лошо да и се запази автентичността но с боя пак ще стане гадно .Нали все пак е целта да се подобрят кусурите и ,или с грешно впечатление съм останъл?

Бих предложил даже бих се наел да сменя фретборда с някакво тъмно дърво.

 

Фурнир е добра идея, но трябва задължително сънбърст за да прикрие краищата! Това обаче усложнява нещата и поне аз лично смятам , че един свеж дюс цвят ще и пасне добре! Едва ли ще е нужно да се сменя фретборда ако тръс родът работи добре1 Ако е толкова зле на вид може да се щлайфа и да се лепне един кленов фурнир ! Мисля, че почти няма да личи! В този случай обаче ще се наложи да се прави и нова маркировка!

 

Поздрави,

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Окс, начи като открия вело-сезона (което се надявам още утре да стане де) ще скокна да я взема и после ще я разкостя :music336:

 

Ммм не съм сигурен дали това е добра идея.Тъй като ще обиколи България (май ще попътува из БГ повече отколкото аз съм пътувал за миналата година :yes: ) си мислех да остане в кашона на Jacksona ми (тя в момента е в него), за да е по-сигурно при пътуването. Ако я вземеш с мек калъф, после като я пращаш ще е некво йе**но си мисля, или?

 

Не знаех, че Уилкинсъна е нек...

 

rdg?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Окс, начи като открия вело-сезона (което се надявам още утре да стане де) ще скокна да я взема и после ще я разкостя :music336:

 

Ммм не съм сигурен дали това е добра идея.Тъй като ще обиколи България (май ще попътува из БГ повече отколкото аз съм пътувал за миналата година :yes: ) си мислех да остане в кашона на Jacksona ми (тя в момента е в него), за да е по-сигурно при пътуването. Ако я вземеш с мек калъф, после като я пращаш ще е некво йе**но си мисля, или?

 

Не знаех, че Уилкинсъна е нек...

 

rdg?

 

Не е необходим този кашон! Китарата ще се разглоби тук и ще пътува само тялото!Предполагам че ще има желаещи да направим целия гриф в София - сравнително малък е и няма да е проблем да минава от ръка на ръка - пък ако има други идеи всеки е свободен да ги сподели! Естествено ако RDG още има желание - поне да се обади и да каже остава ли в проекта или не! Той май малко се убиди, но не виждам за какво! Българите по принцип не стават за работа в екип, но хайде да опитаме да покажем, че има и изключения!

 

Поздрави,

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде да не генерализираме - българите стават, само някои - не. Иначе нек не нек ако се сложи на бридж и евентуално се донавият по още няколко метра жица на двете бобини мисля, че ефектът ще е повече от задоволителен. :) В краен случай да звучи леко глухо, но във всеки случай ще е в пъти по-добре от сингъл...

 

Поздрави,

Влад

Редактирано от vlex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде да не генерализираме - българите стават, само някои - не. Иначе нек не нек ако се сложи на бридж и евентуално се донавият по още няколко метра жица на двете бобини мисля, че ефектът ще е повече от задоволителен. :godbless: В краен случай да звучи леко глухо, но във всеки случай ще е в пъти по-добре от сингъл...

 

Поздрави,

Влад

 

Влад, не искам да смяташ, че в следващите няколко реда изразявяйки личното си мнение искам да те иронизирам или да се заяждам - напротив - симпатичен си ми! Нека да персонализираме - българите не стават - само някой да- и точно на тях им пожелавам успех!!! Виждаш ли конкретния случай - RDG се убиди и се покри, другите лютиери от форума се ослушват даже и мнение на желаят да споделят, камо ли да моемат част от работата по проекта! Сигурно има много други които могат да дадат по нещо но трябва малко да се размърдат и да разтаръшуват по дълбоко в чекмеджета по килери, гаражи, мазета и тавани! Да ама не - ако трябва да цитираме един журналист!!! Егоизъм, мързел, себичност, надменност, насмешливо - подигравателна снизходителност и какво ли още не - извинявам се на всички които четат това - надявам се искренода не сте от тях а и дано по принцип да не съм прав, но скромният ми житейски опит и конкритните обстоятелства ме навеждат на такива мисли! И моля - не дискутирайте тук това ми изказване - ако имате друго мнение и желаете да ми опонирате пишете ми ЛС - да не се отклоняваме от основната тема - проекта, и да я запълваме с безмислени спорове! Да е живот и здраве да видим някаква положителна промяна - колкото по скоро токова по добре!

 

Относно адаптера е така! Не е от значение , че е нек, стига да има нормално изходно ниво ще стане! Едно замермане ще покаже!

 

Търсят се желаещи да помагат с части и работа по проекта! Хайде братя българи отпуснете малко душите и сърцата си и дайте по малко за една благородна идея!

 

Поздрави,

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Човече, недей така

 

октъде знаеш, може просто да няма време сега точно да пише, това е дългосрочен проект в крайна сметка.

 

 

Моля всички, които имат някакви персонални недоразумения да не ги изясняват в темата ми!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Човече, недей така

 

октъде знаеш, може просто да няма време сега точно да пише, това е дългосрочен проект в крайна сметка.

 

 

Моля всички, които имат някакви персонални недоразумения да не ги изясняват в темата ми!

 

Феникс,

Човек, моите уважения! Маже и да съм бел малко остър, предварително се извиних, обаче:

КОЙТО ИМА ЖЕЛАНИЕ - НАМИРА НАЧИН И ВРЕМЕ!!!

Пак се извинявам!

 

Поздрави,

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минавам отвреме навреме от тука , обаче много се разтеглил ластика. Ще помоля, ако се вземат някакви конкретни решения и адаптера(евентуално с ринг ако го намеря) , който предлагам, ви трябва , Феникс или някой друг да ми пише едно ЛС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... другите лютиери от форума се ослушват даже и мнение на желаят да споделят, камо ли да моемат част от работата по проекта!

 

... не всички!

 

П.С. Мисля, че се събраха достатъчно хора, които проявиха инициатива и желание за работа. Защо не се работи по проекта? Докато се пише в темата кой кого наранил или "погледнал" със снизхождение - грифа щеше да е готов до сега. Смятам, че проблема съвсем не е във хората, които не искат да участват.

Според мен липсва конкретен план. Нека маркираме какво се иска, какво има налично и тогава да се търси решение.

 

К. Димитров

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се прибирам от бачкане и чета предположения за моето "мълчание". "Слушайте внимателно няма да повтарям" за сетен път :написали сме какво предлагаме като част от проекта и чакаме нашият ред!Прегледах,че има някакви нови идеи за адаптери,ключ,фурнири,цветове.След като се консолидира външният вид,чакаме всички неща,за да оразмерим,пробием и напасваме нещата преди боядисването.

 

С уважение :RDG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
... не всички!

 

П.С. Мисля, че се събраха достатъчно хора, които проявиха инициатива и желание за работа. Защо не се работи по проекта? Докато се пише в темата кой кого наранил или "погледнал" със снизхождение - грифа щеше да е готов до сега. Смятам, че проблема съвсем не е във хората, които не искат да участват.

Според мен липсва конкретен план. Нека маркираме какво се иска, какво има налично и тогава да се търси решение.

 

К. Димитров

 

 

Ъм аз написах 2 плана за това как да се процедира... никой не коментира абсолютно нищо по тях! Единствено се разбра, че първо ще иде в Петър (е, АХЕ ще я вземе де).

 

просто искам да се знае какво ще се прави по тялото и къде отива китарата, чакаме това да се уточни, след което ще се започне реално :angry:

Няма смисъл да я изрежем за 2 хъма и да се окаже с 3 сингъла накрая, нито да се боядиса първо.

 

А дрязгите... еми ко да напраа :)

 

 

едит понеже сме писали заедно и да се разбере на кого отговарям

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... другите лютиери от форума се ослушват даже и мнение на желаят да споделят, камо ли да моемат част от работата по проекта!

 

... не всички!

 

П.С. Мисля, че се събраха достатъчно хора, които проявиха инициатива и желание за работа. Защо не се работи по проекта? Докато се пише в темата кой кого наранил или "погледнал" със снизхождение - грифа щеше да е готов до сега. Смятам, че проблема съвсем не е във хората, които не искат да участват.

Според мен липсва конкретен план. Нека маркираме какво се иска, какво има налично и тогава да се търси решение.

 

К. Димитров

 

Тогава китарата да идва при мен! Грифа остава, тялото да заминава при този който желае да работи върху него!

 

Поздрави,

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.