Jump to content
Българският форум за музиканти

Prs Guitars


Denkas

Recommended Posts

Напоследък гледам мн клипове на банди и направо се влюбих в тая марка... ПРС :) понеже по малкото магазини дето съм обикалял няма такива неща та се чудех дали някои по компетентен ще ме упъти от къде да търся... :)

Ааа и понеже аз съдя само по вънщния вид... добри ли са китарките?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По звук (че и по мензура :) ) са нейде между Гибсън и Фендър - тези с махагоново тяло са по към Лес Пол звук, а тези с блатен ясен, елша и тн. - по-изчистен и рязък страт звук.

 

Имат разни low-end модели за по 350-400$, но сериозните им китари (които си гледал по клиповете) започват от 2000$ нагоре. А някой да започне да внася PRS в България - забрави...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако предимно външния вид те блазни, а нямаш достатъчно кинти спомням си наскоро едни пич тука показа много добро копие на PRS правено от български майстор.Не мога да се спомня името или ника, но ако видиш темите за фукането...една от тях е.

Има и още един вариант: Vintаge имат няколко модела , които са досущ като споменатите, естествено качеството не е... :huh: .

 

vrs100tbl_05.jpg

 

Но от друга страна като употребител на тази марка съм пред доволен! :)

Редактирано от edgecrusher
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно :) деа мн съм навитак на тие китарки, мн от групите на които се кефа свират с такива та.. предполагам 4е и като звук точно това искам :huh: ама едва ли... Щом в БГ няма... отвън маи няма как да зема за сега, мерси все пак :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно :) деа мн съм навитак на тие китарки, мн от групите на които се кефа свират с такива та.. предполагам 4е и като звук точно това искам :huh: ама едва ли... Щом в БГ няма... отвън маи няма как да зема за сега, мерси все пак :lol:

има такива китари на улица "русалка 3" в софия,ама нали знаете че информацията е най ценното нещо.има точно 4 китари там.започват от 1500 лева,били мартин модел ,сантана и др. ж момента живея точно над магазина и ги гледам всеки ден на витрината има една черна с зелен прилеп на грифа.

успех!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно :)  деа мн съм навитак на тие китарки, мн от групите на които се кефа свират с такива та.. предполагам 4е и като звук точно това искам :D ама едва ли... Щом в БГ няма... отвън маи няма как да зема за сега, мерси все пак  :virtuoz:

има такива китари на улица "русалка 3" в софия,ама нали знаете че информацията е най ценното нещо.има точно 4 китари там.започват от 1500 лева,били мартин модел ,сантана и др. ж момента живея точно над магазина и ги гледам всеки ден на витрината има една черна с зелен прилеп на грифа.

успех!!

има lowend модел Сантана, дето също не е за препоръчване ... не, че е лоша, но като за цената си (към 1500 лева) изобщо не струва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам възможност и контакти да внасям ПРС от Америка на ОК цени (разбирай над 2000 УСД 4е и пове4е).

Първо си избери модел и 6те ди дам цена с доставка до БГ, без такси и мита. Съ6тият мой достав4ик предлага вси4ко от РИКЕНБЕКЕР и МУЗИКМАН.

За ка4ествата на тези китари изоб6то няма да говоря - безкомпромисен инструмент!!

Това което веднага ми направи впе4атление за звука е, 4е има много приятни и характерни среди. Много ми напомни на Сатрианския тон. Не знам за6то, но това първо ми мина през главата като ударих първите нотки.

Аз нямам такъв, но съм свирил доста на сцена с ПРС и имам идеално впе4атление за какво става дума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наш съфорумец, pepislang, който, както вероятно се досещате, е Пепи от Сленг, има PRS и то прекрасен :) Разпитвайте него ако случайно го засечете тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много са готини тези китари,но са и доста скъпи!

Евтините модели са Корейски и не си заслужават.М/у другото Ники Драгнев е станал дистрибутор на ПРС и е внесъл няколко модела.Не съм ги виждал,но той ми каза че е внесъл и един custom24, като моя.Ако се интересуваш,мога да те свържа с него,но цената ще е над 2600$,ако е made in usa...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако е Къстъм24 няма как да е мейд ин "другаде" освен ЮСА ...:metalist: аз пробвах един от СЕ моделите демек корейските също (не Сантана, а другия - един сив такъв, пак на некъв сигничър корейския вариант, на некъв от нюметълските групи), но няма нищо общо освен Пол Рид Смит надписа - с 'дъ риъл тфинг"....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ви чета постовете още повече се зарибявам... явно има защо :metalist: проблема за са е че едва ли ще мога да ги извада кинтите но... в близко бъдеще дано да стане, мн се кефа на тие китарки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако е Къстъм24 няма как да е мейд ин "другаде" освен ЮСА ...:metalist: аз пробвах един от СЕ моделите демек корейските също (не Сантана, а другия - един сив такъв, пак на некъв сигничър корейския вариант, на некъв от нюметълските групи), но няма нищо общо освен Пол Рид Смит надписа - с 'дъ риъл тфинг"....

Да не е бил модела на Марк Тремонти от CREED, който е сингъл кътауей.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.