Jump to content
Българският форум за музиканти

Guitar Effects


ChordSto

Recommended Posts

Извинявам се за критиката, но тук никой не споменава стилът музика в който свири. Съгласете се, че едни процесори са добри за хеви метъл, други за джаз и трети за кънтри. Мисля че към препоръките трябша да върви и задължително в за какъв стил е добър процесора.

 

Аз мога да кажа специално за хеви метъл най-добро впечатление са ми направили евтините процесори:

- V-amp - според мен той направен специално за рок и метъл.за о

- Line6 - аз в момента ползвам такъв и съм супер доволен. Незнма колко хора знаят, че ако имаш що-годе добър компютър можеш да имаш POD за 250-300 лв.

Аз ползвам http://line6.com/toneportkb37/. Това е мулти интерфейс, който представлява едновременно звукова карта, миди клавиатура и ефект процесор. Цената му е около 300 лв. за още $99 си купупих ъпгрейд, които ми дава всичко, което го има и в професионалния POD. Има и по-евтини интерфейси които излизат около $100 + $100 за упгрейда и получавате за $200 доста добър процесор за рок и метъл - за бас, китара и вокал.

Недостатъка е единствено това, че всичко минава през процесора на компятъра т.е. трябва да имате копютър с добри параметри, но ако вече го имате това е доста добър вариант.

Аз лично си играх доста и успях да докарам звук почти едно към едно като Annihilator и Savatage, Stratovarius.

Пробвал съм всякакви други софтуерни плъгини, но никой не може да се сравни с този.

 

А ето какво може да направи човек който наистина знае какво прави :)

 

Редактирано от MadCow
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 82
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

А ето какво може да направи човек който наистина знае какво прави :)

 

Ама иначе има бая гиър зад него...

 

Специално за първиа клип китарата отива в ПОДа а от там директно в компютъра. Нищто друго не се ползва.

Редактирано от MadCow
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от 15 ватова въшка мощен саунд няма как да се изкара..
я па ти..15 в лампа в кабинет 4 х 12 надвиква и силов барабанист.(даже се намалих,да-ге) Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам процесор GT-8 ,но откакто си взех лампов усилвател, не съм го и помирисвал.Скромното ми мнение е,че "камиончетата" са много по-нагледни и удобни за управление т.е. са по-удачни за начинаещи.Процесорът е за хора, които знаят какво искат и знаят как да го постигнат.Естествено и за такива търсещи компактност.Много лесно е за начинаещ,да се изгуби в безкрайните варианти,които предлага процесора.

По-добре си вземи 1-2 "камиончета" и се скъсай докато разучиш всичките им възможности поотделно и в комбинация.Пробвай всичко където и когато ти попадне, и с времето ще си изградиш вкус.Аз сега съм с хорус, дилей и тунер. Това ми стига. Едно уа-уа в бъдеще ще ми дойде добре, май.

 

За запазване на чистотата в българския език,(на която май не се набляга в училище напоследък),ще обърна внимание на ChordSto,че се пише "Сбъдна","УредЯ" и "свирЯ". :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора имашее тука едно мнение на един човек модератор ,да не се разливат нещата във въпроса "кое е по добро процесор или камиончета?" естествено никой не го е взел предвид и всички си изказват собствено мнение ,а човека всъщност пита за избор между процесори.Моето мнение е че за начало може да си вземеш процесор,защото има доста ефекти в едно и не е толкова скъп като цена,а след това като пробваш ефектите и си харесаш определен звук за нещата които свириш може да минеш към камиончета,щото са по-добри като качество(лично мнение)Та това е на пръв поглед не е толкова сложно.Вече след като занеш с какви кинти разполагаш ще си прецениш какво търсиш така че да те удволетворява.Моите 5 стИнки :( Честита баба марта и повече рокендрол;)!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, нека да ползвам темичката за да попитам и аз нещо. Какво мога да очаквам от следното процесорче - Korg AX10G. Начинаещ съм, ако успея да го взема ще ми е първият процесор, на който ще свиря. Стилове, които ме влекат - Метъл, хеви метъл :hysterical: .

http://www.musiciansnews.com/guitars/73/ko...ing_pedal.shtml

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от 15 ватова въшка мощен саунд няма как да се изкара..
я па ти..15 в лампа в кабинет 4 х 12 надвиква и силов барабанист.(даже се намалих,да-ге)

Същото е при мен с 5W въшката и 112 кабинет. То зависи и от помещението, де. Нашето е към 25-30 м2, в по-голямо ще клекне. Но определено вади истински як китарен саунд, който в микса е просто разкош! :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

 

Помисли върху следното:

от 9:28 мин. видео, пича върти копчета 8:05 мин. Така ще е и при теб. Ти избираш дали да въртиш или да свириш.

 

 

:punk_guitar:

Редактирано от Vynyl Sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

E, така ще е само първите няколко пъти!

Нека разграничаваме действителността от най-лошия случай.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, така ще е само първите няколко пъти...

... докато не го продаде, щото нещо не го кефи и не му звучи реалистично през колонките на компа или директно в пулта на първия си лайф с бандата. И защото като го настрои вкъщи и пред огледалото е новия Steve Vai, в репетиционната ще се чуди как така той нищо не е пипал по настройките, а звука му е кофти - познато, нали?

 

Пичът пита какво мислим за процесорите и мисля, че е редно да се вслуша в мнението на хора, които свирят активно и често се сблъскват с тези проблеми, а и са сменили доста апартура и имат директно представа.

 

...Ти примерно като си начинаещ - вземи едно Уа, едно ехо и един драйв (ако усилвателя ти няма) разцъкай ги хубаво, после ги продай, вземи други и така. Ако взимаш качествени неща дори и на старо те ще си държат цената. ... Абе търсенето на добър звук е много сложен процес. Малко са хората, можещи да се похвалят с това. За това колкото повече неща пробваш - толкова по-добре...

 

Хей с това съждение мисля, че темата може да се затвори. ChordSto, нали още четеш?

Евала, musicman, много точно казано!

:punk_guitar:

:punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
... докато не го продаде, щото нещо не го кефи и не му звучи реалистично през колонките на компа или директно в пулта на първия си лайф с бандата. И защото като го настрои вкъщи и пред огледалото е новия Steve Vai, в репетиционната ще се чуди как така той нищо не е пипал по настройките, а звука му е кофти - познато, нали?

 

То в репетиционна, особено при начинаещи всичко звучи кофти. Ако въпросът е по-скоро "да се чува", то по-добре човек да стане пиколо флейтист, не китарист. А това с "непознатият звук в репетиционната" все едно не важи за педалчетата....

 

При това пак изключваш възможността все пак да го кефи, да не го продаде, както и да си има мониторни или хубави хай-фи колкони вкъщи. Аз съм чувал банди като "Реванш" да правят много по-приемлив звук с GT8 на живо, отколкото други групи(бих казал голяма част от клубните групи въобще) правят с много хубави и скъпи ампове.

 

Мисля, че пак се получава насаждане на полуверни неща.

Разбира се, човек трябва да се научи как да работи с процесорите, но това е освен всичко останало и въпрос на интелигентност. При едни е повече, при други по-малко.

Аз лично не смятам, че цифровите модели на педалчета, примерно, в по-скъпите процесори са по-лоши с нещо от самите педалчета. Като не знае как да работи човека с процесора, ще си пусне една симулация на бос СД1, металзон и т.н. и ще си свири така. После кеф му и ефекти, модулации, ампове и др.

 

Колкото до опита и активното свирене - не обичам да преиначавам нещата - аз лично рядко свиря с хора и по-скоро имам нагласата, че трябва да съм вътре в музиката, а не да се чувам над нея на всяка цена. Осен това не съм голям солист и мисълта за "китарно лидерство" по-скоро предизвиква в мен смехотворни асоциации и извиква спомени от тийнейджърството, отколкото ми е някаква маниакална цел. Иначе за хубавото звучене на китарата, мисля че самата китара често е по-определящ фактор, отколкото конкретната техника(стига да не говорим за твърде евтина и зле звучаща техника). За качеството на свиренето - ясно - то е най-важно.

 

Ако под "човек с много опит и активен свирач" имаш предвид себе си, ще се радвам да ме поканиш да послушам вашата група, да оценя как звучат китарите, но не само те, а как звучи и вокала, барабаните - цялостната музика и как конкретно китарата се вписва в нея.

Само така може да се оцени кой колко опит има и колко активен и музикален свирач е. Другото са празни приказки.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Мисля, че пак се получава насаждане на полуверни неща....

 

....Колкото до опита и активното свирене - не обичам да преиначавам нещата - аз лично рядко свиря с хора ...

 

....Ако под "човек с много опит и активен свирач" имаш предвид себе си, ще се радвам да ме поканиш да послушам вашата група, да оценя ...

...Само така може да се оцени кой колко опит има и колко активен и музикален свирач е. Другото са празни приказки.

 

Ник'ъф comment!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Е, бих могъл да цитирам анонимно и мнения на съфорумци, които са уважавани из форума като музиканти, но не искат да влизат в безмислени спорове.

 

Пък и от comment нема нужда. Всеки гледа от неговата си камбанария.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.