Jump to content
Българският форум за музиканти

Hardwire Cm-2 Tube Owerdrive


ultramega

Recommended Posts

Мдааам,

Ултрамега обобщи вярвам еднаквите ни заключения.Наистина,двата драйва имат сходен характер,като моя е по-напържен, с повечко гейн,подходящ за по-агресивни свирни.Може би на крънч режима наподобява оувърдрайва на Ултрамега.Като цяло обаче,впреки по-малкото гейн, тюб оувърдрайва е с по-натурален характер особено със стратокастър китара.

Трудно се обяснява с думи.Трябва да се чуят.Ако има интерес ( и ние ако се наканим) може да направим сравнителни семпли.

 

Като цяло - хубави педалчета са HardWire. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучи приятно, както казва Джерекаров :thumbup:

искам само да помоля автора да каже каква китара ползва, че не видях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Прочетох темичката с интерес, защото много харесвам HARDWIRE серията.

Е, аз заложих на тежката артилерия TL-2:

 

HardWireTL2.jpg

 

Много съм впечатлен от HARDWIRE серията и ако не бях се изръсил за истински процесор сигурно щях да започна да събирам цялата серия.

 

Всъщност пиша в темата за да направя едно важно допълнение, което е пропуснато да се спомене дотук:

 

Тру-бай-пас изпълнението е наистина на завидно ниво!

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Запиши някое семпълче с тежката артилерия :)

Иначе Щурчо е със ValveDistortion, който също е добър според мен. Може и с него да направим семпли , та да става по интересна темата и по полезна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хау! :greenangel:

Измъкнах се по-рано от бачкане и реших да направя един бърз семпъл, както обещах.

За целта използвах китара Jackson DXMG, усилвател Marshall VS30R, микрофон Behringer SUPER CARDIOID XM1800S (нямам по-добър за съжаление) и естествено нашият главен герой Digitech HardWire Distortion TL-2.

Когато имам повече време ще демонстрирам и параметричния еквалайзер на ефекта, но засега ще ви предложа само една бленда.Настройките на кубето и ефекта се виждат на снимките.

 

marshall_setup.jpg

 

digitech_setup.jpg

 

Както знаете това е доста по-тежък ефект от Hardwire представителите посочени по-горе.

Обърнете внимание, че потенциометъра за ГЕЙН е само на 2 o'clock.Ползвам чистия канал на кубето.

Записа, който ще чуете не съм обработвал по никакъв друг начин, освен че го конвертирах от wave към mp3 формат.

Тъй като всичко направих много набързо, а и не разполагам с хубав микрофон, може да сте сигурни, че говедото звучи много по-яко на живо.

 

SLACOTH'S TL-2 SEMPLE

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^^ Бре, много е зъл ! :greenangel:

Струва ми се, че е аналог на МТ-2 на Boss (дори и функционално) , но този ми звучи по-гот.

Лично на мен би ми било интересно да чуя и нещо изсвирено на по-високи позиции - солиране, но без дилеи, хоруси и т.н.Само неговоя гласец, с подходящи настройки разбира се.

 

Иначе този е правилния избор за твоя стил.Моят е емулация на маршал....и се справя добре бих казал.

Тъй като мен хич ме няма със свиренето и особено със записа, ако Ултрамега се навие, може да направим семпъл и с моя SC-2.

Мисля, че идеята за обстойно ревю на HardWire драйвовете е отлична предвид това, че доста хора ще се запознаят с доброто им качество на добра цена.

Редактирано от shtur4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струва ми се, че е аналог на МТ-2 на Boss (дори и функционално) , но този ми звучи по-гот.

Лично на мен би ми било интересно да чуя и нещо изсвирено на по-високи позиции - солиране...

 

Ами да всеки дистър с параметричен еквалайзер сме свикнали да го сравняваме с Boss Metal Zone, може би защото той беше първият дистър с такава глезотийка.

Аз обаче също смятам, че Hardwire е по-добър, най-малкото заради отявлено по-широкия си тон.

Днес или утре ще запиша и някоя жица за справка. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да уточня, че Hardwire се казва цялата нова серия на Диджитек, също като предната беше X-Series. Самата стъргалка си има друго име/модел.

 

За последните два семпъла - не съм чувал по-гадно нещо в близките години, сори... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да уточня, че Hardwire се казва цялата нова серия на Диджитек...

 

Нещо се включи на слабо време. :) Искам да кажа, че едва ли някой не знае това.

 

За последните два семпъла - не съм чувал по-гадно нещо в близките години, сори...

 

Не, аз не съм създател на този ефект за да имам основание да ти се обидя.

Освен това да кажеш, че не ти харесват може да е продиктувано и от лаконичност, но да лепваш такова определение, най-вероятно е поради некомпетентност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Ето един семпъл на овърдрайва , вече записан без спийкър симулации.

 

http://www.4shared.com/file/135073365/9bca02b9/Slav4o1.html

 

 

За първи път записвам с микрофон и пускам направо първата проба.

Микрофона е централно пред кабинета 1х12, който е с говорител Selestion Century Vintage.

усилил съм колкото мога в домашни условия, че даже и повече, защото по едно време всичко взе да вибрира

Китарата е Фендер Стандарт страт.

Няма никакви допълнителни обработки на звука, освен че разделих в ляво и дясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.