Jump to content
Българският форум за музиканти

Hardwire Cm-2 Tube Owerdrive


ultramega

Recommended Posts

HardWire CM-2 Tube Owerdrive

860396235.JPG

 

Тея дни го пробвах в един магазин и ми хареса какви възможности има. Принципно не ползвам настъпи-кутийки,а основно софтуерни симулации(по ред причини), но от известно време свиря с група и там те са неприложими.

Не бях чувал нищо за марката. След като си го взех проверих из нета и се оказа се че е дъщерна фирма на Диджитек(които не харесвам особено ), но всичко от тази серия било мейд ин УСА.

 

Като външен вид- дизайна откровено не ме кефи. Синята светлина, никак не ми се връзва със зеления цвят. Това разбира се са си мои професионални деформации, от вътрешната архитектура и изучаването на цветовите комбинации. Харесват ми потенциометрите, които не са с плавно движение а имат нещо което мога да нарека микро клик на всяко деление. Много приятно е усещането, да ги връткаш. Много лесно се сменя батерията също така.

 

Като здравина мисля че е повече от здрав. Отделно са предвидили нещо като предпазител за потенциометрите. Нещото е от гума и когато си направиш настройките, буквално можеш да затвориш потенциометрите с него и така няма опасност от случайно разместване или ритник ...

 

Като звук, просто за съжаления нямам голям опит и база за сравнение. Според мен , покрива голям периметър ... Според някои ревюта из нета има доволно повече драйв от ТС9 , но аз лично не знам.

Ето тук : http://reviews.harmony-central.com/reviews...+Overdrive/10/1 един го оприличава на Fulltone OCD, като казва, че не е съвсем на това ниво, но все пак е на доста по ниска цена.

 

Като възможности, мисля че е доста добре като за овърдрайв педал. Има си отделни корекции за ниски и високи. Отделно има два режима(мод)- Classic и Modified, като вторият е по-наситен на Гейн и подходящ за някакви солови бленди може би.

 

Записах едно демонстративно видео, което се надявам да е поне малко интересно. Понеже нямам подходящ микрофон(а и ноу хау нямам)за запис от кубе, се наложи да свържа директно в звуковата карта със симулация на кабинет 4х12 от guitar Rig3 :music336:

На видеото се виждат се виждат настройките, но ето малко разяснения:

 

В началото няколко секунди клийн. Преди да светене синята светлина.

После

Gain на 0 - Солце в Classic мод;

Gain на 0 - Солце в modified;

Gain на 0 - Акорди(по скоро риф) в Classic ;

Gain на 0 - Акорди в modified;

 

Gain на около 45% - Солце в Classic ;

Gain на 45% - Солце в modified;

Gain на 45%- Акорди в Classic ;

Gain на 45% - Акорди в modified;

 

Gain на около 80% - Солце в Classic ;

Gain на 80% - Солце в modified;

Gain на 80%- Акорди в Classic ;

Gain на 80% - Акорди в modified;

 

Gain на 100% - Риф в modified; :rocker:

 

Тон корекциите не съм ги пипал. Стоят си все същите. Вижда се на видеото.

 

А ето го и видеото

 

Приятно гледане и надявам се да е полезно или поне интересно за някой. Това е първата ми тема в раздела , както и първото ми видео :) Свирнята е квото ми хрумна на момента и се повтаря постоянно... :music336:

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ на драго сърце, но при 5-6 опита за регистрация там, с к'ви ли не юзърнейм, ми изписва постояно това:

 

Sorry, that username has already been taken.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един го оприличава на Fulltone OCD, като казва, че не е съвсем на това ниво, но все пак е на доста по ниска цена.

 

този според мен греши и е супер далеч от истината.

според мен е прав само за цената...

 

има общо 4 видео демото от този китарист за ОСД, останалите лесно ще ги намерите

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Не бях го гледал май.

Ами може би, човека има предвид чисто функционално, че си приличат. Наличието на два мода HР и LP :cheers2:

Освен това, аз намирам и сходство в звука, доколкото това е възможно от такива семпли.

И нещо също много важно. Китарата от твоя линк е Лес пол, а моята е Фендер страт. Тези са двете крайности, дори да няма никакви ефекти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Не бях го гледал май.

Ами може би, човека има предвид чисто функционално, че си приличат. Наличието на два мода HР и LP :)

Освен това, аз намирам и сходство в звука, доколкото това е възможно от такива семпли.

И нещо също много важно. Китарата от твоя линк е Лес пол, а моята е Фендер страт. Тези са двете крайности, дори да няма никакви ефекти.

 

А, наистина забравих да вметна. Това, че приличал на OCD, наистина е много далеч от истината. Твоето звучи като овърдрайв, докато Фултона е по скоро дисторшън, а с гейн докрай отива към Фъз. OCD е нещо подобно на Boss DS1 , но без неприятното бръждене и с много готини ниски и благи високи. И както си му е реда с неприятна цена :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм се докосвал до ОСD, нито до DS1(общо взето до почти не съм ползвал камиончета). Гледах само видеото от линка на ТОНИ и от там звука ми хареса :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата от твоя линк е Лес пол, а моята е Фендер страт. Тези са двете крайности, дори да няма никакви ефекти.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучи готино, наистина :thumbs_up: В една-две лампи ще е доста приятно, много рок изглежда да има в това нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брей, то и това звучи много гот. Аз ( като мааалко по-хай гейн тип от ултрамега) наскоро си харесах и взех SC-2 Valve Distortion-a.

Ето този: http://www.soundtech.co.uk/images/soundtec...dig_sc2_550.jpg

Аз лично винаги пък съм харесвал Диджитек,а тази серия Hardwire е доста добра.....като за парите си де.

Моят отива към дисторшън, като има опция и за по-лек крънч. Много съм доволен наистина, като това може да се дължи и на факта, че имах за 1 седмица Метъл Зоун-а на Бос преди това и беше фзззззззгадничко. :) Добре че не успях да си разваля слуха( то накъде повече де :) ) и го разкарах.

 

Отиде малко офтопик, но се зарадвах, че и друг е харесал новите педалчета на Диджитек.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ хаха :recourse:

И аз си имах интерес към тоя дистър. Естсествено рекламния трик с думичката valve веднага ме грабна. Така и не го пробвах него , защото го нямаше в магазина. Явно ти си го грабнал :recourse: Направи малко семпли да чуем :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^^^Еееее.... виновен съм, взех го. :offtopic-001:

Нали ме знаеш че хич ме няма по записи и софтуеър. Ако ще ти е интересно може да ти го донеса и да спретнем семпъл.

Хем повод да се видим и да видя фендера :)

 

ПП: Ужасссс...как се самопоканих :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес със shtur4o направихме тестове и сравнения , между моя овърдрайв и неговия valve distortion. Доста сходен звук вадят . Като цяло май Valve distortion е по-многофункционален , покрива и крънч блендите на tube overdrive, като с овърдрайва е по-натурален звука, а на гейн дистъра го минава отвсякъде(така и трябва предполагам) .

Така че за по голяма функционалност Valve :wallbash:

shtur4o ако иска може да си каже мнението, не знам дали бях красноречив достатъчно за да тсане ясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.