Jump to content
Българският форум за музиканти

Boss Metal Zone Mt-2


dimmuborgir6

Recommended Posts

  • Отговори 42
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

^ Айде сега... :girl_cray2:

 

Зависи с какво си го пробвал. Пак казвам - много капризна на техника. А за мен, това което аз си докарвам е просто почти максимума, който бих пожелал. Остава да се науча да свиря и вече ще съм доволен :wub::)

 

Искате мога да кача какво докарвам аз, само че картата и мик-а като сбор са не повече от 30 лева. И все пак - няма нищо общо с това от видеото.

 

Може и да си прав, че не съм го включвам в каквото трябва. А в какво е най добре да се включи, в смисъл в какъв амп?.

И мисля, че ако качиш семпли с по добър саунд ( без разни пудри, ако може :) ), ще е гот от информативна гледна точка, защото аз лично, никога не съм чувал достатъчно добър ( от моя гледна точка , разбира се ) саунд от тази кутийка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето едно клипче снимано на живо с фотоапаратче, без никаква обработка - кубето е VMB 30 само с чист канал - китарата е Jackson JS1 с Dimebucker

а иначе..това е старата ми група - RIP

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, мене метализма отдавна ми мина, но все пак съм имал допир с тази настъпи-кутийка. Направо съм я имал, де.

Според мен, прекалено предъвкана и прехвалена, единственото и предимство пред повечето педалчета е параметричния еквалайзер за средите.

Всичко друго са негативи, колкото и да въртиш, колкото и да сучеш, все получаваш един пластмасов звук, който поне мене ме кара да я счупя(за жалост, камиончетата на Бос са кретено-устойчиви).

Но ми беше първия свесен дистър, а като се замисля, май на 90% от хората е бил първият "високо-бюджетен" дистър. :girl_cray2:

А определено има далеч по-сносни, далеч по-яки за метализми настъпи-кутийки!

Спомням си, че един мой съратник, повреме на една репетиция, взеха та го попитаха следното: "Абе, братче, ти за кво набичваш тоя драйв до дупка, на зоната, кирливата метъл зона?", а той отговаря: "И без това свирим мазно и бързо...дай, поне да не се чуват грешките!"

 

Според мене истинският метъл звук се прави с качествен амп и много качествен буустър. Така не се губи нито интонацията, нито динамиката на тона. Поне аз така чувам нещата, може и да бъркам.

 

Ама на който му се пее за брадви, сеч и мотори (ала Менуор) да си бичи на Метъл зоната.

 

Мир вам.

Редактирано от Manolev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MT-2 Натурално, без пипания

MT-2 Със гейт; Заглушил само шума от микрофона/картата; Другото е брум от захранването

 

И 2та семпъла са направени с тези настройки:

Камиончето:

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1386/1266417612.JPG

 

Усилвателя:

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1228/541080989.JPG

 

***Линковете със снимките ще изчезнат по някое време.

 

Нещата с които съм записал са ми в подписа.

 

 

П.С. Абе, търсех нещо за AKG в гугъл и ми излезе линк за форума. Цъкнах и ми излезе като все едно разглеждам друг форум през гугъл за който нямам регистрация. Сега виждам само главния пост (на автора) и всяко мнение трябва да го цъквам за да го видя. Не може всички заедно. Листата ми е отдолу... :) Как да го оправя ? По-добре на ПМ да не спамим

 

Знам, че звука е гаден и наистина "пластмасов" но забележете с какво съм записвал. На живо звучи добре и пластмасовия елемент е силно ограничен.

Редактирано от X_eNeMy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще споделиш ли кои са тези по-яки за метализми кутийки?Питам, защото от 97-ма не се занимавам активно с музика, но дотогава освен с "метал-зон"-а и един "rock-master", който го правеше някакъв пич от Пловдив с друго педалче не можахме да извадим търсения звук(нещо, което да прилича на звука на китарите на Death, Sepultura и т.н.)Като гледам метал-зон-а все още е доста актуален сред китаристите и от чутите семпъли на разни кутийки тук във форума не намерих нещо, което да го замести при "по-тежката" музика.Може би новите процесори, но не съм имал щастието все още да свиря на такъв.Та затова питам за кутийките-интересува ме и чисто технически как докарват "по-добрия звук"(противник съм когато става дума за музика да се употребяват по- и най-), но нека в случая го наречем така.

Хайде, колеги китаристи, моля ви да ме "вкарате в час" с новостите, че съм решил на стари години да полудявам наново!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве не мога да разбера защо все оплувате метал зона.Тоя педал може да направи сякъв звук.Ерик клептон-Дио-Кенибал Корпс.С това сум 100 % сигурен защото го имам.Едниствения минус(то даже не е минус а си е нормално) да иска по яко КУбе 50 W+ Метал зона си е танк и никои не може да ме убеди в обратното..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Linchpin

Рок мастера за който ти говориш, го правеше един мой приятел, който отдавна е в щатите. Той всъщност е копиран буквално от Метълзоун с добавен ноисгейт от един раков дист на Роктрон, който аз му занесох, за да му види схемата. Не съм запознат с музиката на Death и Sepultura, но имам някакво отношение ( далеч в миналото ) към тежка музика. Първия път, в който съм имал досег с МЗ беше в ранните 90те и още тогава ме издразни яко поради неприятния си, бъзгащ саунд и прекалената компресия и гейн ( от моя гледна точка). От тогава са ми минали много през ръцете, но мнението си ми остава все същото и всеки семпъл, който чувам го затвърждава.

Лично аз мисля, че по добър звук , би могъл да се изкара с помоща на по слаб ( и приятно звучащ ) дист плюс бустер пред него за вдигане на нивото и компресията при нужда. Какви точно е въпрос на бюджет. Иначе най лесно ( и скъпо), звук за тежка музика се вади с качествен лампов амп и евентуално бустер пред него, при нужда

 

@Zball

 

Плюя метъл зона, защото от моя гледна точка, този педал не може да изкара никакъв приличен звук. Що се отнася до Клептън и Дио ( каквото съм слушал от него) съм сигурен, че доникъде няма да я докара. За К.К. не знам, не съм им фен и си нямам идея от саунда им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кольо доста по-добре от мене го обясни.

 

Та, хора, няма лошо, който иска да си взима Метъл Зоун. Според мене обаче това е едно адски компромисно решение.

 

Той скоро излезна и т.н. Metal Core на Бос, който уж се води наследник на Зоната. Попадна ми за няколко дена, разцъках го. Впечатлението ми е, че леееко са се оляли със нивото на драйва(странно, нали?). Похареса ми как зазвуча 7 струнна китара на него, ниските ги бива, но пак е оня напомпан звук, а той ме води до тинитус, с тенденция за емоционален срив.

 

А цялата красота на всички high-gain педалчета е следната. Когато влезнеш с групата в репетиционната и сте 2 китари, набичите зоните до дупка, басиста си цъка фънкарийската, щото така се чувал на набивките, а барабаниста прави райд заварките по обиколката на чинела. Тогава няма да причиниш лошо на кокошките, ми запека ти е в кърпа вързан за 2-3 дни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е стига де, сега и метълкора.. Той си може само 1 звук, ама го може страхотно (по мое мнение).

В крайна сметка - "всекиму според потребностите" :)

Иначе най лесно ( и скъпо), звук за тежка музика се вади с качествен лампов амп и евентуално бустер пред него, при нужда

:cheers2: Абсолютно съм съгласен.

 

Та, хора, няма лошо, който иска да си взима Метъл Зоун. Според мене обаче това е едно адски компромисно решение.

С това също съм съгласен.

 

Общо взето, както каза Кольо_К - въпрос на бюджет. Но не отричайте че в този ценови клас, не че няма, но метъл зонът е един от най-добрите избори за тежка музика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

изгледайте това видео и после пишете глупости, колкото искате

 

http://www.youtube.com/watch?v=g_M-W9R54jo

 

в зависимост от сетването има и готини има и гадни звуци.

май проблема не е в дистера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

това го давам, само за да се види, че с друг (по-некадърен според мен) китарист,

друга китара и друг амп, дистера звучи коренно различно, спрямо предното ревю.

Не опират ли нещата до поне още 3 други фактора в такъв случай?

Кой каквото иска да си ползва, ама дистера не е виновен. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

това го давам, само за да се види, че с друг (по-некадърен според мен) китарист,

друга китара и друг амп, дистера звучи коренно различно, спрямо предното ревю.

Не опират ли нещата до поне още 3 други фактора в такъв случай?

Кой каквото иска да си ползва, ама дистера не е виновен. :cheers2:

 

Сори Тони, не искам да се заяждам ни най малко :) , но кой беше добрия саунд и кой лошия :) . Аз нещо май или не вдявам от тази музика (вероятно) или имаме доста различен вкус за добър саунд що се отнася до нея. А нормално не е така, поне що се отнася до други стилове

И аз въообще не говоря за това кой как свири в случая, разбира се , че в ръцете на добър китарист МТто ще звучи по добре, но заслугата ще е на китариста. Друг въпрос дали на него,(китариста) ще му допада

 

п.,п. Никого не искам да убеждавам в нищо, само изказвам личното си отношение към съответния ефект :D , светът е пъстър и хората харесват различни работи. Може би е свързано с вкусове, що се отнася до твърда музика, никога не съм харесвал Death и подобните и групи :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

изгледайте това видео и после пишете глупости, колкото искате

 

http://www.youtube.com/watch?v=g_M-W9R54jo

 

в зависимост от сетването има и готини има и гадни звуци.

май проблема не е в дистера.

Ами по добре звучи от видеото, което беше в началото на темата, с малко повече плътност. Обаче независимо от настройките има едно гадно жужене(не знам каъв е адекватния термин - Фъзи саунд или нямам идея), дето наистина много ме дразни.

Не съм ползвал такъв ефект и не изказавам впечатления от опит , а само на база видеотата (Второто на Тони дори не си го пуснах де).

Слушал съм и Сепултура и Дет. Мисля, че звука на Сепултура е на светлинни години разстояние. На Дет по- малко, но все пак сме далеч. Нали не мислите че са ползвали това ефектче :cheers2:

 

Linchpin , мои приятели, харесващи по тежък саунд, си падат доста по S-amp на Tech21 или пък оня дист на Даймбег (забравих точно как се казва- Дайм дисторшън или подобно.) Може да ги чекнеш тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.