Jump to content
Българският форум за музиканти

Несъвместимост на драйвер с Windows Xp


Polyphone

Recommended Posts

Тея дни взех, че най-сетне и аз се сдобих с читава звукова карта, по съвет на съфорумците - Audiophile 2694. Малко соленко ми дойде финансово, дори очаквам пряко включване на моята булка :icon_shithappens: . Та, подмених си старата с новата карта, при това сам самичък - дори не мога още да повярвам :hysterical: и тръгвам да инсталирам драйвера. Започва инсталацията, обаче ми се появява съобщение, че софтуерът не е преминал през Windows logo testing бла бла.... и отказва да ми го инсталира.

 

Що за идиотска реакция на уиндолса и какво се прави при това положение??? :surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Нещо при мен не се получава номерът.

 

Давам му "Continue anyway", след което буквално за две секунди уж инсталира програмата. А всъщност нищо не е инсталирано....освен read me файла. :hysterical:

 

Пробвах няколко пъти, но все същата простотия ми прави.

 

Има ли други вратички?

Редактирано от Polyphone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оффф, цяла вечер какво ли не пробвах, десет пъти вадих и слагах картата, сменях й слота, ровех се из нета, пробвах разни уж хитринки, за да стане, ама нищо не се получава...

 

Дайте съвет, колеги!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано не съм лош пророк, ама няма начин да не стане - що не пробваш на някой друг компютър и ако пак не тръгне - директно да ти я сменят. Че ми мирише на неработеща карта...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано не съм лош пророк, ама няма начин да не стане - що не пробваш на някой друг компютър и ако пак не тръгне - директно да ти я сменят. Че ми мирише на неработеща карта...

 

 

Мда, само това не бях пробвал... Мерси за идеята! Отивам да пробвам! :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Genuine Windows(оригинален/лицензен) ? Ако не - инсталираи друг.Пробва ли с софтуер за картата , дръпнат от нет-а ?Сигурен ли си , че втория комп не е със същия Windows ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах с драйвер дръпнат от нета, все същото.

Windows-ът ми е пиратски. Но наистина и на втория ми компютър е същият.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, де. След като инсталираш устройството, в "Device Manager" не се ли появява някакво ново у-во в графа "sound, video and game controllers"?

 

А Windows пищи ли за драйвер, като за пръв път сложиш платката?

 

Тука каква е хавата:

Цък

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В sound, video and game controllers не се появява ново устройство. Но пък всеки път като включа компютъра, Уиндолсът реве, че е е усетил нов хардуер и иска драйвер. А пък междувременно долу в дясно ми се появява съобщение, че дори е разпозната М-Аудиото.

 

Въобще луда работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, по-вероятно ми се вижда Windows да си забравя драйверите след рестарт, в такъв случай.

 

Можеш да пробваш няколко неща, някои, за които се сещам са:

1. Да си изключиш вградената саунд-карта от биоса(ако имаш такава).

2. Да влезеш в Safe Mode и да изтриеш всички драйвери на предишни звукови карти от device manager.

3. Да качиш друга дистрибуция на Windows.

 

По принцип XP имаше едни бъгове, че помни до 10 инсталирани устраойства в някакви ключове в регистрите и след инсталацията на 10 саунд драйвера повече не иска(не си чисти ключовете). Предполагам, че е нещо, свързано с това, но не е сигурно.

 

Като дадеш в "device manager" горе в менютата View->Resources by type, можеш и да провериш дали картата(ако изобщо се появява там), дали не се бие с някое друго натоварено устройство по IRQ.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.